Recenze

Bezpečné místo

Nora Roberts přináší další napětím a romantikou proložený román pro ženy s názvem BEZPEČNÉ MÍSTO. Vraždy, láska, barmanství i rodinná sounáležitost vám budou společníky při čtení poutavého příběhu, který vás bude bavit.

Název: Bezpečné místo
Autor: Nora Roberts
Překlad: Tereza Dubenská
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2024
Počet stran: 456

Morgan konečně našla domov v přátelské čtvrti poblíž Baltimore, kde bydlí s kamarádkou Ninou. Pečlivě budované zázemí je však náhle zničeno zločinem, při němž Nina přijde o život a Morgan o identitu. Dívce nezbývá, než uprchnout do rodného domu ve Vermontu, kde se seznámí se sympatickým Milesem. Snaží se zapomenout na minulost, jenže vrah nezapomněl na ni.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Nový román úspěšné autorky nese název Bezpečné místo a vyprávění obsahující zločin i lásku vás bezpečně dovede ke svému cíli. Cesta lemovaná detektivní i romantickou linkou udělá radost všem čtenářům nenáročných oddechovek, kteří se rádi nechají unášet na vlnách poutavého vyprávění.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dvě linie, které spolu úzce souvisejí. První – nejobsáhlejší – je věnována hlavní hrdince Morgan, jež se snaží dostat z dluhové pasti po té, co ji vychytralý pachatel připravil o identitu a hlavně o dlouholetou kamarádku, kterou bezcitně zabil. Nyní se vrací do svého rodiště ke své matce a babičce a snaží se znova postavit na nohy. Ale vrah nikdy nespí a tak se musí mít na pozoru i zde, kde ji společnost dělá jeden z majitelů rezortu, kde Morgan míchá drinky. Druhá linka příběhu se zaobírá psychopatickým vrahem a do jeho zvrácených myšlenek nahlédnete opravdu důkladně. Jako ohař jde po své kořisti a nechává za sebou množství mrtvých.

„Myslím, že jsem mu opravdu poškodila štít, jak jsi říkal. Jestli ho to, co se mi stalo a nestalo, rozhodilo natolik, že dělá chyby, a oni ho díky nim najdou… pak budu spokojená. Hodně spokojená. A doufám, že Rozwell ví, že navzdory všemu, co mi vzal, jsem si vybudovala dobrý život. Ani jsem netušila, že něco takového chci. Snad jím otřese i tohle.“
„Nebudu to nijak protahovat.“
Překvapil ji tím, že ji vzal za ruku. Málokdy vyjadřoval svoje city nebo dělal intimní gesta.

Nora Roberts je autorkou, která spojuje napětí s romantikou a ve většině případů se ji to daří. Nejedná se o žádné náročné čtení, Nora se zaměřuje převážně na ženskou čtenářskou populaci a tam se cítí jako ryba ve vodě. Její čtenářky moc dobře vědí, že je nebude zahlcovat košatými popisy ani složitými spojeními a dokáží si tak vychutnat nenáročný děj, který se nese ve znamení čtivosti a svižného tempa. Tentokrát se autorka více zaměřuje na svoji thrillerovou odnož a vás tak čeká zběsilý hon vraha na vyhlédnutou oběť i jeho propracovaný zločin.

Romantika probíhá v trochu nenápadné módu, ale tak nějak ji po celou dobu pod řádkami tušíte a naplno propukne až za polovinou knihy. Potom se s tím ale Nora Roberts moc nepáře a zvesela přeskočí začátečnické oťukávání, aby nechala plně propuknout vášeň a chemií nabitou přitažlivost.

Autorka nikam nespěchá a svoji stěžejní dějovou osu obaluje množstvím informací, které sice nejsou podstatné, ale dokreslují celkový rámec příběhu. Nahlíží své hrdince neustále do myšlenek a vy tak dostáváte možnost podílet se společně na jejím životě a prožívat s ní všechna její traumata i radosti. Moc mě bavilo nahlédnutí do zákulisí barmanství, které nám autorka skrz hlavní hrdinku zprostředkovává. S chutí byste se okamžitě postavili za bar a stejně jako Morgan poznávali nové tváře, jejich životní příběhy, s přehledem míchali lahodné drinky a nasávali přátelstvím hýřící atmosféru. Ta je ještě více vyšperkovaná aurou rodinné pospolitosti, která na vás ze všech stan útočí a vyvolává ve vás pocit klidu a harmonie.

Román Bezpečné místo se mi vcelku líbil. Je to klasická Nora, která dokáže zaujmout svým vystavěným dějem, zvýšeným množstvím přímé řeči, detektivní zápletkou i romantickou linkou. Pokud máte rádi nenáročné oddechovky, které neobsahují jen lásku ve všech jejích podobách, ale nádavkem se budete i trochu bát o hlavní hrdinku, tady nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další pohodový příběh Nory Roberts děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Bezpečné místo pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *