Recenze

Bez lítosti

Poznejte londýnské podsvětí, které pevnou rukou ovládá rodina Davisova. Chraňte se toho, podívat se ošklivě na někoho z tohoto rodinného klanu… Smrt máte jistou. BEZ LÍTOSTI, ale spravedlivě a krutě, trestají každé pochybení, které se jich dotýká. Dáte si kávu nebo vraždu? Davisovi v tom takový rozdíl nevidí…

Název: Bez lítosti

Autor: Martina Cole

Nakladatelství: Domino

Rok vydání: 2020

Počet stran: 376

Diana Davisová se stala po smrti svého muže nelítostnou, ale spravedlivou královnou londýnského podsvětí. Všichni se jí bojí a ten, kdo ji někdy zkřížil cestu, už o tom neví, leží totiž pod drnem. Její jediný syn Angus má geny po ní, ale i on si musel své místo v rodinném byznysu zasloužit. Tady nikdo nic nedostane zadarmo. I když Angus přebírá podnik do svých rukou, za zády mu jako stín stále stojí Diana. Živí je noční kluby, v kterých se točí nehorázné množství drog a krásné, povolné dívky jsou za peníze lehce k mání. Brzy se jejich nelegální aktivity rozšíří i do Španělska a je téměř nemožné být na dvou místech současně, ale všichni moc dobře vědí, jak je smrtelně nebezpečné zahrávat si s touto rodinou. Ten, kdo to neví nebo zkusí hrát hru podle vlastních pravidel, brzo pozná soudružnost a nemilosrdnost rodiny Davisových. Jedinou Achillovou patou je tak pro Anguse právě jeho rodina – manželka Lorna a děti Angus ml., Sean a Elisha. Brzy ale sám na vlastní kůži zjistí, že brát ohled na vlastní rodinu se nevyplácí…

§ § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § § §

Thriller Bez lítosti je příběhem rodinné pospolitosti, oddanosti i věrnosti až za hrob, kterou jako temný stín doprovází vraždy, drogy, násilí i zlo.

Začátek knihy se rozjíždí velmi zvolna. Autorka vám představuje prostředí i hlavní postavy příběhu a celkem nic zásadního – krvelačného se neděje. Ale postupem času vám spisovatelka plíživě začne předhazovat jednotlivé konflikty a zápletky, které lehce naznačí, aby vás v další kapitole totálně uzemnila drastickým řešením. Celý příběh je vyprávěn er-formou a vy tak sledujete kroky hlavních protagonistů příběhu a díváte se jim přímo pod ruce, které jsou poskvrněné krví i bezmeznou láskou. Ale i ta má svá pravidla a hranici, přes kterou nelze přejít i když se jedná o vlastní rodinu.

Jak prohlásila její matka, děti v téhle rodině byly prokleté, přicházely na svět bolestně a bez lítosti. V tom byli Davisovi machři, to by vám řekl každý. S nikým neměli slitování – a už vůbec ne se svými vlastními.

Spisovatelka Martina Cole píše stejně, jaké je i její podsvětí. Jde bez zbytečných řečí okamžitě a efektivně na věc a ani později své napsané řádky nekomentuje ani se k nim nevrací. Úderně, působivě s co nejjednodušším vyústěním. Na tohle hned tak nezapomenete…

S pečlivostí zpracované téma londýnského podsvětí přidává na autentičnosti celého díla a vy tak ani chvíli nepochybujete o reálnosti vystavěného příběhu, který vás uchvátí, nadchne i totálně rozloží nemilosrdnými praktiky i životním osudem rodinného klanu.

Martina Colezdroj

Martina Cole je anglická autorka thrillerů, která původně pracovala jako sekretářka. O psaní se zajímala již v dětství, přesto svou první knihu vydala až ve 33 letech. Vsadila se se svým manželem o padesát liber, že dokáže napsat román… a za necelý rok byl na světě rukopis knihy Královna zločinu (Dangerous Lady). Sama přiznává, že ji obrovský úspěch zaskočil – kniha se setkala s ohromným zájmem čtenářů nejen v Británii, ale byla přeložena do dvanácti jazyků a stala se podkladem pro televizní seriál. Děj většiny jejích románů se odehrává v londýnském kriminálním podsvětí.

S knihou Bez lítosti vás čeká skvělý thrillerový zážitek plný napětí, ale i emocí, které se schovávají za tvrdou slupkou neústupnosti. Pokud chcete opravdu dobře poznat temné podsvětí londýnských ulic, s touto knihou se vám to zaručeně splní.

Hodnocení: 90 %

Autor: Veronika Es.

 

Recenze primárně zpracována pro portál https://www.chrudimka.cz/. Tímto děkuji za možnost převzetí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *