Recenze

Hodná holka, zlá krev

Byla vám sympatická, zvídavá studentka – knižní hrdinka – Pipa Fitz-Amobiová z YA thrilleru Návod na vraždu pro hodné holky? Vězte, že paní spisovatelka  Holly Jacksonová napsala pokračování, ve kterém Pipa bude opět celá od krve a půjde jí o život ?. Pohodlně se usaďte a otevřete román, kde se do vyšetřování opět vloží bystrá a neohrožená, sedmnáctiletá dívka.

Název: Hodná holka, zlá krev

Autor: Holly Jacksonová

Nakladatelství: Grada – cosmopolis

Rok: 2021

Počet stran: 352

Oficiální anotace

Zmizel Jamie Reynolds. Policie nic nedělá. Ani Pipa se nechce do případu zaplést, není přeci žádný profík. Jamieho rodina se k ní ale obrátí o pomoc. Je jejich jedinou nadějí. Všichni poslouchají její detektivní podcast, sledují vyšetřování, ale mluvit nechce nikdo. Kolik temných tajemství může městečko skrývat? Jak postupně vyplouvají na povrch, Little Kilton začíná vřít. S každou další stopou je mezi sousedy víc a víc zlé krve. Sama Pipa se ocitá v ohrožení života. Dokáže propojit všechny souvislosti a najít Jamieho dřív, než bude pozdě?

Summa summarum

V pořadí druhý příběh o Pipě Fitz – Amobiové vychází ve stejném grafickém kabátku, jako díl předchozí – tudíž předpokládám, že cílová „- teenage skupina“ bude nadšená. Mně se originální pojetí grafiky také líbí ?. Pokud mohu doporučit, před čtením „Zlé krve“ si připomeňte předchozí knihu, nebude muset „tápat“ v paměti a vzpomínat na detaily, kterou jsou zmíněny i zde a do děje vyprávění se mnohem snadněji ponoříte. Autorka pokračuje v osvědčené lince, kdy „svou“ Pipu „zaplete“ do zločinu, který díky své inteligenci a nehorázné dávce štěstí pomůže rozluštit ?. Tentokrát se jedná o zmizení Jamieho – jejího souseda a kamarádova staršího bratra. Rodina ztraceného mladíka se upne na možnost oslovit širokou veřejnost skrz kriminalistický podcast Pipy, který má více než šest tisíc sledujících. Dospělý čtenář by při čtení této knihy měl ,mít na paměti, že se sice jedná o thriller, ale YA – tudíž se „musí přenést“ přes jistou nelogičnost, která místy přímo čpí z Pipina chování, ovšem u 17cti leté holky „to mohu odpustit“ ?. V knize Hodná holky, zlá krev se objeví i Ravi, Pipin přítel, tudíž nechybí ani romantická linka. Kniha se mi četla dobře. Má spád a nenudí, i přes to, že jí dávám nižší hodnocení než-li „jedničce“, líbila se mi ❤.

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ? ?

Za letní thriller děkuji  nakladatelství Grada ❤.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *