Recenze

Ukradený příběh

Co všechno způsobí jeden UKRADENÝ PŘÍBĚH? Úspěšná spisovatelka romantických knih si „vypůjčí“ od neznámé začínající autorky její rukopis a tím spustí lavinu intrik, právnických kliček, ale hlavně osobní přerod hlavní hrdinky Vanessy. Kdyby jen tušila, co všechno její román způsobí, napsala by ho? Nebo láska, kterou ji rukopis přihraje do náruče, stojí za všechny soudy světa?

Název: Ukradený příběh

Autor: Elizabeth Colemanová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 344

Vanessa je zubní asistentka, rozvedená matka dvou kluků, z nichž jeden právě „prodělává“ pubertu a na krku má hypotéku. Bydlí s matkou, která ji přispívá na nájem a její oddechovou meditací se staly romantické knihy. Zbožňuje známou spisovatelku Charlotte Lancasterovou, která je jejím velkým vzorem a ve chvílích volna se rozhodne zkusit napsat zamilovaný román. Hotový rukopis pošle do nakladatelství, kde ji odmítnou. Jaké je ale její překvapení, když na autogramiádě nové Charlottiny knihy zjistí, že v rukách drží upravený svůj vlastní román. Je možné, aby úspěšná autorka romantických knih ukradla její rukopis? Rozhodne se jít do konfliktu a vybojovat si spravedlnost. Požádá o pomoc fotbalového trenéra svých synů. Dave je nejen skvělým trenérem, ale také právníkem a rád se ji ujme. Ale jelikož se jedná o velký případ, osloví úspěšnějšího kolegu Marcuse, který, světe div se, je bývalým manželem spisovatelky Charlotte. Marcus je nádherný, charismatický muž, který vyvolává v ženách vzrušení a obdiv a ani Vanessa není proti jeho osobnímu kouzlu imunní. Bude Marcus vysněným mužem ze stránek jejich knih nebo má tenhle právník svoje důvody proč jít do boje se známou spisovatelkou? Vanessy život se obrátí vzhůru nohama a jenom čas ukáže, zda pro ni tento osobní chaos bude mít šťastné vyústění…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Ukradený příběh je milým, nenáročným příběhem, který vám zpříjemní vaše chvíle pohody. Jasně vystavěný děj po vás nebude chtít velké soustředění a vy si tak vychutnáte romantický příběh zabalený do humoru, láskyplného souznění i životních rozhodnutí.

Příběh vyprávěný er-formou vám nabídne tři obrazy vyprávění. Nejvíc je zastoupena role Vanessy, v které sledujete její „pachtění“ životem a soudním sporem. Později se přidávají další dva pohledy a to Marcuse a Davea. Všechny zúčastněné knižní postavy díky těmto obrazům poznáte dokonale. Jdete ve stopách nejen jejich kroků a činů, ale také nahlédnete do jejich mysli. Protagonisté se před čtenářem otevírají jako kniha a nechají ho nahlédnout pod povrch, který není vždy jen laskavý a pozitivní.

Když si Vanessa brala knihy, dotkla se otlučenými nehty Charlottiny francouzské manikúry. A pak bylo po všem. Bylo? Když ustoupila od stolku, začala se odvíjet ten nejhorší scénář.

„Máte nějaký důkaz, že jste to napsala?“ dožadovala se odpovědi Kiri, která se očividně rozhodla, že udělá scénu. Rozhostilo se šokované ticho. Vanessa se chtěla propadnout do země, ale zem odmítala spolupracovat.

„Vanessa napsala knihu Ztracené a nalezené srdce, která je úplně stejná.“ Kiri do Vanessy strčila. „No tak, řekni ji to.“

Hned od začátku se příběh odvíjí ve svižném tempu, které zůstane neměnné až do svého konce. Autorka své vyprávění zahalila do hutného pláště humoru, který se na vás valí z každé stránky. Tato humorná složka není nijak iritující ani trapná, ale na druhou stranu není ani výjimečná. Příběhu dodává potřebný šmrnc a odlehčuje místy vážnější děj, který by se mohl zvrhnout v sebelítostivou výpověď. Po prvních stránkách je vám naprosto jasné, kudy se bude celý příběh vyvíjet a autorka vám předpokládaný konec naservíruje na talíři. Nicméně cesta ke známému konci vede spletitými, životními cestičkami osudu, v nichž vás bude příjemně bavit osazenstvo románu. Romantická linka samozřejmě nemůže chybět. 😉

Atraktivním se stává námět knihy – ukradený rukopis románu. Neotřelý nápad vám dá zlehka nahlédnout do práce spisovatelské i nakladatelské a rozhodně je velkým táhlem celého románu, jenž příjemně plyne bez většího vyrušení.

Román Ukradený příběh je přesně ten tip knihy, po které sáhnete, když dostanete chuť na nenáročný, svěží příběh, který vám vykouzlí pohodu a úsměv na tváři.

Hodnocení: 80 %

Za pohodový příběh plný lásky a životních změn děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jejichž stránkách si můžete knihu Ukradený příběh pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *