Recenze

PS: Je to výzva

Ona žije podle pravidel – svědomitě a pořádně. On je věčně zachmuřený bubák, který má každou holku pouze jednou. Dva protipóly, které to k sobě přitahuje magnetickou silou, jež nevěstí nic dobrého. PS: JE TO VÝZVA, která se neodmítá 😉 .

Název: PS: Je to výzva

Autor: Winter Renshawová

Nakladatelství: Beta – Dobrovský

Rok vydání: 2020

Počet stran: 240

Aerin Keanová se živí jako asistentka a její práce, v níž je nadmíru úspěšná a vážená, je pro ni středobodem světa. Jejím mottem je mít vše pěkně srovnané, spořádané a bez menší chybičky vedené. Do toho rozmařilý, osobní život rozhodně nezapadá, ale tuhle cestu si vybrala sama a dobrovolně. Nelze se také divit, když vyrostla v rodině věčně „vysmažených“ rodičů vyznávajících chaos a hippie styl. Její nová práce ji přivede do firmy jednoho z nejmocnějších byznysmenů Caldera Wellese. Starší muž hledá na jeden měsíc pro svého syna Caldera Wellese II. asistentku, která by mu byla po ruce v začátcích jeho kariéry, kdy přebere po svém otci rodinnou firmu. Jenomže to ještě Aerin netuší, že mladší verze Caldera svého otce doslova nenávidí. Calder vyrůstal s tím, že ho nikdo nechce. A teď dospěl do stadia, kdy nikoho nechce on. Je to začarovaný kruh, nezbývá než doufat, že se najde někdo, kdo ho prolomí. A tahle Keanová beztak pracuje pro jeho bezpáteřního otce, takže proč se ji co nejrychleji nezbavit? A když si s ní před tím ještě trochu pohraje, no a co? Vypadá to, že ani ona není proti němu úplně imunní. Ale co když jedna noc nebude stačit? Pro koho tenhle vztah bude osobní výzvou?

…Vyber si to, čeho budeš litovat nejméně… Pojďme to spolu zkusit… Dej nám šanci… PS: Je to výzva…

Román PS: Je to výzva je třetí knihou v pořadí ze série P.S.. Předchozí díl PS: Chybíš mi mě zaujal natolik, že jsem pokračování neodolala. A i když dopředu mohu prozradit, že tento díl byl o něco slabší než předchozí, už teď si brousím zuby na první knihu téhle série s názvem PS: Nesnáším tě. Jednotlivé knihy na sebe nenavazují, takže je v klidu můžete číst, jak je vám libo.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních představitelů – Aerin a Caldera. S pravidelnou přesností se střídají a tam, kde končí ženský, citlivý pohled na věc, plynule navazuje mužský protějšek se svým chladnějším, tvrdohlavým přístupem. Děj knihy tak plynule odsýpá a vy brzy zjistíte, že jste knihu přečetli za jedno odpoledne.

To je problém zlomených lidí, jako jsme my dva: je naší druhou přirozeností všechno si komplikovat, hlavně srdeční záležitosti, a ještě víc to, co nás děsí. Jako je žádostivost. Chtíč. Touha, Láska.

„O co ti jde, Caldere?“ zeptám se ho a spolknu ohromný knedlík v krku, který se tam však hned vrátí.

„Díky tobě se to zdá tak snadný,“ odhrne mi pramen vlasů z obličeje, mou otázku úplně ignoruje.

„Co se zdá snadný?“

„Skrývat svý jizvy.“ Sklouzne rukou k mé bradě, natočí má ústa k jeho, ale nepolíbí mě. Očekáváním mě pálí rty a kůži mám v jednom ohni, čím déle mě nechává čekat. Přejede mi palcem po spodním rtu, usměje se a povzdychne. „Co to děláme, Keanová? Co to sakra je?“

„Nevím, co to je,“ odpovím, „ale vím, jak mi to připadá. Připadá mi to, jako by ses mi chystal dát pusu, a pak se stane něco, čeho možná budeme, nebo taky nebudeme ráno litovat.“

Příběh se odehrává ve 14 dnech a možná proto, se autorka uchýlila k jednoduchému, výrazně nekomplikovanému ději. Nečekejte žádné rozvětvené ponoření do duše hlavních hrdinů, tady city pouze jemně kloužou po povrchu. Vzrušující tanečky i tiché našlapování kolem sebe se rozhodně nekoná. Bez zbytečné omáčky se jde pěkně na věc. Příběh tím získá rychlý spád, na druhou stranu se trochu cítíte ochuzeni o ono jiskřivé „mezidobí“ naplněné napětím a vzájemnou smyslností, které vás dokážou převálcovat.

Kniha PS: Je to výzva je primárně určena pro ženy milující romantické příběhy, kde se dočkají i trochu erotiky, která ale není stěžejní pro celé vyprávění, pouze jemně dokresluje plynoucí děj. Pokud jste zrovna vy cílovou skupinou, pak neváhejte a sáhněte po tomto románu a rozhodně si nenechte ujít i ostatní díly.

Hodnocení: 80 %

Za romantický příběh dvou ztracených duší děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy PS: Je to výzva.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] A rozhodně doporučuji přečíst i ostatní díly této série – PS: Chybíš mi a PS: Je to výzva. Nemusíte číst postupně, každá kniha je osobitý, samostatný […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *