Recenze

Láska na Korfu

Vraťte se zpátky do léta s knihou LÁSKA NA KORFU. Při čtení tohoto románu dostanete chuť hodit všechno za hlavu, sednout na první letadlo do Řecka a užít si ještě kousek teplého sluníčka a možná i nějaký ten letní románek ;-).

Název: Láska na Korfu

Autor: Mandy Baggot

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 440

Tess Parksová má negativní zkušenosti s láskou a od jisté doby razí pravidlo šesti týdnů. Její známosti jsou krátkodobé a nemají delší trvání než právě těchto šest týdnů. Její nejlepší kamarádka Sonja sice vážnou známost má, ale její přítel si právě chce dát pauzu – „chlapskou chvilku“ a co udělat jiného se zaplacenou dovolenou na Korfu než sbalit si kufry a vyrazit na dámskou jízdu. Tess, která má neukojitelnou potřebu sdílet svůj život na sociálních sítích a hlavně pochlubit se na nich nejnovějšími mužskými úlovky má na dovolené tak trochu šlus. Internet nefunguje a navíc slíbila Sonje, že zůstane celou dobu single. Jenže potká Andrase – krásného Řeka a majitele restaurace v jedné osobě a za slíbené fungující internetové připojení je ochotna s ním sehrát i hru na zamilovaný pár, jen aby měl Andras pokoj od své tvrdohlavé matky, která ho chce oženit. Korfu viditelně oplývá nějakým zvláštním kouzlem, které mění své návštěvníky v docela jiné lidi anebo že by to byla láska?

>>>>>>>>>>>

Román se rozjíždí hned od první strany, žádné dlouhé úvody do situace nečekejte, protože autorka to na vás vybalí téměř okamžitě. I přesto, že vpadnete rovnýma nohama do akce, nějak mě úplně nedokázal příběh vtáhnout do děje. Až s příjezdem na Korfu konečně dostane vyprávění ten správný spád a s objevením Andrase na scéně už nestojí nic v cestě romantickému, pohodovému románu.

Jakmile Tess vykročila dopředu, Andras jí zastoupil cestu a naklonil se k ní, až měl ústa tak blízko u jejího ucha, že jí z toho naskočila husí kůže. Očividně šlo o nějaký druh absťáku z odstřihnutí od Tinderu.

„Jak se jmenujete?“

Otočila hlavu natolik, aby zvětšila svůj osobní prostor, a podívala se mu do očí. Pak se usmála a odpověděla: „Řeknu vám svoje jméno, když mi řeknete heslo k wifině.“

Autorka Mandy Baggot miluje řecký ostrov Korfu a na celém příběhu je to poznat. Pokud během čtení nedostanete chuť vydat se okamžitě na tento malebný ostrov, tak po přečtení určitě. Autorka vám tento úchvatný kousek země vykreslí ve všech jeho zářivých barvách i odstínech a přiblíží vám život místních obyvatel v jejich každodenní všednosti, která se popisem autorky mění ve výjimečné dny. Pocítíte nejen vůni řeckých jídel, ale ucítíte i specifickou vůni vistárie, která se mísí se slaným mořským vzduchem.

Co mně trochu nesedělo, byl autorčin humor, který se snažil být za každou cenu vtipný, ale můj šálek kávy to teda rozhodně nebyl – já raději ironický a černý jako uhel ;-), ale to je věc chuti a každý holt máme jiné chuťové pohárky.

Hlavní postavy románu jsou lehce nahozeny a vlastně ani není potřeba je dopodrobna vykreslovat. Spisovatelka vám je představí v hrubých obrysech a v zásadě je to plně dostačující. Tess mně k srdci nijak zvlášť nepřirostla, ale ani mě nijak výjimečně neštvala, takže taková průměrná holka se svými klady i zápory. Celý příběh jakoby byl spíše postaven na lásce ke Korfu než na dějové lince samotné a vlastně to vůbec nevadí. Společně se doplňují a v celku působí jako hodně příjemný román, který si určitě zabalte na dovolenou k moři.

LÁSKA NA KORFU je velmi pohodový román, který vám dá vše, co od romantiky požadujete. Příběh plyne svým poklidným tempem, převaluje se z jednoho dne do druhého stejně jako vlny v moři, aby nakonec v bouři citů zakotvil do bezpečného přístavu milované náruče.

Hodnocení: 82 %

 

Za recenzní výtisk a čtenářskou návštěvu malebného Korfu děkuji nakladatelství Baronet, ne jehož stránkách si knihu Láska na Korfu můžete pořídit.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *