Recenze

Eleanor a Grey

Chcete vědět, jak vypadá jedinečná láska bez podmínek? Taková, v které je partner vždy po ruce a neváhá pro vás udělat nemožné? ELEANOR A GREY takovou zažili. Prošli si osobním peklem, které na nich zanechalo viditelné jizvy na duši a najít cestu zpět k sobě je nadlidským úkolem. Dojemný román z nakladatelství Baronet z vás vyždímá slzavé údolí. 🙂

Název: Eleanor a Grey

Autor: Brittainy C. Cherry

Překlad: Ivana Dresia

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 415

Eleanor je 16 let, když ji poprvé osloví všemi oblíbený spolužák ze školy Grey. Na tenhle večírek jít nechtěla, má raději samotu a knížky, ve kterých Harry Potter prožívá svá čarodějnická dobrodružství. Právě sedmnáctiletý Grey si ji všimne sedět v koutku a jiskra vnitřního souznění přeskočí na první pohled. Jejich přátelství a první nesmělé polibky jsou přerušeny studiem a stěhováním a spletité cesty osudu se znova propojí po dlouhých šestnácti letech. Grey hledá pro své dvě děti chůvu a oba jsou překvapeni, když se znova setkají. Ale Grey už není ten usměvavý kluk z dětství, život ho poznamenal a vryl mu do tváře masku tvrdosti. Podaří se Eleanor znova najít svého starého přítele a proniknout tak skrz jeho chladné a odtažité srdce?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Eleanor a Grey je emočním dojákem, která ve vás rozehraje soukromý slzavý koncert. Romantika jedoucí na závažných společenských tématech vás sevře a dojme svými hlubokými city. Osudová jedinečná láska postavená na základech přátelství vás okouzlí a nadchne svou čistotou a nadějí.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů hlavních hrdinů – Eleanor a Greye. Více prostoru se dostává Eleanor, jejíž rodinné problémy vás citově semelou a dojmou svým emočním přesahem. Ale opravdové citové peklo na vás čeká v domě Greye a jeho dvou dcer. Zkrátka a dobře, připravte si pořádnou nálož kapesníků.

„Jen dávej pozor, aby ti život neproklouzl mezi prsty. Naše životy jsou příliš krátké a zítřek je bez záruky. Pokud existuje něco, co si všichni zasloužíme, pak je to právo na štěstí.“

Autorka příběhu má neuvěřitelný dar vyvolat ve svých čtenářích hotovou smršť emocí. A ne jednou, hned několikrát vás zavede do citového válce, v kterém z vás vydoluje poslední slzu dojetí. Romantika, kterou by zde každý očekával, není hlavním tématem knihy. Spíše účelně dokresluje hlavní osu příběhu, která pojednává o životních ztrátách, jenž jsou natolik bolestné, že přestáváte dýchat i o znovunalezení pevné půdy pod nohama. Nemusíte být na vše sami, stačí se jenom podívat kolem sebe a přijmout nabízenou ruku.

Brittany C. Cherry píše čtivým stylem, který jde přímou cestou k jádru věci. Vypíchne nejdůležitější momenty v obou životech hlavních protagonistů a zbytečně nezahlcuje své vyprávění nepodstatnými informacemi. Její nadšení a elán pro dojetí svých čtenářů jde občas na úkor obsahu. Některé její postavy a události se bez většího vývoje mění „mávnutím kouzelného proutku“ o 180° a dávají celé knize nádech pohádkového, místy nereálného příběhu.

Pokud se rádi necháváte čtenářsky dojmout lidskými osudy, pak román Eleanor a Grey je určen právě vám. Silný, emoční příběh vás dojme i nadchne svou nadějí ve světlé zítřky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za příběh, který jsem přes proudy slz skoro neviděla?, děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Eleanor a Grey pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy si můžete přečíst zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] autorkou už jsem měla možnost seznámit se prostřednictvím jejího románu Eleanor a Grey a tedy jsem moc dobře věděla, do čeho jdu. No… autorka mě hodně překvapila a dojala. Opět […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *