Recenze

Za jasné noci

Další román ELIZABETH HARAN nás opět přenese do divoké Austrálie, ale tentokrát do období 1. světové války. Kniha ZA JASNÉ NOCI opět nevybočuje z jejího standardu a vy se tak znova ponoříte do malebné australské přírody, která vás obklopí svými zvuky i tichem. Budete sledovat příběh mladé Emily i to, jak si pohrála válka s osudem jedné farmářské rodiny. Ženská část čtenářského publika si prostě přijde na své 😉 .

Název: Za jasné noci

Autor: Elizabeth Haran

Nakladatelství: Alpress

Počet stran: 424

Rok vydání: 2018

Emilin život je den za dnem naprosto stejný. Pracuje v otcově krejčovství, nikam nechodí, prostě žádný velký „vzrůšo“. Po smrti matky je ve své rodině obklopena jenom muži, ať už otcem, strýcem nebo třemi bratry a všichni nad ní drží ochrannou ruku tak moc, až se z toho dusí. Poslední kapkou je domluvený sňatek se starým „ohavou“ a Emily utíká na farmu do severozápadní Austrálie, kde ji zaměstná rodina McBrideových a ona tak poznává nejen ženskou část rodiny, ale hlavně Liama – jejich syna. V Evropě vypukne válka a Liam i jeho otec se rozhodnou narukovat a osamělým ženám nezbývá nic jiného než se postarat o chod farmy sami.

Je to čtení pro ženy, to je jasná věc. Nicméně, jak už napovídá decentní obal knihy, nebude se až tak úplně jednat o přeslazený „doják“. Kromě romantiky vám dá také nahlédnout do osudů všech členů rodiny. Jak se vyrovnávali s nově vzniklou situací i to, jak se vyvíjely jejich charaktery pod tíhou zodpovědnosti.

Všechny knihy ELIZABETH HARAN mají jedno společné a to její domovinu Austrálii. A právě to mě na ní tak baví. Každý si rád přečte nějakou tu oddechovou četbu, kdy příběh jen tak lehce plyne a od vás to nevyžaduje příliš velké soustředění. Ale právě zasazení každého jejího románu do této drsné krajiny dodává knize to pravé kouzlo a vám tak kromě romantické linky nabídne ještě cestopisnou vsuvku, díky níž poznáte kus této krásné země.

Její košaté popisy australské přírody patří k tomu nejlepšímu, co vám kniha nabídne a vy si příběh užíváte naplno. Od této autorky jsem přečetla skoro všechno, co u nás vyšlo a i když musím zkonstatovat, že román ZA JASNÉ NOCI byl o něco slabší než její předchozí počiny, přesto ho můžu doporučit.

Takže pokud zrovna nehledáte nic náročného, klidně se nechte jen tak unášet příběhem…

Hodnocení: 80%

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *