Recenze

Oheň mezi námi

Ona s oblibou chodila do kostela, zatímco on kouřil trávu za rohem. Ona věřila v Boha, zatímco on tančil s démony. Ona měla budoucnost, zatímco on byl uvězněný ve své minulosti. Naslouchali svým nejtemnějším temnotám a ukazovali jeden druhému světlo. Další emotivní nálož ze série Elements nese název OHEŇ MEZI NÁMI a opět si milé dámy připravte kapesníky. 😉

Název: Oheň mezi námi
Autor: Brittainy C. Cherry
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Byl jednou jeden kluk, kterého jsem milovala. Logan Francis Silverstone a já jsme byli úplné protiklady. Já jsem ráda tancovala, zatímco on mnohem radši jen klidně stál. On byl tichý, zatímco já jsem si neustále pouštěla pusu na špacír. On ze sebe stěží vymáčkl úsměv, a já se odmítala mračit. Té noci, kdy jsem uviděla temnotu, která v něm skutečně žila, jsem nedokázala odvrátit zrak. Společně jsme byli zlomení, a přesto jako jeden celek. Nebyli jsme si souzeni, a přesto jsme chtěli být spolu. Byli jsme jako dvě hvězdy zářící na noční obloze, jež hledají lepší zítřky. Až do toho dne, kdy jsem ho ztratila. Zahodil náš vztah jedním ukvapeným rozhodnutím – rozhodnutím, které navždycky všechno změnilo. Byl jednou jeden kluk, kterého jsem milovala. A na pár nádechů, pár šepotů, pár okamžiků jsem si myslela, že on mě taky miloval.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Emotivní román Oheň mezi námi je druhým dílem ze série Elements a opět se jedná o vysoce návykové a dojemné čtení, které bude útočit na vaše city. Budete pod palbou enormní nálože emocí, životního ztroskotání i romantiky a ojedinělé lásky.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních hrdinů Allysy a Logana. V jejich vztahu je všechno špatně, stejně jako v jejich životech a prototypem této zkázy se stává postava Logana, jehož prostřednictvím se dostáváte až na samé dno, z kterého odkapává rozklad a zmar lidského života. Vzájemná přitažlivost a jejich fascinující láska je jediným světlým bodem, který dokáže povstat z popela a zažehnout tak plamen naděje.

Jeho duše byla v plamenech
a sežehla každého, kdo stál příliš blízko.
Ale ona přistoupila co nejblíž,
bez obav z horkého popela.

Autorka vás hned od prvních řádků vtáhne do děje, který opět nese téma životního rozkladu, několik závažných společenských otázek, ale i naději ve světlé zítřky. Tentokrát, oproti minulému dílu, zatlačila autorka na emoční “pilu“ o dost více a musím zkonstatovat, že na mě už toho bylo trochu příliš. A bohužel ani sluníčkový konec to moc nevylepšil. Právě tato citová smršť, která vás opět vezme s sebou dokola a důkladně vás semele, včetně jejího nadbytku, se děje na úkor vystavěné dějové osy, jež byla od začátku jasně daná, a příliš zvratů se tak v ní nekoná.

Spisovatelka Brittainy C. Cherry ale moc dobře ví, jak své čtenáře napnout a z romantického příběhu udělat drama par excellence. Dopomáhají ji k tomu drogové, alkoholické i nevyléčitelné „berličky“, s kterými zdatně mixuje v emočním ději a dostává své fanoušky do ještě většího knižního varu. Melancholická nálada je už jenom nezbytnou třešničkou na dortu, který zachutná všem romantickým citlivkám.

Předchozí díl Vzduch, který dýchá se mi líbil o něco více, ale ani Oheň mezi námi rozhodně neházím do knižního propadliště. Emoce, romantika, napětí tady funguje na jedničku a já už se těším na další pokračování s názvem Tiché vody, které mně už leží na stole. Zatím všechny díly můžete směle číst, jak se vám zachce, protože mezi nimi žádná posloupnost není. Tak si je užijte, stejně jako já. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další citový doják plný romantiky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Oheň mezi námi pořídit.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *