Recenze

Příchuť zla

S Madison a Nateem je to vždycky jízda, ale tahle PŘÍCHUŤ ZLA se jim moc zamlouvat nebude. Zhořkne jim na jazyku a zůstane po ní podivná pachuť. Další díl z návykové detektivní série má svižné tempo, zvyšující se napětí i emotivní náboj a zase je to neskutečně čtivé.

Název: Příchuť zla
Autor: Wendy Dranfield
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2023
Počet stran: 384

Madison Harperová s pomocí Natea Monroea konečně očistila své jméno. Teď hodlá znovu vybudovat nejen svou kariéru, ale i vztah se synem, s nímž se během uvěznění nesměla stýkat. Hned první den cestou do práce Madison zahlédne pod srázem u silnice havarované auto. Je říjen, tma, zima, leje jako z konve, a tak ji nepřekvapuje, že na mokré vozovce někdo nezvládl řízení a skončil mimo asfalt. Vydá se účastníkům nehody na pomoc, ale ve voze najde jen spoustu krve a opuštěnou, zhruba roční holčičku. Vzápětí se rozjíždí vyšetřování plné komplikací. Nateovi se mezitím po delší době ozve otec Jack Connor, což nevěstí nic dobrého. Vezme soukromý vyšetřovatel spravedlnost do vlastních rukou, nebo ďábelského kněze přenechá s největším sebezapřením policii?

§ § § § § § § § § § § §

Detektivka Příchuť zla je třetím dílem ze série Madison Harperová a od samého začátku je to velmi výživná jízda plná dechberoucího napětí, dost zamotaného případu, temné minulosti a tajemství, které se prodírá na povrch. Minulost volá a na to Madison a Nate slyší hodně dobře, jsou tady totiž stále nevyřešené vroubky a ty je potřeba co nejdřív ztrestat.

Příběh vyprávěný er-formou jde ve stopách obou ústředních postav Madison a Natea. I když se jejich kroky někdy oddělí a ruka osudu je od sebe zavede několik mil daleko, vy stále zůstáváte věrnými fanoušky a neopouštíte je za žádné situace. S přehledností sledujete pátrání Madison po pohřešované mladé dívce a současně s Nateem ujíždíte „před“ a „vstříc“ stínům minulosti, která se mu opět připomíná s intenzivní silou.

Na prahu se objeví Owen. Drží Madisoninu pistoli z druhé ruky. „Musí s ním skoncovat, mami. Jinak to nejde.“
Nate si od něho vezme glock dřív, než Madison stačí zareagovat. V životě z pistole nestřílel, ale ví, že nemá na vybranou. Podívá se na Madison. „Zůstaň tady. Tohle musím vyřešit sám.“
Vykročí k němu. „Ale –“
„Ne!“ Zvedne ruku a zvýší hlas. „Myslím to vážně, Madison. Tohle musím skončit a já si nepřeju, aby ses mi pletla do cesty.“
Opustí dům dřív, než ho stačí zadržet.

Nedostanete šanci se nadechnout. Autorka hned od začátku nastaví vysokorychlostní tempo, v kterém zamotává svoji zápletku do dokonalých uzlíků, a i když vám dovolí jeden rozvázat, hned za ním čeká na své zašmodrchání několik dalších adeptů. Prodíráte se případem, který neustále zvyšuje vaši zvědavost, a snažíte se přijít pachateli na zoubek, ale to vám autorka nedovolí. Mistrně odvádí vaši pozornost několika směry a do svého vyprávění neopomene sem tam hodit „zvratovou bombu“, která opět rozdmýchá oheň nejen v ději, ale i ve vás.

Velkou devízou této detektivní série je její ženská autorka, která vnáší do případů city i emoce a jde jí to náramně dobře. Dojmout se u krimi se hned tak někomu nepoštěstí a tady se opravdu neudržíte a popustíte uzdu svým pocitům, které se přes vás přelijí s intenzivní silou. Citlivě mačká na pedál emocí a při riskantní slzavé jízdě umí v pravý čas zašlápnout brzdu, aby se nedostala do plačtivého údolí. Mimo jiné nám také do série vhodila další postavu a pevně doufám, že se s ní budeme potkávat i nadále, protože tenhle chlápek je nejen zajímavým objektem zahaleným tajemstvím, ale také je to sympaťák se srdcem na správném místě.

Detektivka Příchuť zla se mi velmi líbila a nemám k ní jedinou připomínku. Skvěle vystavěná zápletka i množství překvapivých zvratů se nezastaví ani nepřibrzdí a vy si užíváte nebezpečnou a adrenalinovou jízdu, z které je vám naprosto dokonale. Celou tuto sérii vřele doporučuji všem fanouškům dobře promyšlených krimi případů, kteří se nebojí vrahů ani citů. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za naprosto skvělou a výživnou detektivní záležitost děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Příchuť zla pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *