Recenze

Políbit nebe

Máte rádi reality show a romantiku? Šest mladých pohledných lidí spolu žije pod jednou střechou dlouhých šest měsíců. Co všechno se asi tak může stát? Nový román POLÍBIT NEBE nakladatelství Baronet se odehrává před očima diváků a o vyhrocené výstupy ani žhavé chvilky nebude nouze. 😉

Název: Políbit nebe

Autor: Krista a Becca Ritchie

Překlad: Zuzana Ľalíková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 528

Třiadvacetiletá Rose Callowayová je absolventkou Princetonu, dcerou bohatého majitele nadnárodní společnosti a módní návrhářkou. Její sestra, která je závislá na sexu ji to ale momentálně pěkně zavařila. Pro Roseinu módní značku to není zrovna pěkná vizitka, když je její jméno spojováno a vláčenou bulvárem. Aby si zachránila práci i reputaci rodiny, kývne na nabídku propůjčit svůj život reality show. Spolu se svými sestrami a třemi přáteli mají strávit příštích šest měsíců v jednom domě. Jedinečný plán nesnesitelného producenta má ale i vedlejší podtón a Rose v něm hraje důležitou roli. Jedinou útěchou pro ni je, že tam bude mít i svého přítele Connora Cobalta. Zatraceně chytrého a úspěšného muže, s kterým „zatím“ prožila pouze nesmělé dotyky. Šest mladých lidí – sebevědomá panna, divoká modelka, zamilovaná závislačka na sexu, arogantní chytrák, výbušný alkoholik, rajcovní kretén – v reality show. Jak tohle může dopadnout?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Políbit nebe je prvním dílem ze série Calloway Sisters. Objemný román je prošpikován romantikou a vztahovými propletenci, jenž se odehrávají většinou za zavřenými dveřmi domu, které ale sledují milióny diváků.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních postav – Rose a Connora. Máte tak možnost proniknout do jejich pocitů i náklonosti k druhému a jistému srovnávání se nevyhnete. Každý z nich je úplně jiný, ale dohromady tvoří pár, kterému to ladí ve všech směrech – až na sex. 😉

„Láska je také jen slovo.“
„Nemůžu ji milovat,“ oznámím mu neústupně, vstanu a schovám mobil do kapsy.
Zůstane sedět, a přesto mám pocit, jako by měl nade mnou určitou výhodu. Vidí něco, co já vidět nedokážu.
„Čím to je?“
„Pokud se chytří lidé zamilují, dělají hloupé věci. Já jsem dosud žádnou hloupost neudělal.“
Frederick se zazubí. „Dej tomu čas.“

Obě autorky stvořily zajímavý, netradiční scénář pro svoji knihu. Děj zasadily do prostředí reality show, kde nic není utajeno a vše je veřejné a dalším nevšedním počinem byla jejich ústřední dvojice. Hned od začátku je vám představen pár, který má své „oťukávací“ seznamování již za sebou a tvoří ucelenou dvojici. Z tohoto vzorce se pak odvíjí i děj celé knihy, kdy sledujete vývoj jejich vztahu a nádavkem i ostatní vztahová dramata zbylých účastníků.

Pomalejší rozjezd, kdy si musíte zvyknout na netradiční podivínské postavy reality show, i prostředí celého příběhu je zapeklitým oříškem pro čtenáře a musím říct, že nejsem úplně fanouškem tohoto veřejného představení. Ale pokud se prokoušete dál tímto opravdu objemným románem, začnete se více nořit do děje a vaše zvědavost vás donutí číst až do konce.

Autorky píší svěžím stylem, který je pro čtenáře velmi atraktivní. Sice se nevyhnuly občasnému „přeplácání“ děje akcemi, ale v celkovém kontextu se jedná o příjemný román. Pro ty, kdo sedí nalepeni u televize při reality show, bude kniha Políbit nebe zábavným čtením, které je pobaví i dojme. Druhý díl s názvem Čekat na slunce má vyjít v listopadu 2021 a jeho hlavními hrdiny bude další pár z této reality show.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za netradiční romantiku oděnou do reality hávu děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Políbit nebe pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] první díl Políbit nebe ve mně nevyvolal výrazný čtenářský ohňostroj nadšení a bohužel druhý díl Čekat na […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *