Recenze

Láska a kerosin

Tajemství, pohnutá historie starého domu, vzájemná přitažlivost – to vše vás čeká v románu LÁSKA A KEROSIN. Čtivý příběh s prvky romantiky a dramatické minulosti vás příjemně pobaví a zaujme svými hlavními postavami.

Název: Láska a kerosin
Autor: Winter Renshawová
Překlad: Jana Rajnyšová
Nakladatelství: Beta – Dobrovský
Rok vydání: 2023
Počet stran: 304

Rodina je mým prokletím. Otec a bratr mi dělali ze života peklo a matčina předčasná smrt mi pořád nedá spát. Ale teď, když je i můj bratr Donovan mrtvý, můžu konečně na minulost zapomenout. Poslední, co mě s ní spojuje, je dům, který jsem zdědil – a který jsem chtěl vypálit do základů. Objevila se ale překážka – Anneliese Nielsenová, Donovanova snoubenka. Prodej domu je její jediná šance, jak získat zpátky alespoň něco z toho, o co ve vztahu s mým bratrem přišla. Uzavřeli jsme tedy dohodu. Dům společně zrenovujeme a prodáme – jinak skončí v plamenech. Čím víc času ale v domě trávíme, tím větší je riziko, že vyjde najevo jeho strašlivá historie. A ještě nebezpečnější je to, že jsem se do Anneliese nejspíš zamiloval…

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Láska a kerosin se odvíjí ve stylu od nenávisti k lásce a od samého začátku tušíte, že tahle dvojice bude mít čtenářům co říct. Jejich sbližování se odehrává v pozvolném tempu a nese se sebou množství tajemství i záhadné minulosti, která drží čtenáře ve střehu. O tom, že neoddělitelnou součástí je romantika asi netřeba pochybovat. 😉

Příběh je vyprávěný ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů – Anneliese a Lachlana. Silnější postavou, která má co nabídnout je bezesporu Lachlan a jeho tajemná minulost, jež se před čtenářem pomalu odkrývá. Nabízí drama i pohnuté dětství a tak nějak z toho vychází lépe. Ne že by Anneliese nebyla vůbec ničím zajímavá, rozhodně je to sympaťačka, která je ale trochu naivní a možná až příliš hodná. Tihle dva se zkrátka hledali, až se potkali a nabídli čtenářům chutné romantické sousto.

„Ani ne před dvěma týdny ses objevil u mých dveří a dožadoval se klíčů od tohohle domu, abys ho mohl zapálit, a teď tu se mnou zůstáváš, bavíš mě historkami, vtipkuješ, odvádíš všechnu tu práci a poprvé po dlouhé době se na mě usměješ,“ říkám.
„Kdyby byl můj život příběh, byl bys ty dějovým zvratem.“
„Kdybys byla někdo jiný, řekl bych ti, že je to dost slabá zápletka,“ namítne a zapije svá slova vydatně pivem. „Ale že jsi to ty, beru to jako kompliment. A aby bylo jasno, pořád to tu chci zapálit. Na tom se nic nezměnilo.“

Autorka zpracovala svůj příběh čtivou a zábavnou formou, která dokáže romantické duše uspokojit. Dějová osa sice není žádným překvapivým trhákem a dopředu už tušíte, kudy se bude cesta této dvojice ubírat, ale potěšení ze čtení to nijak nezmenší. Trocha rozčarování může způsobit nefungující chemie mezi ústředním párem a omezené množství emocí, ale tahle autorka ví, jak na své romantické čtenáře a svůj děj odvíjí s několika atraktivními zvraty, takže nakonec přimhouříte oko a čtete celý příběh se zaujetím.

Původně na mě román působil jako tuctový průměr, ale spisovatelka Winter Renshawová má cosi tajemného v sobě, co neváhá proti vám použít a neviditelnou rukou vás vtáhne do tuctového příběhu, který vás najednou začne bavit, aniž byste si toho výrazně všimli.

Román Láska a kerosin není žádným příběhem, který by vás vystřelil do romantického nebe, ale dokáže zaujmout a mile pobavit. Pokud máte rádi nenáročné příběhy, v kterých se nenávist pomalu přeměňuje v lásku, dialogy jsou plné sarkastických i milých šťouchanců a tajemná minulost s dramatickým podhoubím vás láká, pak směle sáhněte po této romantické novince, až si budete balit na dovolenou. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za příjemné a romantické čtení děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete knihu Láska a kerosin pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *