Recenze

Pytel kostí

Chcete se bát ?? Ale hodně bát ? ? ?…? Pak si nepředstavujte žádná děsivá místa. Naopak. Mistr hororu Stephen King vám dokáže, že k příběhu plném hrůzy bohatě stačí malebný srub u jezera ? a v něm truchlící vdovec, který se delší dobu nemůže vzpamatovat ze smrti své těhotné manželky ?. Pokud milujete vyprávění plná duchů, neváhejte a sáhněte po 3. vydání kingovky Pytel kostí.

Název: Pytel kostí

Autor: Stephen King

Nakladatelství: Beta – Dobrovský

Rok: 2021

Počet stran: 496

Anotace

Ústřední postavou románu je slavný spisovatel Mike Noonan, který ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé ženy Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Odpověď je skryta v umně provázaném ději a v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem „K“

„… Smutek je jako opilý host, pořád se vrací, aby se s vámi ještě jednou na rozloučenou objal. …“

„… Strach stejně jako bolest patří k věcem, které nám vyklouznou z paměti, jakmile pominou. …“

Summa summarum

V pořadí 3. vydání románu Pytel kostí spatřilo světlo světa v šité vazbě s křídovým přebalem. Text knihy je rozdělen do 29 samostatných kapitol plus Epilog. Kingovi fanoušci dobře vědí, že autor skvěle umí vykreslit postavy a vdechnout jim duši. A to tak dokonale, že brzy máte pocit, že „ty lidi z knížky fakt znáte“. Tento svůj dar Stephen King potvrdí i v této své knize, kde si navíc skvěle pohraje s hororovou atmosférou, skrz na skrz ji nechá načichnout mystikou a vyšperkuje mysteriózními prvky – tajemný dětský pláč, záhadné cinkání zvonečku, vzkazy na lednici… . Tato skvělá kombinace: plastické postavy plus úžasné prostředí a kulisy děje, vede k tomu, že se čtenář do příběhu položí rychle a špatně se mu bude kniha odkládat ?… . Ovšem, poctivě přiznávám, že první strany románu se mi zdály děsivě rozvláčné, plné detailů a pokud by se román nezačal odvíjet směrem a v tempu, jakým je to možné pouze u Kinga, věřím, že bych knihu odložila ?.  Ovšem naštěstí ve správnou chvíli, na správné stránce ? začne hlavní hrdina Mike Noonan trpět nočními můrami i v bdělém stavu, tajemné síly mu začnou posílat hrozivé vzkazy a na povrch postupně prosáknou tajemství starší, než je Mike… V příběhu si navíc na své přijdou i milovníci romantických linek a love stories. Něžně, jemně rozvíjející se vztah mezi zralým spisovatelem a mladinkou vdovou Mattie jim poskytne vše, co si pod pojmem „love story“ představíte. Ovšem, aby toto vzplanutí dopadlo dobře, muselo by být zasazeno do zcela jiného příběhu, než píše King ?Podle mě je  tato znovu vydaná hororová kniha skvělé čtení plné tajemství a záhad, které je třeba rozuzlit, aby se čtenář dočkal překvapivého finále. Pokud se rádi bojíte, baví vás návštěvy a poselství ze záhrobí, přečtení Vám vřele doporučuji ??.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za další skvělou Mistrovu knihu plnou děsu děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *