Recenze

Sophiin triumf

Příběh sympatické Sophie pokračuje i v roce 1934 a společně projdete 2. světovou válkou a poznáte další poutavé osudy hrdinů románu SOPHIIN TRIUMF. Odvážná a plná naděje kráčí vstříc budoucnosti a vypadá to, že už se naučila udržet si lásku i štěstí. 😉

Název: Sophiin triumf
Autor: Corina Bomannová
Překlad: Dagmar Hoangová
Nakladatelství: Euromedia GroupIkar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

New York, 30. léta 20. století. Sophia stojí v životě znovu na rozcestí. Má za sebou nechat „pudrovou válku“ a začít znovu? Když se překvapivě objeví u jejích dveří těžce nemocná přítelkyně Henny, nechá své návrhy na vlastní kosmetickou firmu spát a vrátí se k Heleně Rubinsteinové. Soukromé štěstí najde ve velké lásce k Darrenovi, který ji požádá o ruku. Nakonec ale vypukne druhá světová válka a hrozí zničit všechno, co je jí milé a drahé.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Sophiin triumf je třetím a zároveň posledním dílem série Barvy krásy a musím zkonstatovat, že mi v této společnosti bylo velmi dobře. Zklamání, úspěch, rozčarování, láska i bolest vás budou provázet tímto krásným příběhem, který je vyvrcholením celé trilogie a vypadá to, že si autorka to nejlepší nechala na závěr. 🙂

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Sophie. Holka jedna se nám zase rozhodla studovat a konečně tak dokončit své vzdělání a nádavkem se vrací do stejné řeky k Heleně Rubinsteinové. Ani láska s Darrenem nijak nestagnuje, ba naopak se nám posouvá do další zamilované etapy a jako každý vztah i tady se objeví mráčky na obzoru. Sophie opět stojí uprostřed pudrové války a její soukromí také vykazuje známky válečného bojiště. Dokáže ještě v sobě najít sílu a čelit životním eskapádám?

Celou noc jsem seděla u okna a dívala se přes střechy Paříže. Slunce klesalo jako rudá ohnivá koule a zbarvilo oblohu nejdřív oranžově, pak červeně, fialově a modře. Byly to barvy, které se daly najít i ve výlohách velkých newyorských obchodních domů. Barvy, které milují madame a Miss Ardenová.
V tom momentě jsem cítila nikdy nepoznanou svobodu.
Odpoutala jsem se od obou těch žen a v žádném případě se k nim nechci vrátit.

Autorka svůj děj opět našlapala akcemi i zápletkami, čímž zvýšila čtivost i tempo celého románu. Se zvědavostí budete obracet stránky, abyste zjistili, jakými spletitými cestami se bude ubírat osud Sophie dál a fandit její touze po štěstí a úspěchu. Příběh plyne bez většího vyrušení množstvím dialogů i překvapivých zápletek a i když se nejedná o žádné dechberoucí, třeskuté čtení, dokáže vás zaujmout svojí vystavěnou dějovou osou i přidruženými životními osudy ostatních hrdinů.

Přirozený styl vyprávění vás neomylně vede svými spletitými cestami, které mají v hledáčku hlavní téma a to kosmetický průmysl. Poznáte světově proslulá jména i zákulisí tohoto zkrášlovacího koncernu a společně se budete snažit udělat svět hezčím. A ten je v této knize potřeba, protože 2. světová válka propuká a lehce se dotýká i dění v Americe.

Román Sophiin triumf byl krásným zakončením a já mohu tuto sérii doporučit všem romantickým čtenářkám, jenž holdují lásce, velkým příběhům a rádi drží palce hlavní hrdince, která čelí životní mizérii i osobnímu ztroskotání s odvahou a hlavou hrdě vztyčenou. Ačkoli se autorka vyhýbá výbušným emocím, přece jenom se k vám nějaké dostanou a i slza jistě dokáže ukápnout. 😉 Moc krásné a poutavé čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za poutavý život Sophie i dojemné zakončené trilogie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Sophiin triumf si můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *