Recenze

Už žádné předstírání

Spolubydlící Molly a Declan jsou pouze přátelé… Uhm, tomu asi nikdo nevěří ;-), takže UŽ ŽÁDNÉ PŘEDSTÍRÁNÍ a nalijme si čistého vína. Vzájemná přitažlivost funguje na jedničku, romantika je nabíledni a o erotiku také nepřijdete.

Název: Už žádné předstírání
Autor: Penelope Ward a Vi Keeland
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344

Molly Corriganová je zdravotní sestra z Chicaga, která zoufale potřebuje spolubydlící, ale zatím nemá v hledání štěstí. Podala si inzerát, že hledá dívku na podnájem, ale když už pomalu ztrácí naději, jakýmsi nedopatřením jí na dveře zaklepe přitažlivý muž jménem Declan Tate. Molly váhá, zda s ním má vůbec jednat, ale Declan si ji získá svým šarmem, humorem a vytrvalostí. Okamžitě si padnou do oka a vznikne mezi nimi přátelství. Zvlášť, když jeden druhému radí, jak přimět své vyvolené partnery, aby si jich všimli. Rozhodnou se předstírat, že jsou pár, aby v nich vyvolali žárlivost. Když jim jejich plány začnou vycházet, jejich vztah se zkomplikuje – oba si uvědomí vzájemnou přitažlivost a pouto, které mezi nimi roste. Najednou mají všechno, co chtěli, ale nemohou přestat myslet jeden na druhého. Co mají dělat, když se předstírané city stanou až příliš skutečnými?

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Román Už žádné předstírání je dalším romantickým příběhem z pera bestsellerového dua a co si budeme povídat, tyhle dvě spisovatelky jsou vždy sázkou na jistotu. I když jim to občas ujede a některé jejich příběhy jsou o něco slabší než 100 %, v tomto případě jim to funguje skvěle.

Příběh je vyprávěn ich-formou, která je plně v područí obou hlavních protagonistů – Molly a Declana. Jejich hra začne nevinně, ale postupem času začne být pro oba příliš nebezpečná. Do hry se začne vkrádat smyslnost a láska a na těchto pravidlech se tedy rozhodně nedomluvili. Poslechnou rozum nebo zvítězí city, které je slušně válcují?

Když otevřela dveře, vykřikl jsem. „Počkej!“
Otočila se zpátky.
„Že jsi zamilovaná, poznáš docela snadno – když ti každá maličkost, které ses kdy bála, najednou nepřipadá ani z poloviny tak děsivá jako to, že s tím člověkem nestrávíš zbytek života.“
Mollyiny oči se naplnily slzami, když jsme na sebe téměř v transu hleděli. Tak moc jsem ji chtěl říct, že vím, co je to láska, protože ona je jedinou láskou mého života.

Začátek působí jako tuctový příběh, který jste četli už mnohokrát. Ona a on hrají hru, která má jasně stanovená pravidla, ale v okamžiku kdy mezi nimi začne fungovat chemie je všechno v háji. Jenomže to by to nesmělo být bestsellerové spisovatelské duo, aby z všedního příběhu neudělalo velmi vzrušující čtivo plné sexuálního jiskření a romantických momentů. Postupem času přidávají na energii a vy jste opět lapeni do jejich sítě, z které není úniku.

Tentokrát jdou spisovatelky spíše po emoční linii a připravte se, protože si vás vychutnají opravdu řádně. Citová nálož se vám dostane nejen od hlavních hrdinů, ale autorky opět zakomponovaly do svého vyprávění složité životní situace, s kterými se musí postavy poprat a tak o slzy nebude nouze. Erotika šla v tuto chvíli trochu stranou, ale pár žhavých stránek se také najde.☺

Román Už žádné předstírání není úplná TOPka od těchto knižních „divoženek“, ale rozhodně se opět jedná o velmi čtivý příběh, který jede ve vysokém tempu a vznáší se na vlnách něžné romantiky. Pokud je právě toto váš knižní šálek, pak neváhejte a pusťte se do hry společně s Molly a Declanem. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantickou hru plnou vzrušení děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Už žádné předstírání pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *