Recenze

Dokonalá kořist

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou pokračuje ve stejně zběsilém a lahodném tempu jako předchozí díl.❤ Vražedná horečka, která se rozpoutala v edinburských ulicích, se vymyká kontrole a každá z obětí vypadá jako DOKONALÁ KOŘIST zvráceného lovce. Opět výtečné a dokonalé čtení!

Název: Dokonalá kořist
Autor: Helen Fieldsová
Překlad: Nela Knapová
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2022 – 2. vydání
Počet stran: 416

Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist… a čím je nevinnější, tím lépe.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Krasavec Luc Callanach a svéhlavá, ale i přívětivá Ava Turnerová jsou zpět a znova rozjíždí své pátrání v druhém dílu série Luc Callanach a Ava Turnerová s názvem Dokonalá kořist. Ve skotském Edinburghu je tentokrát obzvlášť nebezpečno a skoro by se dalo říct, že se tu odehrává peklo na Zemi. Mrtvých přibývá, vraždy jsou to věru neobvyklé a vyšetřovatelské duo má plné ruce práce.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem policisty Luca Callanacha a je jasné, že tam kde je on, poblíž bude i kolegyně Ava Turnerová. Nevinné oběti umírají rukou neznámého vraha a graffiti, které se objevuje na zdech domů, vypadají jako dokonalý inzerát na vraždu. Držte si klobouky, protože tohle bude pořádně zamotaný případ, v kterém jde o čas i bezúhonné oběti.

„Takže je to začínající sériový vrah, to si myslíš, Ailso?“ zeptal se tiše.
„Je to možnost, kterou si nemůžeme dovolit přehlížet. My dva už jsme viděli dost na to, abychom ty ukazatele dokázali rozpoznat. Jakmile lidi přijdou na chuť zabíjení v takovémhle měřítku, nezastaví je téměř nic a vraždí, dokud je nedopadne policie nebo sami neumřou.“

Autorka hned od začátku rozjíždí příběh plný napětí, morbidních vražd a spletitého vyšetřování, kterému vládne sympatický pár. Hlavní protagonisté společně se zajímavou vraždící zápletkou táhnou celé vyprávění mílovými kroky kupředu a kromě vyšetřování vás čeká i velmi atraktivní osobní linka Avy. Ale buďte úplně v klidu, Helen Fieldsová vám bude házet pouze střípky a vyústění vám tak opět neprozradí, takže očekávejte, že křehkým vztahem mezi Avou a Lucem vás bude dráždit ještě v dalším dílu. No, snad se dočkáme. 😉

Skrz příběh plný napětí probleskují střípky humoru, kterými autorka šetří, a o to víc vtipně vyznívají. Je to osvěžující prvek v moři smrtelného ohrožení i zvráceností a mně její smysl pro humor velmi sedí. Autorka si sice nelibuje v podrobných popisech svých vraždících monster, přesto se k vám tyto přenesené hrůzostrašné pocity dostanou s intenzivní silou. Do své dějové osy zakomponovala mimo jiné i nebezpečné téma internetového podsvětí, jehož temné hloubky jsou prožrané skrz naskrz a drží výstražný prst namířený ke svým čtenářům.

Budu se opakovat, ale tahle série je opravdu dokonalá! Pokud máte rádi inteligentní detektivky, v kterých vše sedí na správném místě, zločinci jsou výkvětem podsvětí a rádi se necháte obklopit temnotou lidských duší, pak neváhejte a sáhněte po krimi Dokonalá kořist. A já jdu pořizovat další díl, protože jsem zvědavá ženská a nutně potřebuju vědět pár nových informací. 😀

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další výtečný případ ze Skotska děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Dokonalá kořist pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *