Recenze

Znamení jednorožce

Kniha ZNAMENÍ JEDNOROŽCE je dalším z mnoha znamení spisovatelky Hany Marie Körnerové dokládající nevyvratitelný fakt, že její historické romány jsou stále par excellence.

Název: Znamení jednorožce

Autor: Hana Marie Körnerová

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2017

Počet stran: 352

Céline a Brian jsou dvojčata, která na sobě lpí daleko více než ostatní sourozenci, a dokonce mají jakýsi šestý smysl. Jejich duševní propojení a schopnost vnímat pocity toho druhého nikdy nemizí. Nad Francií visí stín sedmileté války a Brian je povolán do války s Anglií hájit francouzské zájmy a hlavně plnit tajné úkoly pro královskou korunu. Po smrti rodičů je Céline, za přispění krále Ludvíkem XV. a markýzy de Pompadour, provdána za starého a odpudivého markýze de Borbollu a jejím novým působištěm se tak stane strážní hrad Sarnaux. Sňatkem s markýzem se stává i nevlastní matkou jeho třem dcerám, které ji život na zpustošeném hradu dokáží ještě více znepříjemnit.

Vzrušení do jejího nudného života ji přinese až znovushledání se svým bratrem Brianem, jenž je zraněn a za kterého se rozhodne splnit jeho tajné poslání. Od bratra dostane pečetní prsten, na jehož čtvercové plošce je zobrazena hlava jednorožce, kterým se při hrozícím nebezpečí může prokázat. Jednorožec byl odjakživa jejich tajným znamením. Podepisovali jím dopisy psané vlastním písmem a označovali skrýše s dětskými poklady. Nikdo cizí o jednorožci nevěděl. Aby svůj úkol splnila a neohrozila nikoho ze svých blízkých je nucena „položit své tělo na oltář chtíče“ a ten kdo má její osud ve svých rukách je kapitán Francesco de la Roche.

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Další z mnoha povedených, historických románů paní Körnerové je zasazen do poloviny 18. století a opět nám přibližuje další kousek z francouzské historie, ostatně autorka se tím nijak netají, že právě toto historické období situované do Francie je jejímu srdci nejbližší. Navíc vám hned v prologu, pro ty které to zajímá, přiblíží některé historické reálie týkající se této doby, což velice ráda kvituji a uvede vás tak okamžitě do obrazu, takže se už zbytečně nezdržujete fakty, ale hned od začátku na sebe necháte působit celý romantický příběh v plné síle.

Hana Marie Körnerová (zdroj: knihovna Opočno)

Vystavěná romantická zápletka je plná vzrušení, napětí a hlavně dobrodružství, v jehož středu se nachází nebojácná ženská hrdinka, kterou zdobí nejenom krása, ale i intelekt kráčející ruku v ruce s neochvějnou hrdostí. To je ostatně pojítkem ve všech románech této jedinečné spisovatelky.

Od začátku až do konce nenajdete v knize jediné hluché místo, i přesto, že vás neminou podrobné popisy strážního hradu i jejich obyvatel. Ba naopak, tyto popisy jsou pravou oázou pro všechny milovníky historie a neodmyslitelně patří k tomu nejlepšímu, co knihy od této autorky nabízejí.

Znamení jednorožce je prvním dílem ze série Znamení a už teď si můžete v nakladatelství Baronet pořídit i druhý díl s názvem Znamení hada, které volně navazuje na tento román a na který se už nedočkavě těším.

Hodnocení: 98 %

 

Radost a potěšení na duši mi touto knihou udělalo nakladatelství Baronet, kterému tímto děkuji nejen za recenzní výtisk, ale i za příjemně strávené chvíle s Céline.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] hada je druhým dílem ze série Znamení. První díl Znamení jednorožce jsem měla tu čest přečíst a nedočkavě vyhlížela jeho pokračování. Teď už můžu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *