Recenze

Někdo to rád skotské

Ona je horkokrevná horalka a on je prvotřídní exemplář skotského muže. Co se stane, když Munroovi zvanému pro svou postavu Medvěd přeběhne přes cestu divoká kočka Cat? Hra kočky s medvědem může začít. Další díl ze série Skandální Skotové se jmenuje NĚKDO TO RÁD SKOTSKÉ a já rozhodně ráda skotské. 😉

Název: Někdo to rád skotské

Autor: Suzanne Enoch

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 336

Sedmadvacetiletý Munro pochází z MacLawryho klanu, jednoho z nejsilnějších skotských klanů, jenž se vyznačuje rodinnou pospolitostí. Jeho bratři i sestra si spokojeně žijí v manželských svazcích a Munro si užívá nevázaného života plnými doušky. Jen jedno děvče na celý zbytek života? Co je to za nesmysl? Některé věci zkrátka Munro nikdy nepochopí. Když po něm ale na lovu střelí osamělý lovec, z kterého se ještě navíc vyklube krásná dívka, jeho názory na lásku začnou dostávat povážlivé trhliny. Catriona MacCollová uprchla se svou nevlastní sestrou na Skotskou vysočinu, aby je zachránila před problémy, které se na ně valily a obě dvě najdou útočiště v opuštěném polorozpadlém opatství. Cat rozhodně nepotřebuje žádné komplikace s tímhle svalnatým chlapem jako hora, který má tak podmanivý úsměv. Zrovna ona, který byla celý život vychovávaná jako kluk, se najednou začne ve společnosti tohoto hromotluka cítit jako žena. Její klan MacDonaldů s ní ale má jiné plány a do těch Munro určitě nezapadá. Tahle divoká kočka s ohnivými vlasy vtrhla na Vysočinu jako uragán a stejně tak se ji i podařilo udělat vichřici v Munroově srdci.

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ 

Série Skandální Skotové z pera Suzanne Enoch je prorostlá mužnými skotskými horaly skrz naskrz a ani čtvrtý díl této série s názvem Někdo to rád skotské není výjimkou. Tentokrát se autorka zaměřila na posledního z klanu MacLawryů, na toho nejurostlejšího a nejvíc vzteklého, kterého ostatně jako každého mužského 😉 zkrotí žena s ostrým jazykem.

Začátek knihy vám okamžitě předhodí seznámení obou hlavních protagonistů, které srší vzrušením i humorem. Tajemství obklopující Cat táhne děj dopředu, ale jinak celý příběh tak trochu vázne a vlastně, kromě vzájemné přitažlivosti hlavních protagonistů, se v knize až tak nic zásadního neděje. Zakomponovaná zápletka nebyla až tak originální a zajímavá jako v předchozích dílech, tím pádem se děj o dost podstatněji táhnul a ono pověstné „začtení se“ do příběhu následovalo vlastně skoro až v poslední třetině knihy. Nemohu říct, že by kniha byla špatná, spíše jsem si zvykla na vysoko nastavenou laťku z předchozích dílů a další pokračování této kvality zkrátka nedosahuje, ale pořád se jedná o příjemně vzrušující příběh ze Skotské vysočiny, která vás obejme ve své náruči.

Bavilo mě špičkování s nádechem humoru mezi hlavními představiteli. Oba dva jsou autorkou vykresleny jako vznětlivý, horkokrevný povahy, který si nenechají nic líbit a jejich vzájemné slovní „napadání“ dodává celému románu jiskru.

Munro se znovu předklonil a okázale jí přistrčil blíž její korbel cideru. „Nejsi moje první. Ale budeš má poslední, Catriono.“

„Jsi si nějak jistý, co?“ odpověděla a nedokázala zakrýt slabé chvění v hlase. Nikdo jí neříkal takové romantické věci. Zvlášť ne muži, kteří vypadali jako on, muži, kteří ji znali a nevyhnutelně jim připadala divná, a dokonce se i domnívali, že ohrožuje jejich takzvanou mužnost svými dovednostmi ve střelbě a stopování.

Zelené oči se upíraly do jejích. „Ano, jsem si tím jistý. Nebudu opakovat, co už jsem ti říkal, protože zaprvé jsi mi málem ukousla hlavu a za druhé nechci mít hlavu politou ciderem. Ale ty a já jsme pár.“

S románem se opět přenesete do drsného Skotska mezi charismatické horaly a podmanivou přírodu. Mužům budou hříšně povlávat kilty kolem kolen 😉 a pro ránu nepůjdou daleko. A pokud chcete poznat opravdovou soudržnost a rodinnou pospolitost, tak sourozenci MacLawriovi vám předvedou, jak můžou správně nastavené vztahy v rodině fungovat na jedničku.

S celou sérií jsem byla velmi spokojena a určitě se k ní ještě vrátím a vám, kteří máte rádi romantiku zasazenou do divoké, nespoutané přírody Skotska, rozhodně knihu Někdo to rád skotské doporučuji. A klidně můžete začít pěkně od začátku prvním dílem Ďábel nosí kilt (recenze zde) a pokračovat přes Nezkrotného horala (recenze zde) až k Návratu na Vysočinu (recenze zde).

Hodnocení: 75 %

Děkuji nakladatelství Baronet za recenzní výtisk knihy Někdo to rád skotské. A jelikož já velmi ráda skotské, celá série mě velmi bavila.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *