Recenze

Terapie

V románu TERAPIE příliš mnoho lidí lže a rozplést tu síť se ukazuje jako nemožné. A pokud nelžou, tak něco tají. Novinku z pera bestsellerové autorky B. A. Paris neodložíte z ruky a garantuji vám, že zábavy, tajemství, napětí i pletichaření si užijete víc než dost. 😉

Název: Terapie
Autor: B. A. Paris
Překlad: Karolina Medková
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Napínavý psychologický román Terapie je impozantním čtením, do kterého se ponoříte a nevyplujete nad hladinu dřív, než po jeho přečtení. Neutuchající zvědavost vás bude hnát dopředu a vaše tipy na padoucha se budou měnit každou vteřinou.

Příběh je vyprávěn ich-fomou z pohledu hlavní hrdinky Alice. Máte tak možnost sledovat všechny její myšlenkové pochody a být součástí jejích pocitů. A že je z čeho brát. 😉 Sporadicky jsou do vyprávění vloženy úryvky z terapeutické ordinace, které mají za úkol čtenáře ještě trochu víc zmátnout a opravdu se jim to daří. 🙂

Nová klientka se mi líbí. Už teď je mi jasné, že to s ní bude složitější, ale to nevadí. Sedí naproti mně, štíhlé nohy překřížené, a vyzařuje z ní sebevědomí. Je to žena spokojená sama se sebou. Všichni si ale v sobě neseme i temné stránky, a čím hlouběji jsou pohřbené, tím je to zajímavější.

Od začátku jste vtaženi do děje, v kterém pochybnosti a lži hrají stěžejní roli. Ocitáte se v uzavřené londýnské společnosti několika rodin a vypadá to, že každá z nich má co tajit. Právě atmosféra jisté stísněnosti a uzavřenosti je alfou a omegou celého příběhu, který je postaven na autorčiných mistrných psychologických hrátkách, v jejíž rukách si připadáte jako loutka na provázku. A vůbec vám to nevadí, ba naopak. Velmi rádi se necháte vést jejími temnými uličkami a zákoutími lidské mysli a s nedočkavostí očekáváte další její tah.

Autorka píše svěžím stylem, který sedne na první dobrou a rozhodně se jí nedá upřít svižnost i čtivost. Napíná vaši zvědavost až do krajních mezí a i když se dostane do stadia všednosti, dokáže se odrazit k překvapivému dějovému vývoji a znova plně uchopit čtenářovu pozornost. Příběh neoplývá třeskutými dějovými zvraty, stabilní tempo plynule spěje ke svému vyhrocenému konci, a přesto vás magickým kouzlem autorka dokáže stále držet v šachu.

I když jsem do této doby spisovatelkou B. A. Paris byla nepolíbená 😯 a román Terapie byl našim prvním seznámením, jsem velmi spokojena. Určitě se poohlédnu i po dalších jejich knihách a vidím to na dlouhé spokojené přátelství. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za psychologický „nervák“ plný lží a tajemství děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Terapie pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *