Recenze

Bodyguardka

Hlídat, chránit… a hlavně se nezamilovat, to by mohlo být heslo hrdinky románu BODYGUARDKA, ale to by nesměla narazit na charismatického herce Jacka. Humorný a romanticky příběh se odehrává ve svěžím a pohodovém rytmu.

Název: Bodyguardka
Autor: Katherine Center
Překlad: Lenka Altrichterová
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2024
Počet stran: 336

Hlavní hrdinka Hanna Brooksová vypadá na první pohled neškodně, ale ve skutečnosti je vyškolená k tomu, že dokáže odvrátit hrozbu i s použitím propisky nebo vývrtky na víno. Její servis využije hollywoodský sexsymbol Jack Stapleton. Ohrožuje ho totiž letitá stalkerka, která plete svetry s jeho portrétem a posílá mu své akty. Jack se po rodinné tragédii stáhl do ústraní a hodlá trávit čas na ranči se svými rodiči. Přítomnost bodyguardky by ovšem byla podezřelá, proto Hanna musí předstírat, že je jeho přítelkyně. Tato role se jí sice zalíbí, ale může věřit herci, který je zvyklý líbat se na povel před kamerou a měnit výrazy podle scénáře? Hanna musí Jacka za všech okolností chránit, ale kdo ochrání bodyguardku?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Bodyguardka je nenáročnou oddechovkou, která sice nepřichází s ničím světoborným, ale to co nabízí, funguje na romantické čtenáře dokonale. Humor se střídá se vzájemnou přitažlivostí a na emoce také dojde.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Hanny. Ta žije a dýchá pro svoji práci bodyguardky a na nějaké volno či partnera neustále zapomíná. Vlastně teď ani žádného chlapa nehledá, nedávno se s ní totiž jeden rozešel a pro ni je nyní práce důležitější, než cokoliv na světě. Jenomže to netuší, že jejím dalším úkolem „na hlídání“ bude herecká star Jack a ten je po čertech pěkný a charismatický. Dokáže oddělit práci a soukromí a nezaplést se se svým sexy klientem? Tady bude mít někdo plné ruce práce. 😉

Můj úkol byl jasný. Držet se předepsaného postupu. Přesto jsem byla hromádka nervů. A to bylo dřív, než mě odrovnal tím, jak otevřel dveře.
Nahoře bez.
Prostě otevřel. Úplně cizímu člověku. Od pasu nahoru nahý. Co bylo tohle za zastrašovací manévr?
„Ježíšikriste,“ vyjekla jsem, otočila se a přikryla si oči. „Oblečte se, člověče!“
Ale jeho obraz už se mi vypálil na sítnici. Byl bosý, měl ošoupané levisky, na krku náhrdelník ze zapletené kožené šňůrky dosahující ke klíčním kostem. Na to, co bylo níž, už nemám slova. Zavřela jsem oči ještě pevněji. Jak jsem s tímhle materiálem měla pracovat?

Autorka píše osekaným stylem, v kterém jde přímo k jádru věci. Nezdržuje se popisy ani nepodstatnými událostmi a sveřepě jako buldok jde za svým cílem. Stránky tak čtenářům rychle utíkají pod rukama a čtivá forma už jenom dolaďuje celkový pohodový koncept knihy. Na emoce také dojde a dojetí je u citlivějších čtenářů rozhodně zaručeno.

Ačkoliv si autorka dělala ke knize rešerše, na mě příběh působil trochu nerealisticky, spíš bych se přiklonila k názvu pohádka, ale velmi příjemná a jelikož se opravdu jedná o oddechovku, jela jsem po celou dobu na vlně romantiky a pohody. Tato nenáročnost byla vyvážena vztahovými komplikacemi i traumaty z minulosti a tak o přeslazený děj nemusíte mít obavy stejně jako z nadbytku erotiky, protože tady to u polibku začíná a končí. 😉

Román Bodyguardka je pohodovkou, která vám vykouzlí úsměv na tváři a zpříjemní den svojí romancí. Pokud si potřebujete vyhladit vrásky kolem úst, směle sáhněte po tomto humorném a romantickém příběhu, protože tady budete mít koutky rtů nepatrně zvednuté téměř pořád. Vlastně je to trochu divné, protože příběh mě nijak zvlášť neoslnil, ale přesto jsem se těšila na každé čtení a horko těžko pouštěla knihu z ruky. 🙂
Kniha vychází 8. 2. 2024.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za příjemně humorný romantický příběh děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Bodyguardka pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *