Recenze

Tajemství Stříbrné čarodějky

Pokud si vás získala mladá čarodějka Ginevra VII. Malostranská svým prvním dobrodružstvím, máme pro vás dobrou zprávu, paní spisovatelka Petra Kubašková napsala pokračování jejích čarodějnických lapálií. Navštivte mystickou Prahu plnou bájných tvorů, kteří se před lidmi skrývají v temném podzemí a pomozte Ginevře rozluštit TAJEMSTVÍ STŘÍBRNÉ ČARODĚJKY.

Název: Tajemství Stříbrné čarodějky

Autor: Petra Kubašková

Ilustrace: Zuzana Striga Čatajová

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2020

Počet stran: 424

Oficiální anotace

V pražských uličkách se začíná povídat stará legenda o příchodu Stříbrné čarodějky, která vládne nevídanou mocí. A být čarodějkou v Praze není jen tak! Ginevra, mladá čarodějka z Malé Strany, o tom ví své. Jen co odkryla jedno velké rodinné tajemství, spadne rovnou do další šlamastyky, když se při jednom kouzlu něco pořádně zvrtne. Jako by nestačilo, že na ni mají spadeno ostatní pražské čarodějky a chtějí malostranský rod jednou provždy vyhnat z Prahy. Ginevra teď musí dokázat, že sem i se svou rodinou patří. Vydá se proto i se svými třemi přáteli na dobrodružné putování časem hledat dávno ztracený artefakt. Při jejich pouti do „stříbrného města“ se jim do cesty připlete i nějaké to čertisko, potrhlé strašidlo či podivuhodná trojčata v maringotce a samotnou Ginevru pak cesta zavede až hluboko pod zem, k bytostem tak starým, že z nich zbyla jen pověst.
Vítejte již podruhé v kouzelném světě malostranských čarodějek, který uchvátil malé i velké čtenáře.

Summa summarum

I druhý příběh (stejně jako jeho první „bráška“) je na pohled velmi hezká kniha: pevné desky, šitá vazba, záložka a ilustrace nenechají knihomily v klildu 🙂 ! Četné černobílé obrázky od Strigy svou nenucenou elegancí dodávají na čtivosti – mně se líbí. Nové Ginevřino dobrodružství je psané v ich-formě a  začíná tím, že se mladé čarodějce „vymkne“ z ruky jedno důležité kouzlo během její čarodějnické iniciace. Důsledky této šlamastiky na sebe nenechají dlouho čekat: ostatní pražské čarodějky žádají, aby ona a její rodina opustila město. Jenže čarodějnické slečně se nechce z Prahy a ani se jí nelíbí představa, že konečně, když si našla kamarády, by o ně měla přijít… Naštěstí má babičku s „kočkodlačí“ kočkou. Babička jí poradí jak průšvih napravit, ale nebude to nic jednoduchého. A tak začne další pouť, která se bude hemžit magií, oživlými loutkami, mluvícími domovními znameními, čertisky a bájnými stvořeními, které my lidé běžně považujeme za vymyšlené. Ginevra VII. tentokrát poputuje s kamarády nejen prostorem (Praha – Kutná Hora) , ale i časem (do nedávné minulosti). Pokud máte rádi fantazy, vezměte knihu a běžte s nimi. Budete nadšeni. Příběh je natolik „chytlavý“, že jej i „průměrný“ čtenář zhltne rychle a všichni bez ohledu na věk – všichni, kdo mají rádi nadpřirozeno se u něj budou dobře bavit. Doporučuji ♥. 

Hodnocení: 100%

Za další setkání s Ginevrou děkuji nakladatelství Epocha .

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *