Recenze

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Profesor Kevin Dutton se svou knihou s názvem Moudrost psychopatů sklidil mezi čtenáři velký úspěch a zájem. Vzhledem k tomu, že posléze se mnoho z nich autora ptalo na „návod“, zda by bylo možné díky „psychopatím“ dovednostem dosáhnout svých cílů a zbavit se omezujících myšlenkových stereotypů, které „běžné“ lidi brzdí v jejich cestě za životní spokojeností a úspěchem. Tento nápad profesora zaujal natolik, že „návod“ sepsal se svým kamarádem a spoluautorem Andym Mc Nabem. Nový titul věnovaný psychopatům pojmenoval Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu.

Název: Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Autor: Kevin Dutton, Andy McNab

Nakladatelství: Portál

Rok: 2021

Počet stran: 344

Oficiální anotace

Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě zabývá psychopaty už léta. S příslušníkem speciálních jednotek SAS Andym McNabem, novodobým hrdinou, se setkal při jednom výzkumném projektu. Fakt, že psychologické testy McNaba jednoznačně zařadily mezi psychopaty, ho nepřekvapil – zarazilo ho však, že Andy McNab je psychopatem hodným. Na rozdíl od zlých psychopatů totiž využívá charakteristické psychopatické povahové rysy, jako je bezohlednost, nebojácnost či schopnost přečíst pocity druhých, k tomu, aby v nejrůznějších situacích dostal jak ze sebe, tak z ostatních to nejlepší.
Spojení Duttonových znalostí a McNabových divokých a neuvěřitelných zkušeností vyústilo v poznatek, že hodný psychopat přemýšlí jinak než běžní lidé, a že kdybychom i my jednali více sebevědomě, zachovávali si vždy chladnou hlavu, lépe využívali svůj šarm a soustředěně žili přítomným okamžikem, byli bychom v pracovním i osobním životě bezpochyby mnohem úspěšnější. Tato kniha vás zajímavou a zábavnou formou naučí, jak toho dosáhnout. (Foto: Andy Mc Nab, zdroj: Twitter účet Andyho McNaba)

Kevin Dutton (*1967) je britský psycholog a spisovatel, specializující se na studium psychopatie. S pomocí nejnovějších metod zobrazování mozku a rozvíjejících se neurověd dokazuje, že ne všichni psychopati jsou nebezpeční. Někteří využívají své schopnosti vést a okouzlit druhé ve prospěch ostatních. Také říká, že právě naše zavrhované temné stránky jsou tím, co často ukrývá trumfy úspěšnosti. (Foto: Kevin Dutton, text i foto: zdroj)

℘℘℘℘℘

„… Ježíš jednou prohlásil: „Co nechcete, aby druzí činili vám, nečiňte vy jim.“ Pěkný sentiment! Nerespektování ostatních v manifestu DOBRÉHO psychopata NENÍ. Stejně však je důležité respektovat SÁM SEBE. Onen ctihodný a záslužný výrok bychom tedy rádi pozměnili takhle:

                                    ´NEČIŇ SÁM SOBĚ, CO BY SOBĚ JINÍ NEČINILI.´ … „

℘℘℘℘℘

Summa summarum

Další kniha Kevina Duttona vychází v nakladatelství Portál v brožované vazbě s měkkými deskami. Podle mého názoru by si titul zasloužil líbivější ilustraci, nicméně čtenáři, kteří se seznámili s „Moudrostí psychopatů“ vědí, že obsah bude i tak skvělý! Titul Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu  je koncipovaná jako rozhovor. V tomto případě mezi dvěma autory knihy: profesorem Duttonem a jeho přítelem – vysloužilým elitním vojákem, který v „psychopat testu“ vyšel s hooooodně vysokým skórem ? a tudíž je tím nejpovolanějším, který může „nám ostatním“ vysvětlit, jak psychopaté účinně zvládají situace, kdy my – „normální“ lidé díky stresu, úzkosti, strachu či přemíře ostatních emocí selháváme.

Obsah knihy je rozdělen do deseti kapitol: 

Promiňte, ale nemyslím, že se známe

Hodný, zlý a roztomilý

Manifest hodného psychopata

Prostě to udělejte

Zaberte!

Buďte sami sebou

Získejte černý pás v přesvědčování

Postavte se k životu čelem

Žijte okamžikem

Oddělte chování od emocí

Rozhovor mezi profesorem a „hodným psychopatem“ je napsaný s notnou dávkou svěžího humoru a nadsázky, takže jsou oba protagonistů svým čtenářům blízcí. Vtipný text je navíc doplněný o fakta z nejnovějších vědeckých výzkumů týkající se psychopatie a testů, díky kterým se každý, kdo bude chtít, může otestovat, aby zjistil, „jak na tom je“ ?. Kniha je vtipná, ač je obsah populárně – naučný, čte se skutečně snadno a mě doopravdy bavil. Psychopatův průvodce se mi líbil a vřele ❤ doporučuji ❤. Myslím, že nejlepší je přečíst si jako první autorovu předešlou publikaci, ale není to rozhodně podmínkou. 

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za super čtivý „návod“, jak si osvojit „fígle hodných psychopatů“ ❤ děkuji nakladatelství Portál ❤.

Jste psychopat? Zde si můžete udělat test, jakým prošel Andy McNab (v AJ).

Ukázka z knihy, více na www.portal.cz.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *