Recenze

Strom života

Kořeny tohoto Stromu života vás prorostou skrz naskrz…

Tato velká porce skvělého čtení od české autoky, vás uspokojí na hodně dlouhou dobu.

Krásný historický román STROM ŽIVOTA je z pera české autorky Ivany Špičkové a mě vždy velmi potěší, že se i u nás vyskytuje autorka, jejíž román může hrdě soupeřit se světovými bestsellery.

Název: Strom života

Autor: Ivana Špičková

Nakladatelství: Millennium publishing

Počet stran: 688

Rok vydání: 2017

Píše se rok 68 př.n.l. a velké přátelství dvou keltských bojovníků projde mnohými zkouškami. Příběh začíná v Eburonu, sídle Volckého vladaře. Jeho syn Allecnos spolu se svým přítel Lanicosem musejí uprchnout ze země po vpádu krále Tektoságů, který lstí zabije vládnoucího krále. Jelikož se z nich stanou vyhnanci, jejich další kroky vedou do římských legií, kde se stávají udatnými válečníky. Allecnos se stále nevzdává svého snu opět nastoupit na vladařský trůn a pevně uchopit moc v zemi. A jak už se to tak v životě stává, ruku v ruce s mocí jde i změna charakteru…. Kdysi kamarádský Allecnos se mění svému příteli přímo před očima, a že to není změna k lepšímu nemusím ani dodávat. Jak se oba hrdinové poperou se svým osudem a zda jejich přátelství překoná všechny překážky i intriky zhrzené ženy, to už si přečtěte sami 😉 .

Připravte se na pořádnou nálož. 688 stran nepřečtete na posezení, ale bude to „sedánek“ ve velmi kvalitní společnosti a jestli dopadnete jako já, na poslední stránce vám bude líto, že už je konec.

Autorka ví, o čem píše a kulturu Keltů nevysypala jen tak z rukávu. Za každou stránkou je znát moře práce, kterou na ni spisovatelka odvedla a dílu to dodává punc dokonalosti.

Začátek každé knihy je vždy tak trochu ožehavý a tady se na vás vyvalí spousta divných jmen – Taruagos, Onniorix, Iatta, Dagomaros, Blandia apod. Malinké tápání se u mě projevilo, ale rozhodně se tím nenechte odradit!!! Po pár stránkách se naladíte na „strunu“ autorky a pak už vám nebude stát nic v cestě, aby jste si příběh naplno vychutnali. A že je, o čem číst, protože se ocitnete ve vybrané společnosti Keltů, druidů i kněžek. Obsahuje dobrodružství, napětí, lásku, intriky prostě vše, co od historické knížky očekávám.

Paní Špičková dostála svému jménu a napsala špičkový román, který jsem si vychutnala až do dna.

Tato kniha bylo moje první setkání s Ivanou Špičkovou a už teď je mi jasné, že to nebylo rozloučení, ale krásné přátelství na hodně dlouhou dobu. A moc se těším na naše další setkání u jejich knih, které už byly vydány ( Slovem a mečem, Ve stínu arény, Ztraceno v písku, Bohové Efesu) i na ty, které se teprve líhnou.

Hodnocení : 100%

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *