Recenze

Možná jednou

Srdce by nemělo milovat víc než jednu osobu, ale někdy se neptá… Tento vztahový propletenec je plný bolesti, lásky a nemilosrdné pravdy, a pokud jste ještě nečetli román MOŽNÁ JEDNOU, doporučuji to napravit. Já si dala „opáčko“ a zase to bylo skvělé.❤

Název: Možná jednou
Autor: Colleen Hooverová
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group YOLI
Rok vydání: 2023 – 2. vydání
Počet stran: 392

Sydney žila v dokonalém světě – dobrá škola, práce, skvělá kámoška i úžasný přítel. Jenže pak zjistí, že její přítel ji podvádí a nádherná bublina perfektní idylky praskne. Naštěstí je tu záhadný soused a jeho hudba, který dá Sydney novou naději. Ale psát písně, stejně jako žít vlastní život, není nikdy snadné…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Dojemný román Možná jednou je prvním dílem ze série Maybe Someday a pokud máte tuto autorku rádi, už vám musí být naprosto jasné, že i tento román je jedním velkým dojákem s bolestnou i nadějnou dějovou osou. C. Hooverová napsala ještě další dvě pokračování, které bohužel nebyly zatím přeloženy do češtiny, tak snad můžeme doufat, že možná jednou

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních hrdinů Sydney a Ridge. Oba dva náhledy jsou plné pocitů a náklonosti, které navzájem do sebe prorůstají a zanechávají v nich spoušť, zmatek, bolest i vzrušení. Jak můžou dva dobří lidé s dobrými úmysly skončit s pocity, které jsou dobré a správné, ale zároveň tak neuvěřitelně špatné?

Jenže když se teď objevila Maggie, došlo mi, že žádné možná jednou mezi námi nebude. Nikdy. On ji miluje, ona očividně miluje jeho, a těžko jim to můžu zazlívat. Mají krásný vztah. To, jak se na sebe dívají, jak se spolu baví, jak ji očividně záleží na tom druhém – došlo mi, že přesně to mi chybělo, když jsem ještě chodila s Hunterem.
Jednou to možná taky budu mít, ale ne s Ridgem, a to vědomí uhasilo všechny jiskřičky naděje, které se ve mně za minulý týden rozhořely.

Srdce C. Hooverové bije romantickým a silně návykovým rytmem, který se přenáší i na vás. Jakmile jednou knihu otevřete, už od ní nedáte ruce pryč a po jejím přečtení odejdete s bolestí i radostí v duši. Emoce tentokrát autorka pustila ze řetězu až v druhé polovině knihy a do závratných výšin je vyhrotila skoro až v samém závěru. Přesto se vám dojetí, smutek ani pocity bezvýchodnosti nevyhnou.

Čtivý a přirozeně odvyprávěný příběh je prostoupen láskou k hudbě a i vy si při čtení můžete pustit autorčin doporučený playlist a příjemným společníkem vám budou také poetické texty, jež jsou součástí děje. Do protipólu pak postavila svět ticha – téma neslyšících. I když to autorce občas příběhově neštymuje a některé okamžiky jsou trochu přestřelené (sluníčkoví lidé bez pokřiveného charakteru), stejně ji to „žerete“ a noříte se hlouběji a hlouběji do děje i svých pocitů.

Román Možná jednou byl opět a zase skvostným čtením, v kterém nechyběla romantika, pohoda ani palčivé okamžiky plné bolesti a melancholie. Za melodického doprovodu hudby i emocí vás čeká další dojemný příběh lásky a naděje.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za dojemný i vážný romantický příběh děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Možná jednou můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *