Recenze

Další oběť

Sériový vrah započal své naplánované „dílo“ a první vražda vykazuje všechny známky promyšleného plánu. Jeho DALŠÍ OBĚŤ neskončí lépe a vrchní inspektorka Rachel Kingová má plné ruce práce, aby odhalila nejenom vraha, ale zatajila před okolím i svoji minulost.

Název: Další oběť
Autor: Helen H. Durrant
Překlad: Agáta Hamari
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2022
Počet stran: 264

U manchesterského kanálu je nalezeno spálené a utýrané tělo mladého muže. Brzy se ukáže, že ho zabil krutý sériový vrah, kterému se daří vodit policii za nos. Brutální vraždy pokračují a vyšetřování navíc zkomplikuje studentka, která se znala s první obětí. Případ dostane na starosti vrchní inspektorka Rachel Kingová, rozvedená matka dvou dcer. Rachel má ovšem tajemství, s nímž se nemůže svěřit ani svému nejlepšímu příteli: podezření totiž směřuje k její životní lásce, k dobře známému zločinci, který se nedávno vrátil do jejího života. Pracovní a soukromý život Rachel Kingové se tak stále více zamotává. Nezbývá jí než pokusit se vyřešit případ co nejrychleji. A také udržet svou rodinu pohromadě za každou cenu…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Krimiromán Další oběť je prvním dílem ze série Rachel Kingová a vy tak máte možnost seznámit se s interesantní vrchní inspektorkou, pro níž je nevšední práce u policie alfou a omegou života. Sledujte její pátrání po sériovém vrahovi i komplikované rodinné zázemí, jež je poznamenáno tajemstvím i zapovězenou minulostí.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které jdete ve stopách nejen hlavní protagonistky Rachel, ale i samotného vraha. Ponoříte se do spletitého vyšetřování i osobního života Rachel, která vám odkryje všechny svoje pocity i pochybnosti.

No tak, vzchop se. Ona se za chvilku vrátí. Nemůže tě tady takhle najít!
Setřásl to ze sebe a vrátil se v myšlenkách do přítomnosti. Na vzpomínky ještě bude čas. Teď ale musí dokončit tuhle práci. Každičká stopa po tom mladíkovi musí zmizet. Usmál se, pyšný na to, co dokázal. Byl to jasný důkaz, že dokáže zosnovat plán a do puntíku ho dodržet. A mělo toho přijít ještě mnohem víc.

Autorka píše nenáročným stylem, v kterém na čtenáře nechystá žádné záludnosti. Jednoduchá forma psaní i postavená dějová osa plyne bez větších zádrhelů a tempo zvýší až na samém konci knihy. Obsazení krimirománu je průměrné, jasně z něj vystupuje pouze hlavní postava a její policejní parťák. Oba dva oplývají inteligencí i jistými morálními zásadami, které jim komplikují život.

Kromě detektivní linky se autorka zaměřila i na osobní život hlavní hrdinky a musím zkonstatovat, že mě bavil skoro víc, než celé vyšetřování. Autorka vás nedokáže až tolik šokovat, jak by si zřejmě přála a i když zde jakési závany ochromujících událostí nastanou, výrazný efekt se nekoná. Celé pátrání i samotné vraždy příliš lehce kloužou po povrchu, aniž by se nápadně dotkly vašich emocí. Osobitým počinem se tak stává komplikovaný vztah Rachel s dávným přítelem z minulosti, který se vydal na dráhu zločince. Její vnitřní dilema, které ji prostupuje, staví čtenářům padoucha do nelichotivé pozice, aby posléze jejich přesvědčení nalomila a zasela do nich semínko pochybností, které možná vyklíčí v dalším dílu. (??)

Tento krimiromán řadím k průměrným detektivkám, který uspokojí nenáročného čtenáře tohoto žánru, jež se obejde bez potoků prolité krve i podrobných popisů páchaných vražd. Chcete-li si užít trochu napětí, detektivního pátrání a vztahových propletenců hlavní postavy, pak směle sáhněte po knize Další oběť.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ? ?

Za první díl se zajímavou vyšetřovatelkou Rachel děkuji nakladatelství MOBA, na jejichž stránkách si můžete knihu Další oběť pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství MOBA.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *