Recenze

Vzduch, který dýchá

Pokud máte rádi příběhy, z kterých se na vás emoce hrnou ve zvýšené míře a slzné kanálky dostávají pořádně zabrat, pak je román VZDUCH, KTERÝ DÝCHÁ určen právě vám. 😉 Připravte se na dojemné vyprávění, v kterém nemůže chybět romantika ani bolestné životní okamžiky.

Název: Vzduch, který dýchá
Autor: Brittainy C. Cherry
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 328

Před Tristanem Colem mě varovali. „Drž se od něj dál,“ říkali mi. „Je krutý.“ „Je chladný.“ „Je divný.“
Je tak snadné odsoudit člověka na základě jeho minulosti. Podívat se na Tristana a vidět v něm monstrum. Jenže já jsem to nedokázala udělat. Musela jsem přijmout tu „trosku“, která se z něj stala, protože sama jsem na tom byla podobně.
Oba jsme byli vyhořelí. Oba jsme hledali něco nového. Něco víc. Oba jsme chtěli dát dohromady roztříštěné kousky našich předchozích životů.
A až se nám to podaří, pak si snad konečně vzpomeneme, jak se nadechnout.

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Román Vzduch, který dýchá je prvním dílem ze série Elements a vypadá to na velmi emotivní řadu, která nadchne všechny milovníky romantiky a pořádných „dojáků“. Poutavý příběh o dvou zlomených duších vás emočně rozerve i nadchne svojí dějovou linkou.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů ústředních postav – Elizabeth a Tristana. Více prostoru se dostává Elizabeth, která má společně se svojí dcerou čtenářům rozhodně co říct a ochotně je pouští do svého nitra, kde se to bolestí a smutkem jenom hemží. Nicméně ani Tristan nezůstává nijak pozadu, a když už poodhalí kousek své duše – stojí to zato… Je možné, aby dva zlomení lidé našli roztříštěné kusy toho druhého?

Tristanův hlas se začal chvět, stejně jako jeho tělo. Už nemluvil ke mně. Žili jsme ve svých vlastních světech plných drobných vzpomínek, a i když jsme byli ztraceni ve svých myšlenkách, nějak se nám podařilo pocítit empatii jednoho k druhému.
Osamělý člověk často vycítil další osamělé duše ve své blízkosti. A dnes jsem poprvé za hustým plnovousem toho muže zahlédla živého člověka.

S autorkou už jsem měla možnost seznámit se prostřednictvím jejího románu Eleanor a Grey a tedy jsem moc dobře věděla, do čeho jdu. No… autorka mě hodně překvapila a dojala. Opět velmi čtivé a tentokrát i hodně, ale opravdu hodně emotivní čtení mě nadchlo nejen svoji vystavěnou dějovou osou, ale i celkově pojatou melancholickou náladou, z které prosvítá paprsek naděje a lásky.

Ačkoli se jedná o dost niternou četbu, tempo příběhu je strhující. Po prvních přečtených stránkách máte neodbytný pocit, že tento román bude výjimečný a další děj vám to jenom dokazuje. Autorka moc dobře ví, jak a čím vás dojmout a nešetří citovými vodopády na vás ani na své hrdiny. Cíleně míří na vaše emoce a při zdi se rozhodně nedrží, ba naopak v druhé polovině knihy máte chvílemi pocit, že je toho už příliš, přesto ji celé vyprávění věříte, i když stěžejní zvrat tušíte už hodně dopředu před „provařením“.

Emotivní výpověď obou protagonistů vhodně narušuje humor, který odlehčuje dojemný děj a autorčin smysl pro humor, jenž občas balancuje na hraně, já obzvlášť můžu. 😉 Pokud jste zvyklí vypisovat si citáty a životní moudra z knih – připravte si notýsky, protože tady pro vás nastanou menší žně.

Skvělá kombinace romantiky, smutku, humoru i naděje na vás čeká v románu Vzduch, který dýchá a já se už teď těším na další díl, který mně rozhodně neunikne. Mimo jiné… ta obálka je velmi povedená… konečně chlap, co má peníze na oděv. 😀

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za něžný, bolestivý i nadějeplný příběh děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Vzduch, který dýchá pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy naleznete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] díl Vzduch, který dýchá se mi líbil o něco více, ale ani Oheň mezi námi rozhodně neházím do knižního […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *