Recenze

Mlha nad Shadow Sands

Kate k dalšímu případu opět přijde jako slepý k houslím. Mrtvé tělo, které objeví v umělé nádrži je jenom odrazovým můstkem k daleko rozsáhlejšímu případu zmizelých osob. Co se stane s lidmi, které jako temný plášť přikryje MLHA NAD SHADOW SANDS? Zlo číhá i tam, kde ho nevidíš…

Název: Mlha nad Shadow Sands

Autor: Robert Bryndza

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Překlad: Kateřina Elisová

Rok vydání: 2020

Počet stran: 384

Jsou to už dva roky, co chytila vraha, který kopíroval vraždy z případu Kanibala z Nine Elms. Dvaačtyřicetiletá Kate Marshallová od té doby žije poklidným životem, učí na univerzitě a stále bojuje se svým démonem alkoholem, naštěstí úspěšně. Ovšem poklidné vody jejího života naruší mrtvé tělo. Při potápění se svým synem Jakem v umělé nádrži Shadow Sands najdou v hloubce 20 metrů mrtvolu mladíka, který býval vynikajícím plavcem. Jak se mohl tak úspěšný plavec utopit? Policie celou záležitost uzavře jako tragickou nehodu, ale Kate má své pochybnosti. Když ji osloví matka zemřelého mladíka, aby vyšetřila jeho smrt, o které je přesvědčena, že se jednalo o vraždu, Kate souhlasí a rozjíždí vlastní soukromé pátrání. K ruce jí je nápomocen vždy ochotný asistent Tristan a společně zjišťují, že se v nádrži kdysi našla další mrtvá těla a dodnes se pátrá po několika osobách, které zmizely v houstnoucí mlze v okolí Shadow Sands. Když zmizí i jejich spolupracovnice z univerzity Magdalena, podle zjištěných indicií jim dochází, že čas pracuje proti nim. Podaří se jim zachránit kolegyni v čas a odhalit temné zlo, které číhá v bílé mlze?

„Co je Fantom mlhy?“ navázal, když se podíval na řadu malých černobílých fotografií, které zachycovaly prázdný úsek silnice lemované stromy. Kapsy mlhy přilnuly k prohlubním asfaltu na místě, kde se silnice svažovala, a pak u zatáčky zmizely.

„To je nedokončená práce. Úplně náhodou jsem se dala v hospodě do hovoru s místní dívkou. Vyprávěla mi příběh o mladých lidech, kteří mizí na jednom úseku silnice A1328. Ta silnice vede poblíž nádrže Shadow Sands. Pokaždé, když je hustá mlha…“

Další díl ze série Kate Marshallová nese název Mlha nad Shadow Sands a Bryndza opět potvrdil, proč je tak oblíbeným autorem. Čeká vás napínavý případ, kde o napětí ani zvrácenosti nebude nouze.

Celý příběh je vyprávěn er-formou, kde budete sledovat napínavé pátrání Kate a Tristana po neznámém vrahovi i Magdalenin boj o život z nehostinného vězení. Hned začátek vás hodí přímo do středu dění a vy jste svědkem marného zápasu oběti o svoje bytí. Autorem nastavené energické tempo nepolevuje po celou dobu a vystupňování na konci příběhu je doslova zběsilé. Krátké kapitoly ještě více umocňují zrychlený dojem a vám stránky příjemně ubíhají pod rukama.

Tentokrát se autor nebál více sáhnout do soukromí hlavních postav příběhu a před vámi se tak ukáže další díl skládačky ze života Kate a Tristana. Přesto se opět neubráním malé výtce, stejně jako u prvního dílu, mně tam zkrátka chybí trocha té romantické linky u Kate. Klidně by se nám mohla holka zamilovat, alespoň trochu 😉 .

Mlha nad Shadow Sands se mi líbila o kapku víc než předchozí díl a pokud bude mít tato série i nadále stoupající tendenci, máme se na co těšit. Není až tak podstatné, zda jste četli předchozí díl Kanibal z Nine Elms, autor všechny důležité indicie připomene a každý díl má svůj ucelený případ, který je konstantně uzavřen. Přesto doporučuji začít pěkně od začátku a užít si zábavné čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.

Muž se k ní vrátil a přiblížil svůj obličej k jejímu.

„Chceš se se mnou dotknout hvězd?“ předl stařec tichým hlasem. Jeho oči měly podivně fialovomodrou barvu. Přitiskl ji lahvičku pod nos. V hlavě cítila další explozi a měla dojem, že padá. Pak nastala tma.

Hodnocení: 90 %

Za další výtečnou krimi jízdu děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jejichž stránkách si můžete knihu Mlha nad Shadow Sands pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *