Recenze

Mstitelé

Temná romance jde do finále a závěrečný díl MSTITELÉ je plný napětí, vášně i tajemství. Ponořte se do světa bohatství, přepychu, nenávisti i pomsty a odhalte rodinná tajemství, která zavání smrtí. Hledání lásky a vášně v těchto nebezpečných časech se stává životadárnou energií pro hackerku Bailey i bodyguarda Kashe.

Název: Mstitelé
Autor: Tijan
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 400

Bailey a Kash byli zvyklí žít ve stínu. Teď se ocitli na očích veřejnosti. Spolu dokážou všechno, ale nepopiratelné nebezpečí a zdánlivě nepřekonatelné překážky ohrožují lásku a vášeň, které je spojují.
1. Bailey se vzpamatovává z největší ztráty, jakou kdy utrpěla.
2. Nepřátelé se blíží.
3. Na světlo vycházejí ještě větší tajemství a zvraty.
Výhra nebo prohra – pro Bailey a Kashe je v sázce všechno.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Mstitelé je třetím závěrečným dílem ze série Zasvěcení a myslím, že zakončení je to věru povedené. Konečně odhalíte všechny tajnosti, které se kolem této miliardářské rodiny vyrojily, poznáte temné a nebezpečné podhoubí zločinu a hlavně se necháte unést na něžných i bouřlivých vlnách romantické a vášnivé lásky.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Ten, kdo tady bude mít tentokrát o dost víc problémů je Bailey, která se po dramatických událostech ve své rodině malátně potácí mezi realitou a sněním. Nad vodou ji drží už jenom pouto ke svému bodyguardovi a právě Kash má plné ruce práce, aby se postavil své temné minulosti a našel jediné a konečné řešení všech problémů této bohaté rodiny.

„Nemyslíš, že se proklínám, když tě v noci objímám, protože vím, že bych tě měl nechat odejít? Že kdybych tě nepotkal a nezamiloval se do tebe, ona by byla pořád ještě naživu?“ Další krok. Byl těsně u mě a teď už šeptal. „Je to má vina. A trápí mě to kurva každou minutu, Bailey.“
Oči měl divoké, upíral je do mých, ale nedotkl se mě. Já se nedotkla jeho. Chladný, štiplavý chicagský vzduch vanul mezi námi, sem a tam, sem a tam.
„Odešla, protože jsem tě miloval. Je to sakra jednoduché.“

Čtivý, podsvětím i nebezpečím nadupaný román v sobě ukrývá vášeň a temnotu. Tato smrtící kombinace je ohrožující nejen pro hlavní postavy příběhu, ale i pro čtenáře, které si na ni lehce můžou způsobit návyk. Velké množství tajemství, o kterých nutně potřebujete vědět úplně všechno včetně jejich pravdy, se stává návykovým elementem, který vás dokáže udržet u čtení. Společně pak s pulsujícím vášnivým vztahem, v kterém nechybí romantika, něžnosti, ohleduplnost, ale i temná touha a vzrušující přitažlivost, se ke čtenáři dostává výbušná love story, která má tempo i atraktivní dějovou osu.

Autorka se velmi ráda pohybuje v riskantním a temném prostředí a své hrdiny pouští do nebezpečného boje s podsvětím a zločinem. Ani tato série není výjimkou a vy tak během celého čtení pociťujete tuto ponurou přítomnost ohrožení, která je stejným dílem nebezpečná i přitažlivá. Tato temnota se odráží i ve vztahu, v kterém si nikdy nemůžete být jisti ničím a nikým.

Závěrečný díl Mstitelé napravil můj dojem z druhého dílu a příjemně tak zakončil celou sérii, v které se na mrtvoly příliš nehledí, za to ale rodinná pouta i umně skryté city vyplouvají s bouřlivou silou na povrch, aby způsobily zkázu i nové začátky. Nebyla to vůbec špatná série a autorka mě dokázala svým temným příběhem zaujmout, ale nemohu si pomoct – Bennett Mafia se pevně drží na výsluní této autorky a ani tento vášnivý vztah mezi hackerkou a bodyguardem nedokázal s jeho pevným ukotvením pohnout. 😉 Pokud máte rádi nenáročné oddechovky, v kterých romantika, vášeň i temnota lidských duší vystupuje na povrch a dává na odiv svůj smrtonosný vliv, směle se pusťte do této romantické série.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za pěkné a vášnivé ukončení celé série děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Mstitelé pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *