Recenze

Dračí oči

Zkuste vzít do rukou knihu s pohádkou vystavěnou na klasické kostře a oháknutou v kingovském hávu ?. Pokud tipujete, že příběh bude plný napětí, intrik, kouzel, králů a princů – máte pravdu?. Ovšem vsadím se, že po celou dobu čtení – a to i těsně před samotným rozuzlením vyprávění – nebudete mít „šajna“, jak to Mistr Hrůzy udělá, aby Zlo bylo poraženo…  tedy …  bude-li poraženo ?.

Název: Dračí oči

Autor: Stephen King

Nakladatelství: Beta

Rok: 2021

Počet stran: 344

Oficiální anotace

Co uvidíte, když se budete na svět dívat očima draka?

Bylo nebylo jedno království, dračí srdce, zlý čaroděj a princové. Jak už to v pohádkách bývá, střetnou se i tady síly dobra a zla, ale protože jde o magický svět stvořený Stephenem Kingem, můžete čekat i ledové sevření děsu a napětí, podobně jako v příběhu o Temné věži.

Pohádku plnou králů, královen a kouzelníků psal autor původně pouze pro svou dceru Naomi. Tatínkovy děsivé horory ji příliš nezajímaly, nebyl by to však Stephen King, kdyby se do vyprávění nevložil naplno se vším, co umí. Výsledkem je klasicky kingovský napínavý příběh, jehož hrdinové, byť pohádkově typizovaní, cítí skutečnou radost, bolest i strach, a mistrně stupňované napětí čtenářům nedovolí knihu odložit do poslední stránky.

Summa summarum

Dračí oči rozhodně nejsou typickou „kingovkou“ a jsem si jistá, že mnoho čtenářů, kteří v tomto příběhu budou hledat „echt Kinga“, bude zklamaných. King napsal pohádku pro svou dcerku a je to „pohádka úplně pohádková“. Ano, pokud budete v textu pozorně „hledat“, chuť jeho kultovních hororů zde jistě zaregistrujete, ale znovu opakuji, …. je to pohádka ?, tudíž pokud se neradi pohybujete ve světě draků a zlých černokněžníků, doporučuji raději „jiného Kinga ?. Delainské království si mě získalo a musím přiznat, že „záporák“ zlý čaroděj Flagg mě po celou dobu nepřestával překvapovat. Pohádkový příběh, který umí skutečně vzít za srdce a zaujmout i dospěláka doporučuji. Mně se kniha  líbila ❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za děsivou, originální pohádku děkuji ❤nakladatelství Beta❤.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *