Recenze

Drahý Aarone

Nový slow burn příběh z pera úspěšné autorky romantických bestsellerů nese název DRAHÝ AARONE a vy se můžete těšit na originální lásku mezi řádky. Jo, to si takhle píšete s vojákem a najednou bum a je z toho láska jako trám. 😉

Název: Drahý Aarone
Autor: Mariana Zapata
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Fragment
Rok vydání: 2023
Počet stran: 456

„Drahý Aarone, jmenuju se Ruby Santosová a přidělili mi tě přes nadaci Pomoc vojákům.“ Ruby přesně ví, do čeho jde, když se přihlásí jako dobrovolnice pro dopisování s vojákem v zámoří. Pokyny jsou jednoduché: jeden dopis nebo e-mail týdně po dobu jeho nasazení. Jasné jako facka. Není to poprvé, co si takhle s nějakým vojákem píše. Co by ji tak asi mohlo překvapit? Jedna drobnost by tu možná byla: to, že se do něj zamiluje až po uši.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Drahý Aarone je dalším romantickým čtením, v kterém nechybí láska, nedorozumění a spousta vzájemné přitažlivosti. Vztah založený na přátelství se pozvolna mění v něco víc, a i když se tihle dva znají pouze z dopisů, opatrné přešlapování na poli lásky na sebe nenechá dlouho čekat.

Příběh je vyprávěn ve třech formách. První zaujímá emailová komunikace (dosti obsáhlá), která později přechází v psané zprávy, protože naši hrdinové se nám přesunuli na Skype. Až v druhé polovině se konečně dočkáme klasického „zapatovského“ formátu odvyprávěného ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Ruby a tady už se všichni fanoušci M. Zapaty rozhodně chytají. 😉

„Jsi v pohodě?“ zašeptal. Na tváři mu pořád hrál ten úsměv, ze kterého mi tak podivně bušilo srdce, ale tohle bušení nemělo nic společného s panickým záchvatem nebo srdeční arytmií.
Přikývla jsem, cítila jsem, jak ze mě pomalu vyprchává neklid. Před mýma očima seděl muž, jenž o mně věděl víc než spousta lidí, kteří jsme znala celé roky. Muž, který mi odnesl vodu a zmáčkl mi koleno, když jsem mu řekla, že je mi blbě. Muž, se kterým jsem se spřátelila. Muž, do nějž jsem se zamilovávala a neúspěšně se v tom sama sobě snažila zabránit. A všechno kvůli e-mailům a zprávám.

Autorčin čtivý styl psaní se nezapře ani tentokrát a její pomalý rozjezd je opět natahován až do krajních mezí. Vaše zvědavost tak sílí s každou další přečtenou stránkou a nic na to nemění fakt, že dějová osa je lehce předvídatelná. Této autorce zkrátka funguje vše, na co sáhne a romantika v jejím podání je potěchou pro oko i pro duši.

Příběh začíná dopisy, které si spolu hlavní postavy vyměňují, a musím říct, že to ze začátku nebylo vůbec špatné. Bohužel tyto písemné výměny zabírají skoro třetinu knihy a časem ztrácejí na svém kouzlu a lehce se začnou zajídat. Ani následující třetina, odehrávající se na Skypu ve světě zpráv, nepřináší do příběhu nic nového. Nesmělé oťukávání se až příliš táhne a pouze několik málo situací vrhá do vyprávění světlo záblesku. Navíc jsem měla trochu problém s věkem hlavních protagonistů, kteří se, hlavně v písemném projevu, jeví o dost mladší a nějak jsem jim ten reálný věk moc nevěřila. Velký „zapatovský“ třesk tak nastane až v druhé polovině knihy, která je koncipována už jako běžný román, a vy se zcela ponoříte do příběhu, v kterém vám tlukoucí srdce a emoce naznačí, že teď už je všechno na svém místě a vy jste se konečně ocitli na pevné domácí půdě.

Fanoušci M. Zapaty budou dozajista nadšeni dalším jejím románem. Já mám tuto autorku pomalých rozjezdů velmi ráda, ale tentokrát mě nedokázala zcela vtáhnout do svého vystavěného děje, který měl pro mě nezáživnou formou a osa příběhu byla pro mě příliš jednoduchá, bez výraznějších zápletek.
P. S.: Drahý Aarone, i když jsi mě tentokrát příliš nenadchnul a tvůj příběh řadím k těm méně povedeným od této autorky, velmi ráda jsem tě poznala a rozhodně si stále udržuj svůj těžce vydobytý úsměv na tváři a lásku v srdci. Já se budu těšit na další příběh od tvé stvořitelky. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za romantický příběh plný chemického napětí a nesmělých dotyků děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Drahý Aarone pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *