Recenze

Moje léto v Řecku

Pojeďte na dovolenou snů přímo na Korfu, kde na vás čeká úkol hlídat luxusní vilu, ale i průzračně modré vody Jónského moře a k tomu chlap, který rozhodně umí zaujmout. Román MOJE LÉTO V ŘECKU je fajn oddechovkou, v které nechybí romantika, bláznivá spolucestující ani životní zážitky.

Název: Moje léto v Řecku
Autor: Mandy Baggotová
Překlad: Andrea Procházková
Nakladatelství: Albatrosmedia CPress
Rok vydání: 2023
Počet stran: 440

Becky právě získala vysněnou práci – má za úkol hlídat luxusní vilu na ostrově Korfu. Co může být lepšího než šest týdnů ležet u nekonečného bazénu s výhledem na nádherné vody Jónského moře a při tom si léčit zlomené srdce. Elias Mardas se vrací na své rodné Korfu kvůli práci a zároveň doufá, že se vypořádá se svými osobními démony. Po pozdním příletu do Athén musí Becky a Elias strávit noc v řeckém hlavním městě. Kolotoč nešťastných náhod ale nebere konce, když musí při příštím letu nouzově přistát na Kefalonii, Becky se musí rozhodnout, zda se nechá pohltit dobrodružstvím a jejím nádherným společníkem, který jako by jí byl vržen do cesty samotným osudem, nebo se bude stále bát neznáma.. Když konečně dorazí na krásný řecký ostrov Korfu, Becky je šťastná, že může Eliase hodit za hlavu a pokračovat v dobrodružství. Dokud se jí však nečekaně neobjeví ve vile…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Nenáročný román Moje léto v Řecku vás zavede na malebný ostrov Korfu, na kterém vás čeká romantika a nové začátky. Z každé stránky na vás dýchá kouzlo Řecka a její starousedlíci se už postarají o to, aby vám s nimi bylo dobře. A Řekové také nejsou k zahození. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem hlavní hrdinky Becky. Ta si potřebuje od všeho odpočinout a možná i nastartovat svůj život jiným, svobodným směrem a k přemýšlení ji přijde vhod zajímavá práce – hlídání luxusní vily na Korfu. Na cestě potkává ztřeštěnou Petru a velmi zajímavého Eliase a to ještě netuší, že se jejich cesty protnou na dost dlouho a způsobí ji v životě uragán změn a emocí.

Jak najít lásku svého života nebo umřít při jejím hledání se naprosto mýlí.“
„Ta kniha!“ Elias vykřikl. „Nikdy jsem ti tu knihu na Heathrow neměl vrátit. Mel jsem ji hodit do nejbližšího koše.“
„Píše se v ní, že by ses měl vždycky zastavit a zvážit důsledky, než uděláš doslova cokoli.“
„Aha,“ řekl.
Stále se na něj dívala, ale nic neříkala. Jejich oči se setkaly. Ticho společně s jejím výrazem ho strhávalo do smyslných vod.
„Už jsem se v životě mockrát zastavila,“ prohlásila Becky. „Ale teď je čas zmáčknout ,přehrávání‘.“

Autorka má svůj rytmus psaní, který nikam nechvátá a nabaluje na sebe množství informací, které nejsou vždy stěžejní. Román se tak nafukuje do větších rozměrů a svižnost příběhu občas upadá. Ale malebné řecké prostředí vás dokáže znova nakopnout do čtení a romantická linka umí zdravě polechtat vaší zvědavost.

Román neoplývá žádným třeskutým, dechberoucím dějem. Spíše se jedná o pohodovku, která příjemně plyne a nenutí své čtenáře k velké akci. Postavy si procházejí životním předělem, v kterém je čeká osobní převrat i světlé zítřky a jejich vztahové peripetie jsou protkány bolestnými vzpomínkami.

Z románu na vás dýchne prosluněné léto, slaná chuť moře i řecké delikatesy, nad kterými se vám budou sbíhat sliny (a možná i nad řeckými muži připomínajícími krasavce Adónise 😉 ). Právě tento doplňující prvek románu se pro mě stal největším táhlem celého příběhu a společně s lehkou romantickou linkou, na níž si budete muset počkat delší dobu, z knihy dělá nenáročnou oddechovku, která sice příliš nenadchne, ale ani neurazí. Pokud se chystáte na dovolenou či „chytat lelky“, román Moje léto v Řecku by se vám mohl hodit a snad i trefit do chutě. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za příjemnou oddechovku z kouzelného Řecka děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Moje léto v Řecku pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *