Recenze

Řecký sen

Spojení romantického příběhu, lahodného jídla a místa, které obklopuje azurové moře, vždycky zafunguje na výbornou. Pojďte spolu s Pippou snít její ŘECKÝ SEN a poddejte se lásce, která vás okouzlí jižanským temperamentem s příchutí oliv a baklavy.

Název: Řecký sen

Autor: Samantha Tonge

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 248

Třiadvacetiletá Pippa Pattinsonová má pohledného přítele Henrika a svůj dokonalý, matematicky vypočítaný život naplánovaný v Notting Hillu. Vypadá to, že Henrik má v plánu požádat ji o ruku, ale Pippa není stoprocentně přesvědčená, že jeho nabídku přijme. Třeba své rozhodnutí udělá na společné dovolené v malém řeckém městečku Taxos, kam se Pippa po devíti letech vrací. Těší se na své dávné přátelé, ale hlavně na svého věrného kamaráda z dětství Nika. Oba dva se změnili a vypadá to, že jejich kamarádství vzalo za své, protože to, co se mezi nimi děje teď, je bouře hormonů a vzrušení. Jenomže i Niko má svou snoubenku a navíc ještě starosti s obživou. Kdysi soběstačné městečko je jak po vymření a potřebovalo by nakopnout finanční injekcí, která by ho změnila v prosperující místo plné turistů. Když se dají všechny hlavy dohromady, vznikne plán, ve kterém najde i svoje působiště Pippa a její odvěký sen o malém krámku s koláčky se začne plnit. Najde v sobě odhodlání nechat svůj londýnský život za sebou a vrhnout se do vzrušujícího snu a možná i vztahu?

∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑ ∑

Román Řecký sen je pohodovou četbou pro chvíle odpočinku. Romantický příběh plný jídla, řecké idylky i vzrušujícího jiskření vám ukáže, že na splnění svých snů není nikdy pozdě.

Příběh je napsán ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Pippy, která je naprosto normální holkou i se svými sny a touhami. Inteligentní dívka, které láska trochu zastře rozum, potřebuje pořádné nakopnutí, aby viděla to, co má přímo před očima.

Celou knihou prostupuje řecká atmosféra, od prostředí, místních obyvatel až po nabídku jídla a pití. Pokud jste se někdy ocitli v této jižní zemi, román vás okamžitě přenese zpátky do ojedinělé nálady, kterou prostupuje jižanský temperament i šťastné tváře jejich obyvatel se srdcem na dlani. Kulinářské JÁ ve vás znova rozdmýchá kaleidoskop chutí, v nichž nebude chybět baklava, souvlaki, černé olivy i zrádná retsina. 😉

Díky tomu, že autorka hlavní hrdince dala do vínku humor, dostává kniha „šťávu“ a prostřednictvím tajemné zápletky i spád plný neočekávaných událostí i přesto, že romantická linka je jasně nastavená a před čtenáři se odvíjí klasická love story.

„Možná si řeknete, že jsem staromódní, jenže já upřímně věřím, že k sexu patří láska – ledaže se akce účastní prosecco.“

Románem prostupují problémy hospodářské krize, kdy se celé Řecko ocitlo v recesi. Tato pro Řeky nelehká doba s sebou přinesla finanční potíže i samotnou otázku bytí a autorce se podařilo čtenářům celou situaci dokonale nastínit.

Pokud máte právě náladu na trochu nenáročného čtení, které vás přenese na romantických vlnách na řecký ostrov Kos, kde nasajete místní atmosféru i lahodné potěšení z jídla, pak sáhněte po románu Řecký sen. A pro všechny řecké nadšence si nakladatelství Baronet připravilo pokračování s názvem Moje vánoční řecká svatba už na říjen 2020.

Hodnocení: 80 %

Za návštěvu plnou vůní a chutí děkuji nakladatelství Baronet, jenž mě vzalo na romantický výlet do Řecka společně s knihou Řecký sen.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Moje vánoční řecká svatba je druhým dílem ze série The Little Teashop. Předchozí díl Řecký sen nebyl vůbec špatný a zajímalo mě, jak autorka uchopí další pokračování, z kterého je […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *