Recenze

Čekat na slunce

Sympatický parchant Ryke Meadows ví, že může mít všechno na světě, ale to co opravdu chce a po čem nejvíc touží, mít prostě nemůže. Kamarádka Daisy je pro něj zapovězená, jenomže někdy se to zkrátka trochu vymkne z rukou. 😉 Román ČEKAT NA SLUNCE je druhým dílem ze série Calloway Sisters a opět vás čeká pěkně žhavé čtivo.

Název: Čekat na slunce
Autor: Krista Ritchie & Becca Ritchie
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 568

Pětadvacetiletý Ryke Meadows ví, že je těžké ho milovat. S miliardovým majetkem, pověstí horolezecké hvězdy a drsnou osobností je ztělesněním typu sympatického parchanta. Nežije však proto, aby si dělal přátele. Nebo nepřátele. Chce si jen v klidu a bez jakýchkoli problémů vyšplhat sólo a bez jištění na tři nejnáročnější hory v Yosemitském národním parku. A pak mu z Paříže zavolá rozrušená dívka – dívka, kterou nikdy nesměl mít. Daisy Callowayové je osmnáct. Konečně. S nově nabytou nezávislostí může dát sbohem matce, která ji akorát dusí, a pokračovat v rozjeté modelingové kariéře. Příští zastávka: Paříž. Módní týden začne ve velkém stylu a Daisy objeví i odvrácenou tvář módního průmyslu, přesto chce rodině dokázat, že se o sebe zvládne postarat sama. Když se jí však všechno vymkne z rukou, zavolá jedinému člověku, jemuž plně věří. Rykeovi.

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Román Čekat na slunce je dalším dílem ze série Calloway Sisters. Znova vás čeká velkoobjemová kniha našlapaná akcemi, napětím, erotikou i vulgaritou, pro kterou si hlavní hrdina Ryke šel dvakrát. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů a vy tak máte možnost souběžně sledovat jejich rozmanité životy naplněné bolestí i láskou. Autorky oběma postavám nadělily pořádný nášup problémů a musím zkonstatovat, že i na mě jich bylo příliš. Hlavní dějová osa se tak prohýbá pod náporem osobních dramat, vztahových zápletek i nenávisti.

Její hlava mi několikrát poskočí na hrudi, než si ji v náruči trochu upravím. Tuhle holku jsem v životě nesl už mnohokrát. Teď je to ale absolutně nejhorší.
Běžím. Rychlostí snad dvě stě padesát kilometrů za hodinu.
Nezastavím se. Kvůli ničemu. Běžím dál.
V tomhle jsi dobrý, Rykeu. Možná je to to jediné, v čem jsme dobrý.

Autorky píší nenáročným stylem, který vám poskytne všechny důležité informace k příběhu a v tomto případě i spoustu dalších údajů navíc. Svižný začátek vás provede nástinem hlavní dějové linky a seznámí vás (pro čtenáře prvního dílu spíš připomene) s hlavními hvězdami série. Už v tento moment se před vám otevírají komplikované dveře jejich minulosti i přítomnosti, které jsou přezdobeny osobními traumaty a rodinnými dramaty. Později se k tomuto dějovému nášupu přidávají další vrchovaté dávky nebezpečných zápletek a nenadálých zvratů a z celého příběhu se tak stává mozaika přesycenosti či závod kdo z koho. Zvítězí čtenář nebo autorky? 😉 Někdy méně je zkrátka více…

Vzrušující napětí mezi hlavními postavami zde funguje na jedničku a sex je skloňován ve vícero pádech. Navíc nahlédnete do fascinujícího světa modelingu i s jejím třpytivým pozlátkem ve formě bulváru a novinářů.

Už první díl Políbit nebe ve mně nevyvolal výrazný čtenářský ohňostroj nadšení a bohužel druhý díl Čekat na slunce reputaci příliš nenapravil. Nicméně pokud právě vy máte rádi oddechovky, v kterých se neustále, ale opravdu neustále něco děje a osobní dramata i vztahové problémy vás fascinují, pak směle sáhněte po románu Čekat na slunce.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za objemný román plný napětí, nenávisti i lásky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Čekat na slunce pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *