Recenze

Pláž v Chorvatsku

A je to tady. Další román Julie Caplinové a tentokrát vás vezme do země, kterou znají Češi jako svoje boty. S romantickou knihou PLÁŽ V CHORVATSKU budete proplouvat v průzračně čistých vodách lásky a vaše chuťové pohárky zažijí lahodnou manu tradičních chorvatských jídel. A jen tak mezi námi… zase se to té Caplinové povedlo 😉 .

Název: Pláž V Chorvatsku

Autor: Julie Caplinová

Nakladatelství: Grada – Cosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 360

Třicetiletá Maddie vystudovala dějiny umění a jejím snem je malovat obrazy, které by se prodávaly a jí tak ubyla starost o nedostatek peněz. Proto, když ji zavolá kamarádka Nina s nabídkou letní brigády – práce na luxusní jachtě v Chorvatsku, neváhá ani vteřinu. Příjemně strávené prázdniny na moři a ještě si vydělá peníze. Má na starost vaření a úklid pro šestičlennou partu přátel, která rozhodně nemá hluboko do kapsy, alespoň tak se to Maddie jeví. Ale ne všichni jsou zazobaní, jak to na první pohled vypadá. Třiatřicetiletý Nick je farmář a nikdy by se na takovou exklusivní plavbu nedostal, kdyby nechodil s modelkou Tarou, která je sice krásná, ale sobecká a jediný, kdo je pro ni důležitý, je ona sama. Maddie se snaží zvládnout svoji roli hostesky, i když zhýčkaní hosté jí to moc neusnadňují. Ve volných chvílích se věnuje svému malování a doufá, že se jí konečně podaří najít svůj osobitý styl, který ji vynese na cestu k úspěchu. Nick se hned na začátku uvede před Maddie jako totální snob a jeho povýšené chování v ní vzbudí nepřátelství a odstup, ale postupem času oba dva zjišťují, že možná mají společného víc, než by si kdy pomysleli. Jenomže Nick je zadaný a Maddie rozhodně nemá v plánu lézt někomu do zelí. Podaří se jim udržet od sebe odstup nebo nakonec podlehnou romantické atmosféře Jadranského pobřeží?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Pláž v Chorvatsku je romantickým čtením, které vás příjemně naladí na slunné, letní dny plné dobrého jídla i svěžích drinků a možná i na letní románek, jenž vůbec nemusí zůstat prázdninovým. 😉

Jak už jsme u autorky série Romantických útěků zvyklí, vždy převede vybranou postavu z předchozího dílu do dalšího pokračování a udělá z ní jednu z hlavních postav. A ani Pláž v Chorvatsku není výjimkou. Maddie si určitě pamatujete z předchozího dílu Cukrárna v Paříži (recenze zde), který dle mého mínění mírně (ale opravdu jenom mírně) zaostával za předchozími romány Kavárna v Kodani a Pekárna v Brooklynu (recenze zde). Ale Julia Caplinová se v Pláži v Chorvatsku znova vrací na výsluní a to s plnou parádou. Opět zde funguje napětí, jiskření i dráždivé dialogy mezi hlavními protagonisty, kteří jsou k sobě přitahováni magickou silou zvaná láska.

„Nick nikdy nevěřil na spřízněné duše ani na „tu pravou“. Prostě chtěl jednou v životě uzavřít stejně pevné, spokojené a srdečné manželství, do jakého se narodil svým rodičům. Teď během hodiny všechny jeho představy o lásce vyletěly do povětří.“

Román je napsán ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů románu – Maddie a Nicka. I když autorka neoznačila jednotlivé části, nebudete mít problém se v nich vyznat. Hned v první větě vás vždy seznámí s „očima“, které vás budou danou částí provázet a vy tak lehce poznáte nitro obou hlavních představitelů, kteří jsou mimo jiné velmi sympatičtí.

„Je zvláštní, jak často si blízcí lidé říkají drsné věci. Když ti na někom záleží, tak si prostě myslíš, že k němu můžeš být brutálně upřímná. Odráží se v tom tvoje city.“

Julie Caplinová to s námi romantickými čtenáři zkrátka umí. Přesně ví, jak nadávkovat a poskládat děj, aby v něm nebyla hluchá místa, poškádlila váš apetit laskominami, rozechvěla struny vašich emocí a knihu jste tak měli přečtenou v rekordním čase, přesto, že to není žádná „útlina“.

Po Kodani, Brooklynu a Paříži nás tentokrát autorka zavede do Chorvatska a představí svým čtenářům všechny krásy i historické zajímavosti této země. Proplujete všemi přilehlými ostrovy i malebnými zátokami a možná dá některým z vás tip na příští dovolenou. Opět vás čekají božské pokrmy, které díky autorčiným popisům budete chtít okamžitě uvařit nebo ochutnat. A je jedno, že nemáte ryby rádi, Julia Caplinová vám jídla jako brudet nebo těstoviny s lanýži a krevetami podá tak, že se vám sliny na jazyku budou sbíhat v jednom kuse.

Autorka obálky Kateřina Brabcová opět zvolila nádhernou ilustraci, která od ostatních nevybočuje z řady a s citem doplňuje ostatní díly této série. Škoda jenom za brožovanou vazbu, u které si nejsem jista, zda přežije mé listování až do důchodu, protože mám v plánu (a jistě nejsem sama 😉 ) se ke knihám dost často vracet.

Pro všechny nadšence Julie Caplinové a čtenáře, kteří mají rádi romantické příběhy s dobře vystavěným dějem, knihu Pláž v Chorvatsku rozhodně doporučuji. Už teď se těším na další díl s názvem Hotýlek na Islandu, který už na nás vykukuje z obálky knihy Pláž v Chorvatsku.

Hodnocení: 100 %

Za další parádní příběh oplývající romantikou a jídlem děkuji nakladatelství GradaCosmopolis. Samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Pláž v Chorvatsku.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] nelze. KAVÁRNA V KODANI, PEKÁRNA V BROOKLYNU, CUKRÁRNA V PAŘÍŽI, HOTÝLEK NA ISLANDU, PLÁŽ V CHORVATSKU vydané romantické útěky, které mají společného jmenovatele – pohodu a hygge styl. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *