Recenze

Písařka ze Sieny

Máte rádi historické romány a prolínání dvou časových rovin? Kniha PÍSAŘKA ZE SIENY je přirovnávána k bestselleru Cizinka od Diany Gabaldon. Opravdu je to tak?

Název: Písařka ze Sieny

Autor: Melodie Rose Winawer

Nakladatelství: Metafora

Počet stran: 456

Rok vydání: 2018

Hlavní hrdinkou je uznávaná doktorka z oboru neurochirurgie – Beatrice Trovato. Z rodiny ji zbyl pouze bratr Ben, který žije v italské Sieně a věnuje se historii. Především však 14. století, kdy Sienu postihnul mor. Bratr náhle umírá a Beatrice odjíždí do Sieny vypořádat pozůstalost, ale také dokončit práci, která po Benovi zůstala. Při svém pátrání narazí na starý deník malíře Gabriela, který žil ve 14. století a právě ten se stane vstupní bránou do minulosti a Beatrice se najednou ocitá uprostřed Sieny v roce 1347, jen pár měsíců před vypuknutím morové nákazy. Beatrice odhaluje s pomocí Gabriela spiknutí a vzájemné city na sebe nenechají dlouho čekat. Ale také je postavena před volbu, zda se vrátit do současnosti nebo zůstat se svou láskou.

O trochu více se mi líbila linka středověká, děj měl spád a dobrodružství číhalo za každým rohem. Navíc autorka umí věrně popsat středověk, jeho běžný život, zvyky atd. Beatrice je sympatická osoba, která se nehroutí před problémem a ví si za každých okolností rady a spolu s Gabrielem tvoří silný pár. Celý román působí velmi uceleně, nechybí napětí, zrada, touha po pomstě a samozřejmě láska.

Společné mají s Cizinkou přesun do jiné doby, zamilování se v minulosti a povolání v současnosti – ve zdravotnictví, takže v každé době najdou rychle práci, protože jak známo zdravotníků je nedostatek 😉 .

Musím zkonstatovat, že mně se líbila více Cizinka. Možná to bylo prostředím, v kterém se děj odehrával – Skotsko, nebo prostě proto, že byla první. Písařce scházelo to „něco“, co mě od Cizinky nedokázalo odtrhnout, a já se zamilovala na první pohled.

Pokud tedy máte rádi historické romány a cestování časem je tato kniha určena pro vás a užijete si s ní příjemně strávené chvíle…

Hodnocení: 82 %

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *