Recenze

Sparrow

Jejím manželem se stal obávaný syn mrtvého mafiána. Lamač srdcí s ocelově modrýma očima je pro ni naprosto neznámým mužem, jehož temnota je nebezpečná stejně jako vzrušující. Ponořte se do nového románu L. J. Shen s názvem SPARROW a nechte na sebe působit kouzlo lásky i nenávisti.

Název: Sparrow
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 336

Troy Brennan. Každý Ir v Bostonu to jméno zná. Syn mrtvého gangstera. Lamač srdcí s ocelově modrýma očima. „Uklízeč“, co vám může pomoct nebo vás v tomhle městě úplně zničí. Jo a taky můj nový manžel.
Sparrow Raynesová. To jsem já. Moje jméno si nikdo nepamatoval, dokud do mého života nevtrhl Troy. Jenže potom mě uvěznil. Unesl. A zničil všechny šance, co jsem měla na to, abych utekla z místa, kde jsem vyrostla. Krátce řečeno, Troy Brennan mi přistřihl křídla. Mám sny, a veliké, ale pochybuju, že mi někdy dovolí je následovat. Nemám tušení, proč se rozhodl vzít si mě za ženu. Jedno ale vím: vytáčet tohohle chlapa mi nic dobrého nepřinese. Vůbec nic dobrého.

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Sparrow je nabitý vášní, nebezpečím, podsvětím, ale i romantikou a něžností. Ponurá atmosféra tohoto příběhu plného nenávisti, smrti i lásky vás dostane svojí temnotou i smrtonosným podhoubím, jež na vás útočí během celého čtení. Velmi zajímavá romantika protkaná dobrodružstvím a napětím.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Troy je nebezpečný muž a chlad mu kouká z očí. Dokáže rozsévat zkázu i smrt, jít si za svou pomstou i kdysi dávno danými sliby, které zahrnují jednu drzou holku. Sparrow je dívka s prořízlou pusou, která se hned tak něčeho nezalekne a nejvíc jí dokáže vytočit nový manžel Troy, ke kterému cítí… Co vlastně? Neví, ale však ona na to, holka šikovná, přijde. 😉

Byla jsem zamilovaná do vraha, který mě nemiloval a ani mi nikdy nevysvětlil, proč si mě vzal za ženu. Nebylo to v pořádku, já nebyla v pořádku, ale taková byla ta rozpačitá a nepříjemná pravda.
Vzhledem k tomu, jak šílená ta pravda byla, jsem začínala chápat, proč mi Troy dal něco mnohem vhodnějšího a krásnějšího.
Krmil mě lžemi a já mu je zobala z dlaně.
Krmil mě jimi a já jsem kvůli němu zavírala či.

L. J. Shen se v novém románu vrátila do zákoutí mysli nebezpečných myšlenek a společně s prostředím mafiánského podsvětí vystavěla svůj temný příběh lásky, nenávisti i pomsty, který dokáže čtenáře zaujmout. Dějová osa odehrávající se ve stylu hate to love je vášnivou a dobrodružnou podívanou, která rozhodně nenudí.

O tom, že autorka má čtivý, svižný styl psaní netřeba pochybovat a o tom, že umí napsat povedenou romantickou oddechovku, už vůbec ne. Výrazným bonusem celého románu je nejen jeho temné prostředí a neustále proudící nebezpečná atmosféra, ale i hravé dialogy mezi ústředními postavami. V rukavičkách rozhodně nehrají a jejich rozhovory jsou protkány drzostí, přesně mířenými rýpanci, ale také vzrušující chemií, která mezi nimi rozpoutává peklo na zemi.

S romány této autorky to mám jako na houpačce. Ne vždy mě zaujme a některé její příběhy mě vyloženě nesedly, ale Sparrow k nim rozhodně nepatří. Žhavé a po čertech nebezpečné i vzrušující čtivo má v sobě prvky napětí i romantiky a společně vytvářejí velmi zajímavé vyprávění, které vás bude nutit číst dál a dál. Tajemství, na které velmi nutně potřebujete přijít, potlačované city, jež se bezohledně derou na povrch, vášeň, co probublává jako dobře natlakovaný hrnec i mafiánské prostředí, jež obklopuje temnota a smrt, je téměř dokonalým zážitkem a milovníci nenáročných románů budou nadšeni. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za temnou, romantickou i zábavnou romanci děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Sparrow pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *