Recenze

Píseň severu

Pokračování fantasy dobrodružství Cuchenana „Prvního muže Dvanáctky“ – nejlepšího šermíře a bojovníka z družiny Pána z Dussu – a talentovaného, múzami milovaného umělce, básníka a barda Minangara může začít! Jejich nová dobrodružství spojená s putováním po třpytících se, ledových pláních autorka Michaela Merglová nazvala Píseň severu. Pojďme a zaposlouchejme se do šepotání nabroušených čepelí, do ozvěn dávno opuštěných, starodávných hodovních síní, do starých legend oživujících minulost a prastarých proroctví odhalujících budoucnost….

Název: Píseň severu

Autor: Michaela Merglová

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2021

Oficiální anotace

V Dussu přituhuje a nejen kvůli přívalům sněhu a mrazu. Ve vánici se skrývá smrt a nejspíš i něco mnohem horšího. V zasněžených horách se ztrácí bojovníci a něco temného vraždí v ulicích. Ostřílený válečník Cuchenan a jeho společník bard Minangar musí znovu spojit své síly a vypořádat se s temnotou, které dosud nemuseli čelit. Nový příběh ze světa Písně oceli nabízí dobrodružství, akci, humor i vášeň v duchu nejlepších příběhů meče a magie.

ℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜℜ

… „… Meriona jsem upil pod stůl…“

„Meriona jsi co?“

Minangar se uculil a začal poťouchle vydrnkávat. „Myslím, že se teď válí někde v sudu.“

„Merion nepije!“

„Každý pije, jen musíš vědět co.“

„Opít druida! Tohle je vážně vrchol i na tebe.“

„Jak na mě? To je přece znamení od bohů, ne? Když se v den svatby ani neukáže druid, který má dvojici oddat, tak to značí, že je to špatný nápad.“ …

Summa summarum

Nové příběhy sympatické dvojice Cuchenan – Minangar jsou na světě! Další (i milostné) eskapády a dobrodružné výpravy plné magie, nadpřirozených bytostí, smrti a sexu mě příjemně překvapily atraktivním „kabátkem“, které dostaly od nakladatelství Epocha. Tentokrát se v knize čtenáři navíc dočkají medailonku sympatické autorky Michaely Merglové a mapy jejího světa ?‍❄️?, kde oblíbení hrdinové žijí svůj knižní život.

Píseň severu má 6 kapitol: Jestřábice

Obcházení smrti

Žába ve studni

Mrtvé město

Svatba k zastavení

Princ z otroctví. Příběh Míši Merglové opět začíná v lese, na onom samém místě, kde začala i Píseň Oceli – tam, kde Cuchenan skolil draka a kde nyní téměř rok tlí jeho zdechlina… Ve „dvojce“ se opráší i další známá místa z fantasy světa plného živé magie. Znovu se setkáme i s krásnou princeznou Dáidre, kterou přátelé zachránili pomocí lsti ze spárů skřeta… Ale nebojte se, pokud vám „jednička“ utekla, chytnete niť vyprávění velmi snadno a díky „rychlo-odkazům“ v textu se v příběhu neztratí ani ten, kdo se s válečníkem a jeho osobním bardem setkává úplně poprvé … „Sever“ se mi líbil dokonce o „chlup“ více než „Ocel“. Zejména proto, že pomalý rozjezd, seznamování se s hlavními hrdiny a ostatními postavami již proběhlo a já se tudíž dopředu těšila „na staré známé“ a novinky z jejich světa ?. Ani tentokrát autorka nebude šetřit krví a znetvořenými mrtvolami, ovšem kupodivu přidá velkou porci romantiky – oba hrdinové budou řešit milostné trable. A Minangar úplně jiné, než na jaké jsme u něho zvyklí ?… Pokud se vám Píseň oceli líbila, neváhejte a otevřete i Píseň severu. Čekají na vás staří známí, kteří neztratili nic ze svého inteligentního humoru, chuti do života, vtipných postřehů ani z talentu na průšvihy ?. Knihu doporučuji ❤.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za knihu o dobrodružstvích urostlého horala a upovídaného barda děkuji❤nakladatelství Epocha❤.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥  […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *