Recenze

Navždy spolu

Na australské farmě se odehrává příběh romantické lásky, zloby, nenávisti i obyčejného štěstí a vy můžete být jeho součástí. Ponořte se do nového románu Elizabeth Haran s názvem NAVŽDY SPOLU a užijte si nenáročný, přesto velmi čtivý příběh z pera této australské spisovatelky.

Název: Navždy spolu
Autor: Elizabeth Haran
Překlad: Pavel Dufek
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

Jackson Hastings se stejně jako jeho předkové věnuje farmaření, ale stále ho to táhne do města. Z dědictví po babičce si proto ve městě zřídí obchod a začne podnikat. Zásnuby s Eloise, dcerou bohatého obchodníka s uměním, jeho venkovskou minulost nadobro uzavřou. Pak se ovšem do jeho života vrátí Melody, která Jacksona bláznivě milovala už od dětství, a všechno se začne komplikovat.

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Román Navždy spolu je dalším příjemným čtením spisovatelky romantických příběhů, jejíž knižní i životní vášní je prostředí Austrálie. Čeká vás spletité vyprávění o rodinných vztazích, výjimečné lásce k muži i rodině, ale i o životních ztrátách a osobních pádech.

Příběh je vyprávěn er-formou a jeho děj se odehrává v časovém horizontu let 1927 – 1962. Sledujete život malé australské farmy a jejich obyvatel, kteří se snaží poprat s ranami osudu, soukromými výzvami i odmítáním a neúspěchem. Osobní prohry se střídají s okamžiky štěstí a rodinná pouta musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou. Hned od začátku jste vtaženi do rozmanitého příběhu a autorka vaši pozornost dokáže udržet po celou dobu vyprávění, v kterém vám nabídne mnoho překvapivých zvratů.

Georgina vešla do boxu a posadila se na seno vedle něj. „Cornelle, tohle přijít muselo,“ uklidňovala ho.
„Co?“
„Že časem jedna generace Hastingsových na ranči nezůstane.“
„Ale proč zrovna náš syn? A jak to, že nechápe, co to pro mě znamená, předat mu farmu jako žezlo?“
„Jistě to ví a považuje si toho, ale má vlastní sny a cíle. Je přesvědčený, že jej naplní štěstím, když bude provozovat obchod, a miluje život ve městě.“ Položila mu ruku na paži.
„Jak víš, jsem pevně přesvědčena, že by měl jít každý za svou vášní, a někdy proto musí zvolit řešení, které jiným nevoní.“

Elizabeth Haran a její romány jsou neodmyslitelně spjati s Austrálií a ani tato její nejnovější kniha není výjimkou. Opět vás přivítá malebná krajina s pálícím sluncem a větrem ošlehaní farmáři, jejichž snem a vášní se stal ranč i těžká dřina. Tentokrát se ale jeden její usedlík rozhodne svůj život nasměrovat jinou cestou a „oheň je na střeše“. Vystavěná zápletka má mnoho dějových zvratů a dokáže vás tak bez potíží stále držet v napětí. Později je to už trochu na úkor jisté překombinovanosti, ale jelikož se jedná o nenáročný příběh, dokážete přimhouřit jedno oko 😉 a dál si užívat příjemné čtení, které vám kniha nabízí.

Autorka většinou do středu svého vyprávění vsadí ženu, které osud nadělil dramatický občas až tragický rozjezd a svojí neohrožeností i odvahou se domáhá lepšího života. V tomto případě rozprostřela svoji pozornost souměrně mezi všechny postavy a vám se tak do ruky dostane jakási sága farmářské rodiny, jejichž komplikované vztahy a životní cesty jsou protkány bolestí, ztrátou, nadějí i láskou. Každá z postav si nese své trauma i „bubáky“ minulosti a vzepřít se osudu a najít nový smysl života je jedním ze stěžejních témat příběhu.

Oddechový román Navždy spolu je naplněn romantikou i napětím a neochvějně si pohrává se čtenářovou zvědavostí až do samého konce, přestože tušíte, o jaký závěr půjde. Tím se ale rozhodně nezmenšuje její čtivost, autorka si totiž nechala několik „jobovek“ až na konec a myslím, že nejeden čtenář bude překvapen. 😉 Pokud máte rádi nenáročné příběhy, v kterých o nudu rozhodně nezakopnete nebo jste kovanými fanoušky této spisovatelky (jako já 🙂 ), pak si nenechte ujít její nejnovější knižní počin.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další krásný příběh z australské divočiny děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Navždy spolu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Navždy spolu Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová29.11.2022Tags: Román pro ženy […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *