Recenze

PS: Chybíš mi

Druhý díl ze série PS spisovatelky Winter Renshawové je vzrušující četbou, kde nechybí romantická gesta ani lechtivé scény. A dámy, Sutter je opravdový chlapák, který vás dostane na kolena a po přečtení vám nezbyde nic jiného než zkonstatovat PS: CHYBÍŠ MI 😉 .

Název: PS: Chybíš mi

Autor: Winter Renshawová

Nakladatelství: Beta – Dobrovský

Rok vydání: 2019

Počet stran: 300

Melrose Claibornová je začínající herečka, které se zatím hlavní role vyhýbají obloukem. Její nejlepší kamarád z dětství Nick Camden, do kterého je takřka celý svůj život zamilovaná, je hudebník a právě odjíždí na velké turné s kapelou. Požádá Melrose, aby za něj po dobu půl roku, zatímco bude na cestách, bydlela v jeho podnájmu a platila za něj nájem. Má to pouze malinký háček, je to i se spolubydlícím, za kterého se ale Nick zaručí, že je naprosto v pohodě. No, Melrose má asi jiné představy o chlapovi, který by měl být fajn. Sutter Alcott je protivnej, arogantní, drzej, hádavej, hnusnej nezdvořák a zmetek, který má potřebu do ní v jednom kuse šít. Ale s tímhle si na Melrose nepřijde a jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Jenomže místo toho, aby ho naštvala a zničila, Suttera ta její neoblomnost začíná přitahovat víc, než by bylo zdrávo. Dobře, tak jo, prostě se s ní vyspí a pak ji odkopne jako všechny ostatní, navíc to vypadá, že ani ona není vůči němu úplně imunní. Sutter ani Melrose zřejmě neznají slovo na pět písmen, které komplikuje lidstvu život už od nepaměti – láska.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Kniha PS: Chybíš mi je žánrově zařazena mezi romány pro ženy a tím pádem je jasné, co od ní můžete očekávat. Mé tušení, že by se mohlo jednat o čtivý román, bylo naprosto správné. Romantika, zápletka a erotické vsuvky, zkrátka vyvážený mix, který funguje.

Román je napsán ze dvou úhlů pohledů hlavních postav – Melrose a Suttera. Tam kde končí ženský pohled, plynule navazuje mužský, bez zbytečných návratů do děje a příběh tak pěkně běží kupředu. Začátek knihy nás seznámí s Melrose a jejím kamarádem Nickem a já už se lekla, že Nick bude právě ten vyvolený (mezi námi děvčaty – nic moc, žádný vzrůšo), ale jakmile se objevil na scéně Sutter, hned mi bylo jasné, že to je on – mého srdce šampión – a já byla ztracená.

Když jsem ztratil Holliday, ukrutně to bolelo, ale jsem přesvědčený, že jsem se díky tomu nakonec stal lepším člověkem – už nikdy nehodlám propadnout hovadinám, jako jsou „city“. V poslední době se ale zdá, že podstupuju nějakou zkoušku…

Ta nová spolubydlící ze mě umí velice dobře udělat blbce. Štve mě. Vytáčí mě. Přitahuje…

Jak může být ta samá holka, která mi jde tak hrozně na nervy, zároveň tou, kterou nemůžu dostat z hlavy, to je jako nějaká krutá hříčka osudu; obří „nasrat“ k mému slibu, že už se nikdy žádnou ženou nenechám lapit.

Melrose, ačkoli pochází ze zazobané rodiny, je naprosto v pohodě a co oceňuji nejvíce, není to žádná fňukna, která se hned hroutí. I když občas ta její princeznovská povaha trochu vystrčí růžky, ale nic tragického. Sutter to je naprosto jiná kapitola. Neústupný drsňák a chlap, který neměl na růžích ustláno. Po té, co ho v jeho patnácti letech opustila matka, má už v hlavě napevno zakódovaný vzkaz, že všechny ženský jednou odejdou a podle toho se k nim chová. Autorka na začátku příběhu výborně od sebe oddělila tyto dva protichůdné typy, aby je později obnažila až na jejich nitro a ukázala tak čtenáři jejich nasazenou masku, kterou i mnozí z nás nosí, a s kterou se sžíváme. Někdy dá velkou práci ji odložit a ukázat alespoň svým nejbližším pravou tvář.

Obálka knihy je jak jinak než hříšně přitažlivá a je jasné, že většinu ženské populace zaujme na první pohled. Takový klasický obraz českého chlapa, kterého vidíme na každém rohu, že? 😉

Příběh je rozhodně čtivý, napsán je s lehkostí a budete ho mít přečtený za chvíli, protože se od knihy zkrátka neodtrhnete. Žádná hluchá místa, tempo románu vás žene neúprosně ke svému konci. Pro všechny kdo můžou plnou náruč romantiky, slastného očekávání, vzrušení i trochu té erotiky je kniha PS: Chybíš mi jasnou volbou.

Hodnocení: 85 %

 

Za vášnivě hříšné čtení děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete zakoupit nejen titul PS: Chybíš mi, ale i předchozí díl PS: Nesnáším tě.

P.s.: Už teď mi chybíš a ten pocit já nesnáším, takže si jdu pořídit ještě první díl 😉 .

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] PS: Je to výzva je třetí knihou v pořadí ze série P.S.. Předchozí díl PS: Chybíš mi mě zaujal natolik, že jsem pokračování neodolala. A i když dopředu mohu prozradit, že tento […]

  2. […] A rozhodně doporučuji přečíst i ostatní díly této série – PS: Chybíš mi a PS: Je to výzva. Nemusíte číst postupně, každá kniha je osobitý, samostatný […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *