Recenze

Pečuj o své démony

Tsultrim Allione vyvinula a praktikuje metodu „krmení démonů“ založenou na vizualizaci démonů, rozmlouvání s nimi a jejich krmení. Démony jsou všechny naše posedlosti, strachy, chronické nemoci, deprese, úzkosti, různé závislosti atd. Pokud se svých démonů snažíme zbavit, pronásledují nás. Jestliže proti nim bojujeme, paradoxně získávají na síle. Nakrmením démonů vyřešíme konflikt a oni se stávají našimi spojenci. Je to jednoduché cvičení o pěti krocích, jež nevyžadují žádné znalosti buddhismu ani jakékoli tibetské techniky. Vezměte do ruky knihu budhistické mnišky a spisovatelky Američanky Tsultrim Allione vydanou nakladatelstvím Maitrea a osvoboďte se z osidel démonických závislostí a nemocí.

Název: Pečuj o své démony

Podtitul: Starobylá moudrost pro vyřešení vnitřního konfliktu

Autor: Tsultrim Allione

Nakladatelství: Maitrea

Rok: 2012

Počet stran: 288

Význačná vůdčí osobnost amerického buddhismu Tsulrim Allione vysvětluje, že čím usilovněji bojujeme proti svým démonům, tím silnějšími se stávají. Pokud se od tohoto marného boje chceme osvobodit jednou provždy, musíme svůj přístup obrátit a svým démonům věnovat potřebnou péči. Autorka ve své knize poprvé přizpůsobuje revoluční moudrost největší tibetské duchovní učitelky Machig Labdrön západnímu vnímání, a zpřístupňuje tak nesmírně účinnou metodu pro vypořádání se s vnitřními nepřáteli, kteří podkopávají ty nejlepší záměry člověka. Péče o démony založená na neobyčejně jednoduché, přesto však účinné technice o 5 krocích, v hlavních rysech naznačuje strategii pro transformaci negativních emocí, vztahů, strachů, nemocí a sebedestruktivních vzorců.Pokud své démony poznáte, dáte jim podobu a nasytíte je, můžete se z této bitvy vysvobodit. 

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Tsultrim Allione

Jedna z prvních amerických žen, jež získaly svěcení v tibetském buddhismu, žila několik let jako mniška v Himálajích, kde studovala a praktikovala pod vedením významných tibetských učitelů. Poté, co se vrátila na Západ, opustila klášterní život, vdala se a stala se matkou. Při péči o své tři děti napsala průkopnickou knihu Women of Wisdom (Moudré ženy). V roce 1993 založila na sedmiset – akrovém pozemku v Coloradu meditační centrum Tara Mandala. Je uznávaná jako západní učitelka buddhismu, jež spojuje dohromady psychologické a spirituální vhledy. Další informace o Tsultrim Allione najdete na www.taramandala.org.( Text: Maitrea, foto: zdroj)

℘℘

Summa summarum

Pečuj o své démony je brožovaná kniha s měkkými deskami a s ilustrací něžného lotosu na deskách. Kniha patří mezi objemnější, ale podle mých měřítek se o „bichli“ nejedná 🙂 .

Obsah knihy je rozdělený na 4 části, každá z nich obsahuje od 2 do 10 samostatných kapitol. 

Část první: Starobylá technika

Část druhá: Krmení démonů

Část třetí: Druhy démanů

Část čtvrtá: Prohlubování práce s démony

Součástí textu knihy Úvodní slovo k českému vydání, Předmluva Jacka Kornfielda, Úvod, Doslov: Z posledních poučení od Machig a Dodatek. 

Po prvním seznámení s obsahem knihy jsem byla nadšená: nejedná se o žádnou „esoterickou slátaninu“ či o pokus „jedné vibra báby“ o literaturu. Naopak. Z textu knihy je poznat, že autorka má nejen hluboký vhled do filozofického základu budhismu, obdivuhodnou praxi s meditacemi, se stavy rozšířeného stavu vědomí, ale i širokou psychologickou teoretickou základnu znalostí. Dále mě v neposlední řadě oslovila i historie „krmení démonů“, která sahá do 11. století. 

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

12" Machig Labdron Statue - Tara MandalaBuddhistická učitelka Machig Labdrön (Tibet, 11. století) zavedla do duchovní praxe tantrický rituál chöd — vyslovováno „čad“, což znamená „proříznout, proseknout“. Podle legendy během jednoho ze svých svěcení Machig čelila démonům, kteří ji chtěli ublížit, zabít, zničit. A ona, ve stavu hluboké meditace a soucitu, jim místo boje či útěku nabídla své tělo jako potravu, jako obětinu. Tento akt démony natolik zaskočil, že se z útočníků stali jejími spojenci a složili jí přísahu, že jí budou pomáhat a chránit ji i ty, kdo budou následovat její cestu. Cestu porozumění, lásky a soucitu, který proměňuje démona ve spojence, strach v odvahu, konflikt ve spolupráci, úzkost v důvěru. Centrálním tématem tohoto rituálu tedy bylo hledání řešení zásadních zranění a uzdravení emočních narušení. Tato forma meditace přinášela neobyčejné výsledky, získala si velkou oblibu a rozšířila se do všech škol tibetského buddhismu i mimo ně. (Soška Machig Labdrön. Zdroj obr.)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Dovoluji si tvrdit, že sebe – léčebná metoda „krmení démonů“  je účinnou alternativou ke všem „bojovným“ a „akčním“ přístupům řešení problémů. Nahrazuje vyčerpávající odpor ( který je zcela kontraproduktivní, neboť kam směřujeme naši energii, to posilujeme). Praktikováním péče o své démony posilujeme pouze to nejlepší v nás (odvahu, lásku, soucit, vědomí, schopnost bdělé pozornosti a péče). Osvojením si tohoto přístupu může každý lépe zvládat konfliktní situace. Díky „spřátelení se“ s démony dosáhneme lepších výsledků v klidu, v porozumění a bez boje. Metoda krmení démonů se dá aplikovat na jakoukoliv konfliktní či disharmonickou oblast života, až už jde o psychické či fyzické  zdraví, mezilidské vztahy, sebeuvědomění, seberealizace a zvládání stresu vnějšího světa. Doporučuji Výsledek obrázku pro heart.

Hodnocení: 100%  Výsledek obrázku pro heartVýsledek obrázku pro heart

Za návod k “ péči o démony  🙂 “ děkuji Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Maitrea Výsledek obrázku pro heart a zároveň i za recenzní výtisk.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *