Recenze

Tajemství krásy Korejek

Máte nutkání se každé ráno omlouvat zrcadlu za to, co musí světu ukazovat a díky černočerným kruhům pod očima Image result for baset pesjste podobná více medvídkovi panda než vlastní sestře? Kniha z nakladatelství Grada –  Alferia vám dá mnoho top tipů na to, jak z pleti typu „struhadlo na řepu“ udělat „samet“ a jak se přirozeným způsobem navždy zbavit nežádoucích pytlů místo spodních víček à la baset. (Obr.zdroj:pes-portal.sk)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Tajemství krásy Korejek - Kroky pro zdravou a zářivou pleť

Název: Tajemství krásy Korejek

Podtitul: Kroky pro zdravou a zářivou pleť

Autor: Charlotte Cho

Ilustrace: Corell Gemma

Nakldatelství: Grada – Alferia

Počet stran: 208

Rok vydání: 2019

Ve svém ilustrovaném průvodci vás autorka Charlotte Cho provede slavnými 10 kroky korejské každodenní rutiny, díky které může i vaše pleť zpět získat zdraví, hebkost a tzv.: „no make-up“ look.

Jižní Korea  se v současnosti stala zdrojem nejnovějších kosmetických trendů.  BB krémy nebo plátýnkové masky pochází právě odsud: ze země, kde je krásná pleť nerozlučně spjatá s ideálem krásy. Korejky se o svou pleť začínají starat v raném věku a proto jim  jejich zářivou a čistou pleť závidí ženy z celého světa.

Kosmetička z Kalifornie Charlotte Cho, zakladatelka blogu a úspěšné firmy Soko Glam, ve své knize Tajemství krásy Korejek sdílí se čtenáři ta nejdůležitější tajemství a seznamuje je se základními 10 kroky péče. Dostává se k otázkám denní i noční péče o tvář i celé tělo, vhodných prostředků i postupu jak docílit oblíbeného „no make-up“ looku.

Čtenáři se dozví o korejském přístupu „pleť na prvním místě“, který sestává z vytvoření dobrých každodenních návyků, dobré obeznámenosti s vlastní pletí a používání efektivních produktů s účinnými přísadami. Péče o pleť není pro Korejce nepříjemná povinnost, ale potěšení a radostný způsob, jak si užít začátek a konec každého dne.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Charlotte Cho vyrostla v Kalifornii a po vysoké škole se přestěhovala do Soulu, kde pronikla do tajů korejského životního stylu. Její rady citují periodika jako The New York Times, Vogue, Elle nebo Marie Claire.

(Foto: autorka Charlotte Cho , zdroj: Facebook, text zdroj (zkráceno KM): Grada )
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Summa summarum
Myslím si, že se tato kniha z nakladatelství Grada svým vzhledem zalíbí každé ženě, která má ráda něžně růžovou barvu a texty doplněné „roztomilo-vtipnými“ ilustracemi. Tajemství krásy Korejek zaujme ženy a dívky, které se vždy chtějí o předmětu svého zájmu (ať už se jedná o cokoli….) dozvědět co nejvíce relevantních informací přímo od špiček v oboru. Jakmile vezmete knihu Charlotte Cho do rukou, zjistíte, že publikace má luxusní provedení. Pevná vazba, krásné „perleťové desky“, přehledně členěný text doplněný o tabulky a milé obrázky ilustrátorky Corell Gemmy. Mohlo by se zdát, že kniha s takto „sladkým“ vzhledem, je určena teenagerkám, které jsou na takovéto signály (růžová s perletí a roztomilé, čtverácké ilustrace) zvláště citlivé, ale jakmile knihu otevřete, zjistíte, že tomu tak zdaleka není. Autorka radí ženám / dívkám bez ohledu na věk, zkušenosti s péčí o pleť a nabízí i široký záběr v poradenství, které se zdaleka netýká pouze „pubertální“ pleti.
…. Asi si v duchu říkáte, co jsem si říkala i já: “ Je to v genech naivko. Oni se tak narodili!“.  Ale ten skeptik ve mně byl umlčen pokaždé, když jsem se podívala do zrcadla: Byla jsem plnokrevná Korejka, a přesto byla moje pleť matná a šupinatá jako brambora. …
Pokud od knihy očekáváte něco na způsob: „… a nyní uchopte vatový kosmetický tampónek a naneste na něj odličovací mléko. Poté kruhovými pohyby začněte s odličováním…..“, pak budete velmi mile překvapeni a zcela jistě i nadšeni. Brzy zjistíte, že autorka píše svižně, čtivě a rozhodně se nebojí mírně ironického nadhledu a decentně ostrého humoru, který její knihu z „příručky pro kosmetičky“ povyšuje na příjemně čtivý příběh o pouti americké Korejky Koreou… Autorka se v knize opírá o vlastní zkušenosti a na svém životním příběhu vysvětluje, že změna ohledně péče o sebe samu je proveditelná v každém věku – pokud tedy chceme.
Kniha je plná praktických typů, najdeme zde profesionální triky kosmetiček, které se jinde nedozvíme a v neposlední řadě nám Evropanům kniha pootvírá dveře do kulturních reálií dnešních Korejek / Korejců.
Mně i mé “ – náctileté“ dceři se kniha líbí. Osobně o tomto titulu mohu říct,  že je jeden z mála, kterému věřím a skutečně považuji informace z knihy za užitečné. Rady, které jsou zde uvedeny mají mnoho do sebe… Pokud chcete pro svůj vzhled udělat něco smysluplného a již nechcete zcela zbytečně sponzorovat „profláklé“ kosmetické giganty, knihu doporučuji.
… čím déle jsem byla v Koreji a čím víc žen jsem pozorovala, tím víc mi docházelo, že jejich čelo není leskle mastné, ale zářivě zvlhčené. Byl to opak matné pokožky – zdravá , zářivá a lesklá jako dětská prdelka. Jako někdo, kdo strávil valnou část svého života pudrováním a zoufalou snahou odsát vlhkost z obličeje, jsem najednou začala pochybovat o všem, co znám (minimálně o pokožce). …
Moje hodnocení (jako ve škole): 1
V procentech: 91%

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *