Recenze

Když byla hodná

Tahle krimi série se sympatickým forenzním psychologem a podivnou holkou, co odhalí každou vaši lež, mě vážně baví. 😉 Další díl nese název KDYŽ BYLA HODNÁ a opět je to skvělé čtení, které vám ve zrychleném tempu odhalí další kousek temné skládačky děsivého případu.
„Když byla hodná, byla moc moc hodná,
ale když zlobila, tak z ní šel strach.“

Název. Když byla hodná
Autor: Michael Robotham
Překlad: Martina Williams Buchlová
Nakladatelství: Moba
Rok vydání: 2022
Počet stran: 448

Evie Cormacová byla před šesti lety nalezena v tajné místnosti na místě brutální vraždy, ale nikdo nikdy nepřišel na to, jak se doopravdy jmenuje a odkud pochází – všichni, kteří se o to pokusili, skončili mrtví. Forenzní psycholog Cyrus Haven však věří, že pravda Evie osvobodí, a i přes její varování kousek po kousku odhaluje dívčinu minulost. Nejen že ji tím vystavuje čím dál většímu nebezpečí, ale sám se dostává do hledáčku mocných lidí, kteří po Evie – poslední svědkyni jejich zločinů – pátrají. Některá tajemství totiž možná mají zůstat tajemstvími a některé nestvůry je lepší nepojmenovat…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Krimi román Když byla hodná je druhým dílem ze série Cyrus Haven a už předchozí díl Hodná a zlobivá holka dával tušit, že tohle by mohla být výtečná jízda v hlavní roli s originálními postavami. A další díl to rozhodně potvrzuje. Autor se „pochlapil“ a konečně zčásti odtajnil minulost svých hrdinů a páni, je to fakt síla. 😯

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů dvou ústředních hrdinů – Cyruse a Evie. Optimální možná forma, která vám umožní poznat obě linie velmi podrobně a jejich vzájemné proplétání vás neustále drží ve střehu. Konečně nahlédnete do dramatického osudu Evie a dozvíte se její pohnutou minulost. I Cyrus ovšem odkrývá své karty a pozve vás do svého soukromí. I jemu se bohužel nevyhnula tragická minulost a tak se před vámi plynule odvíjí časové posuny, které do sebe na míru zapadají.

Slovo rodina mi zanechá na jazyku ošklivou pachuť. Chci na něj zaječet, ať mě nechá být. Ať mě přestane analyzovat a hrabat se v mojí minulosti. Nechci, aby odhalil pravdu – o tom, co mi udělali, co se ze mě stalo. Lidi si myslí, že Terry Boland byl netvor, co mě držel zamčenou v tajné místnosti. Podle nich to byl odporný úchylák, který mě znásilňoval a pálil cigaretami. Nic z toho není pravda. Oni neznají celý příběh. Ten skutečný. Jak to začalo…

Autor vás od prvních stránek dokáže okamžitě vtáhnout do svého děje a hodit vás rovnýma nohama do případu, jehož jádro se mění každou minutu. Postupně buduje zápletku, v které vás dokáže šokovat i dojmout a jeho postavy se vám vkrádají hluboko do srdce, aby v něm napevno zakotvily. Temné zlo i lži jsou nezbytnou součástí a celý příběh tak halí do ponuré atmosféry, v které pouze záblesky lidskosti a lásky dávají světlou naději ve spravedlnost.

Čtivost, napětí i překvapující zvraty vás budou provázet strhujícím čtením, které bude mít další pokračování. Hurá! 🙂 Gradující konec vás tak opět naláká na další díl, jenž si rozhodně nenechám ujít, protože tihle dva protagonisté vědí, jak upoutat vaši pozornost. Krimi thriller Když byla hodná je velmi výživné čtení, které bude bavit všechny nadšence detektivních příběhů, v jejichž středu stojí temné tajemství, nezodpovězené otázky i dramatická minulost.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další díl i čas strávený s Cyrusem a Evie děkuji nakladatelství Moba, na jejichž stránkách si můžete knihu Když byla hodná pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Moba.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *