Recenze

Dvojitý zásah

Úspěšná autorka romantických bestsellerů Mariana Zapata je zpět a s ní i novinka DVOJITÝ ZÁSAH. Můžete se těšit na slow burn romanci a neodolatelného Zaca z románu Srdcem proti zdi. 😉

Název: Dvojitý zásah
Autor: Mariana Zapata
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Fragment
Rok vydání: 2023
Počet stran: 496

Bianca Brannenová ví, že čas zahojí skoro všechny rány. Včetně těch, které vám kdysi nechtěně způsobili vaši nejbližší. Když jí po deseti letech znovu vstoupí do života její někdejší kamarád Zac, má pocit, jako by se jejich cesty rozešly teprve včera. Jenže něco je přece jinak: už to není ten hubený kluk odvedle. Teď je slavným hráčem Ligy amerického fotbalu a šílí po něm davy fanynek. Dokáže Bianca odpustit staré křivdy a dá šanci citům, které se mezi ní a Zacem pomalu rozhořívají?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Dvojitý zásah nás zavede do dalšího sportovního prostředí a tentokrát se budeme pohybovat mezi pořádnými vazbami amerického fotbalu. 😉 Čeká vás pomalá a jiskřením nabitá romance, v které se přátelství, rodina i láska skloňuje ve všech pádech.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky. Bianca je tak trochu zabrzděná v lásce od té doby, co si prošla neopětovaným vztahem se svým nejlepším kamarádem Zacem. Čas sice skoro všechno vyléčí, ale na některé city je naprosto imunní a její přesvědčení o nevstupování do téže řeky dostává po deseti letech povážlivé trhliny, když se Zac znova objeví v jejím životě. Ano jistě, dohoda o pouhém přátelství přece vždycky funguje na 100 % a pouto kamarádství bez milostných představ vydrží až na věky, že? Důležité také je, že je to k sobě vůbec, ale vůbec netáhne. 😀

„Zacu. Ne.“
Propíchl mě pohledem. „Bianco. Jo.“
„Ne. Nemáš za mě zodpovědnost. Když už, tak moje starší sestra je Connie, ta by se o mě postarat musela –“
„Tys mě neslyšela? Starat se o tebe je jako… mít rád, když mi svítí do obličeje sluníčko, mrně. Je to jako dejchání. Nikdy s tím nemůžu přestat.“ Upíral na mě pohled, tvář staženou, ramena strnulá, tyčil se do celé své výšky, takže jsem musela zaklánět hlavu, abych mu viděla do krásného obličeje. „Nech mě, abych to vyřešil.“

M. Zapata má v rukávu schovanou romantiku na X způsobů a čtivý styl, který vás dokáže napínat i rozechvět v mnoha situacích a dopřát vám slastné očekávání z věcí příštích. Ani její nejnovější počin není výjimkou a osvědčené koleje, v kterých opět jede, vás dostanou bezpečně do cíle.

Jenomže ta cesta… Autorka je známá svým natahováním děje a množstvím vnitřních polemik svých hrdinů a čtenáři to v jejím podání mají rádi. Tady toho ale bylo už příliš a hlavně v první třetině knihy se opravdu jedná o uměle vytvářený obsah, který čtenáře uspává a dokola opakuje stejné události. Bohužel ani hlavní postavy nebyly pro mě příliš intenzivní ve svém podání a nedokázali mě (až na Zacovo hříšně urostlé tělo 😀 ) nadchnout pro své jednání. Je to škoda, protože druhá polovina příběhu už celkem sviští, pokud se to u slow burn romantiky dá říct, v osvědčeném módu.

Co se autorce nedá upřít je jistá lehkost celého příběhu, v kterém nechybí zvraty ani stopy malinko pubertálního humoru a hlavně rodinná i přátelská pouta, které by jim mohl nejeden čtenář závidět. Vlastně mě nejvíc asi zaujali právě vedlejší postavy, které zaváněli pestrostí a jasně nastavenými životními pravidly.

Román Dvojitý zásah pro mě nebude patřit k těm nejlepším romancím od této autorky, ale nakonec jsem si ji celkem užila. Slabší dějovou osu přebilo sportovní i kuchařské zákulisí a mimořádně libé přátelské vazby mezi postavami. I když tentokrát neskáču úplně nadšením, už teď se těším na její další romantiku a budu doufat, že z ní budu odvázaná stejně jako z jejích předchozích románů – Kulti či S láskou, Lukov. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za další pomalou romanci ze sportovního a tentokrát i kulinářského prostředí děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Dvojitý zásah pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *