Recenze

Znamení hada

Historický román ZNAMENÍ HADA je skvostným čtením, které má glanc a šmrnc. A jedním ze znamení spisovatelského umu Hany Marie Körnerové je holý fakt, že je to jedna z nejlepších vypravěček literárních příběhů.

Název: Znamení hada

Autor: Hana Marie Körnerová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 272

Znamení hada je druhým dílem ze série Znamení. První díl Znamení jednorožce jsem měla tu čest přečíst a nedočkavě vyhlížela jeho pokračování. Teď už můžu říct, který z nich je lepší… OBĚ 😉 .

Céline si konečně užívá spokojeného života po boku nového manžela Francesca de la Roche a pod srdcem nosí jeho dítě. Její bývalý choť markýz de Borbolla čeká v Bastile na trest smrti a ačkoli už se oprátka nad ním pomalu houpá, vypadá to, že někdo s ním má jiné plány. Šťastný život Céline leží v žaludku i dcerám markýze de Borbolly a jejich nenávist roztočí kola osudu všem zúčastněným.

Céline je unesena a souhra náhod ji zavede do hlubokého lesa, kde se ocitá v ohrožení života. Na pokraji svých sil nalezne útočiště u kořenářky a jejího syna Thierryho, na jehož hrudi se houpe medailon s lékařským znamením. Céline ale není ani tady v bezpečí a opět se vydává na útěk. Na pomoc ji přichází bratr Brian, který s ní je stále spojený nevysvětlitelnou mocí. Jsou se Céline dvojčata, které provází historka o ďábelském spojení, které u dvojčat vzniká, když se popel z pupeční šňůry zakope o půlnoci pod šibenicí. Rozumně se tyto souhry vysvětlit nedají, ale pravdou je, že se dvojčatům, i kdyby byla od sebe vzdálená tisíce mil, prostě stávají…

<<<<<<<<<<

Hned v úvodu vás autorka seznámí se všemi nejdůležitějšími momenty z předchozího dílu, takže nemusíte trápit svou paměť a okamžitě jste v obraze. Příběh se rozjíždí pozvolna, ale přesto se stále jedná o čtivý děj, který už po pár kapitolách nabere tempo a od poloviny knihy je to vzrušující jízda, která se bez vás už neobejde. Zápletka střídá zápletku a vy doslova visíte na každém tištěném slovu.

Trochu mě mrzel konec knihy, který byl na můj vkus spíchnut horkou jehlou a některé věci zkrátka zůstaly buď nedořešeny, nebo byly odbity jednou větou. Takže mi z toho vychází následující – myslím, že se můžeme těšit na další pokračování (aspoň doufám 😉 ).

Historické pozadí celého příběhu, které je situované do Francie – období vlády Ludvíka XV., je autorkou do detailu vykresleno a je na něm znát, že paní spisovatelka rozhodně nevaří z vody, ale má bohaté znalosti. A právě díky tomu mám paní Körnerovou tak ráda. Její historické romány jsou opravdovou lahůdkou pro všechny, které zajímá historie, ale nemají čas prolouskávat se obsáhlými naučnými knihami.

Oproti předchozímu dílu se zde tolik nejedná o klasicky romantický příběh, ale spíše o dobrodružství, které nese známky napětí, vzrušení a vlastně na trochu té lásky taky dojde. Postavy jsou vykresleny se všemi svými povahovými rysy a mě začíná čím dál víc zajímat Brian, který má opravdu pestrý, dobrodružný život a vypadá rozhodně velmi zajímavě (a přitažlivě 😉 ). Ani nová postava Thierry není marná – dospívání strávil studiem medicíny po celém světě a jeho dosavadní život je určitě skvělým námětem na další román 😉 .

Hana Marie Körnerová nevydává každý měsíc svou novu knihu a já vždy v tomto dlouhém mezičase už pomalu zapomenu, jak skvěle píše. Otevřete její další knihu, začtete se a říkáte si, jo je dobrá a jak vám ubíhají stránky pod rukama, vaše nadšení se zvětšuje a zvětšuje a na konci už jenom zkonstatujete – zase je famózní!!!

Hodnocení: 93 %

 

Děkuji nakladatelství Baronet za skvělé čtení, které vydává i za poskytnutý recenzní výtisk. Opět mi tento příběh ukrytý na stránkách udělal radost 🙂 .

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *