Recenze

Moje vánoční řecká svatba

Zajímá vás, jaké jsou řecké Vánoce? Prožijte je spolu s Pippou, která vás vezme nejen na řecký ostrov Kos, ale i na svoji svatbu, ke které možná vůbec nedojde… Manažerce Pippě z velkoměsta se totiž život v malé řecké vesnici začne tak trochu zajídat. Román MOJE VÁNOČNÍ ŘECKÁ SVATBA je plná romantiky, vánočního kouzla, svatebních příprav i řecké atmosféry.

Název: Moje vánoční řecká svatba

Autor: Samantha Tonge

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 272

Pippa Pattinsonová je zamilovaná až po uši do svého snoubence Nika a její vesnický život na ostrově Kos je protkán zářivými barvami. Pracuje ve své vysněné čajovně, kde prodává koláčky a připravuje se na svoji vánoční svatbu. Její přípravy ovšem naruší bývalý přítel Henrik, který ji přijel pozvat na svoji svatbu a s sebou přinesl závan velkoměsta, přepych i mumraj pulsujícího místa. To vše Pippa moc dobře zná z dob, kdy pracovala jako manažerka v Londýně a ačkoli Kos miluje, zasteskne se jí po starých dobrých časech, kdy měla městský komfort dennodenně k dispozici. Čemu dá nakonec přednost? Lásce a vesnickému životu nebo ji přitažlivý Henrik přemluví k návratu do úspěšného byznysu a stabilnímu vztahu? Před Pippou je životní rozhodnutí a doufá, že se jí podaří správně a včas rozhodnout…

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Román Moje vánoční řecká svatba je druhým dílem ze série The Little Teashop. Předchozí díl Řecký sen nebyl vůbec špatný a zajímalo mě, jak autorka uchopí další pokračování, z kterého je evidentně poznat, že láska mezi Pippou a Nikem dojde naplnění. Co nám hodlá autorka předestřít, aby udržela své čtenáře u knihy? Přece nebude celý příběh o chystání svatby? Trochu jsem se obávala, ale autorka naštěstí hmátla do osvědčeného šuplíku nečekané zápletky a dala tak svému románu nový impuls.

Zadívala jsem se oknem kavárny a zatoužila spatřit pobřeží Kosu… a být s mužem, který mi poskytuje převážnou většinu potěšení a zábavy, již potřebuji. Zejména když se líbáme a mě zaplaví až do konečků prstů slastné pulzování a touha. Zasněně jsem se usmála, nehledě na znepokojivý vnitřní hlas. Jsou snad všichni moji přátelé zaneprázdněni natolik, že nikdo nemá čas odpovědět na moje textové zprávy jediné slovíčko? Nebo má jejich mlčení mnohem vážnější příčiny?

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu Pippy, právě jejíma očima budete nahlížet nejen na rozpolcenost, která se v ní odehrává, ale budete vnímat i malebnou krásu řeckého ostrova včetně jeho specifických obyvatel. Knihou se opět prolíná hospodářská řecká krize, která jako stín doprovází vyprávění a autorka se odvážně nebojí pustit ani do otázky připlouvajících přistěhovalců, kteří lemují řecké pobřeží.

Romantika, láska, zápletka a hlavně řecká společnost vás vtáhne do nenáročného příběhu, který si plyne poklidným tempem a zpříjemní vám chvíle odpočinku. Autorka píše jednoduchým stylem, nezaobírá se zdlouhavými popisy, ale jde přímo k jádru věci, tím pádem vám stránky rychle ubíhají pod rukama. Vánoční tématiky se vám až tolik nedostane, ale vlastně to vůbec nevadí.

Pokud máte rádi romantické příběhy, které vás vezmou na návštěvu do cizí země a představí vám místní zvyklosti i jejich osobité obyvatele, pak směle sáhněte po knize Moje vánoční řecká svatba.

Hodnocení: 75 %

Za další řecký výlet na romantický Kos děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Moje vánoční řecká svatba pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *