Recenze

Území vlků

Rádi byste se vrátili k úspěšné sérii Bratrstvo černé dýky? Autorka J. R. Ward přichází s novou řadou, jehož pilotní díl nese název ÚZEMÍ VLKŮ a můžete se těšit na „vlčí“ fantasy, v které má romantika i napětí své stálé místo a na Bratrstvo také dojde. 😉

Název: Území vlků
Autor: J. R. Ward
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 400

Lydia Susiová se naplno věnuje ochraně vlků v jejich přirozeném prostředí. Když hotelový řetězec začne zastavovat pozemky v sousedství rezervace a začne budovat obrovský obytný komplex, Lydia patří k nejsilnějším odpůrcům výstavby – a promění se v pohyblivý terč. Na scéně se objevuje nový zaměstnanec Projektu vlčích studií Daniel Joseph, nejednou vytrhne Lydii trn z paty a zachrání ji. Ačkoliv se Daniel chová zdrženlivě, Lydia k němu vnitřně pociťuje důvěru. Neskrývá však něco? Sázky se zvyšují, jeden z Lydiiných kolegů je zavražděn a ona se musí rozhodnout, jak daleko je ochotna při ochraně vlků zajít. Potom však šokující odhalení ohledně Daniela změní Lydiinu realitu způsobem, jaký by nikdy nedokázala předvídat. Některé osudy vyžadují odvahu, jiné však žádají ještě mnohem víc a neposkytují žádné záruky. Je předurčena najít pravou lásku… nebo ji drtivá ztráta navždy zničí?

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Román Území vlků je prvním dílem ze série Doupě vlkanů a fanoušci nenáročných fantasy příběhů by mohli být spokojeni. Romantika, napětí, erotika i tajemno vám budou dělat společnost v prostředí, kde se to vlky a podivnými obyvateli jenom hemží.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dvě dějové linie. První se věnuje Lydii a Danielovi a rozhodně se můžete těšit na romantiku i vzrušující náboj. Druhá má spojitost se známou sérií Bratrstvo černé dýky, ale více prostoru se dostává zamilovanému párečku. 😉 Hned od začátku má příběh rychlejší tempo, které si udržuje po celou dobu.

Temnota vládne, hustá a stínem obtěžkaná.
Přemohla zem a zmocnila se duší
nespravedlivých. Země je obrovitý hrob, po němž
se pohybují mrtví, pátrají, pátrají po všem, co ztratili…

Autorka dokáže své čtenáře přitáhnout ke svým stránkám, její styl je čtivý a nezapomíná ani na barvité popisy, které vás snadno vnoří do děje. Záhadné tajemství, jež se od začátku umně skrývá a dovoluje čtenáři pouhými náznaky nahlédnout pod závoj temnoty, vás dokáže udržet v napětí po celou dobu. Zběsilý závěr pak trochu celý dojem mírně zhatí, ale jelikož se jedná o úvodní díl, jistě se dočkáme ještě nejednoho překvapení. 😉

J. R. Ward zaznamenala u čtenářů úspěch se sérií Bratrstvo černé dýky a proč nejet dál na hvězdné vlně, že? I do své nové série vmáčkla dějovou linku týkající se právě této skvadry, a jelikož jsem Bratrstvo nečetla, byla pro mě tato linka rušivým elementem a bohužel jsem ani nepochytila důvod zařazení… Ačkoli má autorka vše promyšlené a zápletka má náběh na hvězdnou dráhu k úspěšnosti, celému příběhu chybí jistý šmrnc a ani přeplácanost postavami i zvraty laťku příliš nezvedne.

Co se mi na příběhu velmi líbilo, to byla jeho nevšední atmosféra. Ponurost a temnost originálně dokresluje celý děj a dokáže ve čtenáři vyvolat chmurný odstín stísněnosti. Prostředí temných lesů, v kterých na vás číhají nejenom vlci, ale i neznámé zlo ještě více přispívají k vzrušujícímu mrazení v zádech. Co na autorce velmi obdivuji, jsou její vystavěné zápletky, které umí pro čtenáře dokonale připravit tak, aby se napětí dalo krájet. Dokáže tak vyvolat větší dávku zvědavosti a i když příběh „cosi“ postrádá, tato injekce neklidu vás s přehledem udrží u stránek.

Nenáročný fantasy příběh Území vlků by se mohl líbit čtenářům, kteří preferují romantiku odehrávající se na pozadí fantasy, kde nechybí vzrušující napětí, sex ani temná atmosféra.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za nevšední „vlčí“ návštěvu i romantiku v jednom děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Území vlků pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *