Recenze

Útěk na venkov

Další z romantických příběhů Julie Caplinové nese název ÚTĚK NA VENKOV a opět vás čeká milé vyprávění, v kterém nechybí láska, všeteční starousedlíci na venkově ani vášeň.

Název: Útěk na venkov
Autor: Julie Caplinová
Překlad: Michaela Martinová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost – že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ 

Román Útěk na venkov je příjemným čtením, které vás oblaží svojí romantickou linkou a nenáročným příběhem plným lásky a úsměvných událostí. Kromě lidských postav zde najdete i jednu rošťáckou fenku, která vnáší do příběhu humor a bláznivé okamžiky.

Příběh je vyprávěn er-formou, která sleduje převážně dění kolem hlavní postavy Elly. Ta se přišla na venkov ukrýt před životem a vzpamatovat se z traumatické minulosti, jenomže to by nesměla mít kolem sebe všetečné starousedlíky, ztřeštěného psa na hlídání a velmi sympatického veterináře Devona. I ten má v životě co napravovat a láska je to poslední, co chce řešit. Oba dva hledají novou chuť do života a směr, který je navede k sebepoznání.

„Byla jsem vážně úplně pitomá. A – zní to domýšlivě, ale – nebyla jsem věrná sama sobě, tomu, v co jsem opravdu, hluboko uvnitř věřila, a nemyslím tím umělecké záležitosti, styl a vkus, o kterých jsme se vždycky bavili. Mluvím o důležitých věcech, hodnotách, o tom, jak žijeme, o rodině, lásce.“
„Nezní to domýšlivě, ale jako bys potřebovala osvobodit svoje pravé já,“ odpověděl a najednou si uvědomil, že to na ní viděl od začátku. Tušil, že tam uvnitř se někdo skrývá.

Autorka jede v osvědčeném módu, který přináší pohodový a nenáročný příběh plný romantiky a životních změn. Tentokrát do další hlavní role obsadila zvířecího miláčka fenku Tess a pro milovníky těchto čtyřnohých přátel bude kniha jistě nutností. Vyprávění neoplývá žádným výjimečným dějem a vcelku poklidně se ubírá ke svému závěru, který nikoho nepřekvapí.

Moc se mi líbilo prostředí, do kterého je příběh umístěn, a musím říct, že obyvatelé této malebné vesničky jsou k sežrání. Nebála bych se říct, že mě možná zaujali víc, než hlavní dějová linka. Miluji tuhle atmosféru, v kterém přátelství a pospolitost je na prvním místě a všichni si vidí do talíře a nejlépe ví, co s vaším životem. 😀

Román nepatří do série Romantické útěky a já si nemohu pomoct, ale je to na něm znát. J. Caplin píše pořád stejně čtivě a lehkou rukou rozvíjí romanci, která dokáže zaujmout, ale cosi tomu chybí. Možná intenzivnější životní změna či probuzení, na kterém staví své příběhy ze série, a možná příliš na plocho uchopený děj. Zkrátka Romantické útěky u mě jasně vedou, ale ani Útěk na venkov není k zahození. Pokud máte rádi nenáročné oddechovky, v kterých se necháte unášet na vlnách lásky a vzrušení, směle se pusťte do čtení a já jdu vyhlížet Vinici ve Francii. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za další romantický příběh J. Caplinové děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Útěk na venkov pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *