Recenze

Šamanské cestování

Pokud nevíte, co si pod „šamanským cestováním“ představit, vězte, že jde o hlubokou a intenzivní meditaci, ke které není potřeba žádný výcvik. Je vědecky dokázáno, že při poslechu bubnů – konkrétně 180 rychlých úderů za minutu – se lidé ponoří do meditativního stavu mnohem rychleji, lehčeji a hlouběji. Šamanské cestování je tedy metoda, která se používá ke vstupu do změněného stavu vědomí.

Název: Šamanské cestování

Podtitul: Průvodce pro začátečníky

Autor: Sandra Ingermanová

Nakladatelství: Maitrea

Rok: 2018

Počet stran: 77

Součástí knihy je CD s nahrávkami šamanského bubnu

Šamanské cestování je technika známá ve všech domorodých společnostech po celou historii lidstva. Prostřednictvím bubnování šaman vstupuje do změněného stavu vědomí mimo čas a prostor – aby získal spirituální poučení a léčení, pomáhal druhým a obnovil rovnováhu s přírodními cykly. Kniha Šamanské cestování čtenářům nabízí interaktivní studijní zkušenost jak cestovat způsobem, jímž to tradiční šamani dělají po celá staletí. Kniha nakladatelství Maitrea obsahuje nejen fascinující líčení působivých výsledků šamanského cestování, ale hlavně odpovědi na otázky běžné pro většinu začátečníků. Je to srozumitelný průvodce pro zkoumání vizionářských světů šamana. CD náležející ke knize obsahuje různě dlouhé nahrávky bubnování pro tři cesty.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ 

Sandra Ingermanová

Je současnou vůdčí osobností v praktikování záchrany duše a pořádá semináře po celém světě. V průběhu své životní dráhy vytvořila mezinárodní společenství lidí praktikujících a vyučujících šamanismus. Sandra má magisterský titul v psychologii a je licencovanou terapeutkou. Je také autorkou dalších knih o šamanismu a léčení životního prostředí. (Text.: Maitrea, foto: zdroj)

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ 

„… Šamanské cestování je radostná cesta k opětovnému získání vědomostí o tom, jak své životy přivést do stavu harmonie a rovnováhy. Pomáhá nám probudit se do svého plného tvůrčího potenciálu. … „

Summa summarum

Publikace Šamanské cestování z nakladatelství Maitrea patří mezi útlé svazky, a i když na to nevypadá, je doslova „našlapaná“ zásadními informacemi, které jsou pro každého začátečníka –  který to myslí se šamanismem „vážně“ – důležité. V knize s krásnou ilustrací na deskách (šamanský buben s paličkou) se dozvíme, že význam slova „šaman“ lze do češtiny přeložit  jako  „ten, kdo vidí ve tmě“, tudíž praktikovat šamanismus znamená otevřít oči vůči světu, který je pro náš běžný zrak neviditelný a vstoupit do hlubší reality, než je ta, kterou denně vidíme kolem sebe. V 9 kapitolách své knihy nás paní spisovatelka Sandra Ingermanová naučí „jak cestovat jako šaman“ :), protože „technika šamanského cestování umožňuje prožívat a uplatňovat osobní iniciativu a aktivní přístup ve vlastním životě. Poskytuje nám příležitost k dosažení přímého poznání  a jednoduchým přístupem k získání spirituálního vedení.“

OBSAH

 1. kapitola Šamanismus: Cesta přímého odhalení
 2. kapitola Tři světy
 3. kapitola Silová zvířata a učitelé
 4. kapitola Příprava na cestu
 5. kapitola Časté otázky na téma šamanské cestování
 6. kapitola Vaše první šamanská cesta
 7. kapitola Věštecké a léčebné cesty
 8. kapitola Další cesty
 9. kapitola Propojení vašeho cestování se životem vaší komunity

Součástí obsahu knihy je samozřejmě Úvod, Zdroje informací a O autorce. Z názvů  kapitol je patrné, že kniha poskytuje všechny stěžejní informace pro praktické seznámení s šamanismem a je výbornou „učebnicí“ i pro naprosté laiky, kteří nikdy žádnou publikaci věnovanou tomuto tématu nečetli.

Sandra Ingermanová v titulu mj.  srozumitelně objasňuje a čtivě představuje:

 •  původní roli šamana v domorodých kulturách
 •  jak se setkat a pracovat s vlastními „silovými zvířaty“, učiteli a dalšími pomocnými duchy
 •  jak se orientovat v dolním, horním a prostředním světě – třech oblastech neviditelné reality
 • klíče k úspěšnému šamanskému cestování v naší moderní kultuře.

„… Je důležité, abyste si uvědomili, že vás nebudu cvičit v tom, jak se stát šamanem nebo šamankou. Tradičně nebývá typické , že by se někdo dobrovolně přihlásil nebo sám sebe nazval šamanem. Spíš bývá člověk vybraný ´duchy´,aby se šamanem stal a aby působil ve službách svého společenství. … „

Na knize se se mi líbil zejména fakt, že je skutečně „praktická“. Autorka na vlastních prožitcích a na prožitcích svých studentů demonstruje, co od šamanského cestování lze očekávat a  jak „se na cestách chovat“. Velice oceňuji i přiložené CD s nahrávkami šamanského bubnování. DoporučujiVýsledek obrázku pro heart.

Hodnocení: 100% Výsledek obrázku pro heartVýsledek obrázku pro heart

Za vedení vstříc důležitým vizím děkuji knize z nakladatelství Maitrea. A Výsledek obrázku pro heartMaitreaVýsledek obrázku pro heart velké díky za recenzní výtisk.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *