Recenze

Královsky v háji

Co takhle další romantický příběh, který připomíná Popelku? 😉 On je korunovaný princ z Wessca a ona má jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Někdy si láska zkrátka nedá říct a pak z toho jsou KRÁLOVSKY V HÁJI oba dva. 🙂

Název: Královsky v háji
Autor: Emma Chase
Překlad: Klára Žemličková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 328

Nicholas Arthur Frederick Edward Pembrook, korunovaný princ z Wessca, alias Jeho královská Žhavost, je okouzlující, ničivě pohledný a nestydatě arogantní. Jak by taky nebyl, když se před ním celý život všichni klaní. Ovšem jedné noci na Manhattanu potká princ tmavovlasou krásku, která se před ním neskloní. Spíš naopak. Troufalost servírky Olivie Hammondové v něm probudí zvědavost. Olivia se nebrání, nicméně takhle si randění s princem nepředstavovala. Oba musí čelit odmítavé královně a neúnavným paparazzi. Ale Olivii za to Nicholas stojí. Nakonec je to on, kdo se musí rozhodnout, kým chce být. Králem, nebo Oliviiným mužem?

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Královsky v háji je prvním dílem ze série Royally a vypadá to, že se budeme pohybovat v těch nejvyšších kruzích zámožné smetánky, v jejichž žilách koluje modrá krev. Pohádkový příběh vás vezme do světa, kde láska dokáže hory přenášet i pohnout zaběhnutými pravidly.

Příběh vyprávěný ich-formou z pohledů dvou hlavních hrdinů – Nicholase a Olivie v sobě nese klasické atributy pohádkové romance, aneb jak chudá holka ke štěstí přišla. Olivia má pro strach uděláno a pro ostřejší slovo nejde daleko, však ji také život naučil a Nicholas má vybrané chování, ale i on se umí zachovat jako pěkný hulvát, takže je jasné, že tihle dva na sebe musí narazit. 😉

„Odpusť mi,“ zopakuje tiše a smutně. „Snažil jsem se tě ochránit, přísahám. Udržet tě v bezpečí.“
A odpustím mu. Je to snadné. Protože už tomu rozumím. A protože ho miluju.
Už jsem se v té tmě rozkoukala a vidím ho jasně. Tlumené měsíční světlo ozařuje jeho rysy, sklon jeho lícních kostí, oblouk neoblomné brady, sílu jeho čelisti a linku smyslných rtů.
Tvář anděla. Padlý anděl s tajemstvím v očích.

Autorka má čtivý a svěží styl, který pozvolna nabírá na tempu. Začátek mě úplně neoslovil (příliš rychlé, bez větších dějových efektů a na můj vkus trochu unylé), ale se vstupem Olivie na půdu královské rodiny začne příběh nabírat na síle. Atraktivní prostředí, v kterém se stejně jako Olivie cítíte trochu nepatřičně přesto vzrušeně, i dostatek zvratů ve vás vyvolá zvědavost i příjemné napětí z věcí příštích.

Všední námět se vkusem obohacuje humor, který je vítaným zpestřením a v některých momentech si autorka servítky rozhodně nebere. 😉 Kromě romantiky, humoru a emocí se můžete těšit i na vzrušující erotické chvilky a gradující konec už vás nenechá knihu odložit z ruky. Ačkoli se nejedná o žádný výbušný či výjimečný román, příběhu se nedá upřít čtivost a určitě vám zpříjemní vaše chvilky odpočinku, v kterých dostanete chuť přenést se na pohádkové místo, kde je možné úplně všechno.

I když jste už odrostli pohádkám, romantický příběh Královsky v háji vás vezme zpět do časů, v kterých láska dokáže dělat zázraky a žili spolu až navěky, funguje na 100 %. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantickou pohádku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Královsky v háji pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *