Recenze

Dotek zla

Michal Dabert je v plné síle zpět a vy se můžete těšit na další jeho případ, který je situován do Ameriky. Jak už je Dabertovým zvykem, i tady udělá pěkný bordel a jeho pátrání po padouchovi za sebou zanechává kopec mrtvol. Ponořte se do krimi DOTEK ZLA a užijte si velkého sympaťáka, který pro jedovatý sarkasmus nejde daleko. 😉

Název: Dotek zla
Autor: František Niedl
Nakladatelství: Moba
Rok vydání: 2022 – 2. vydání
Počet stran: 344

Život už zavál Michala Daberta, bývalého příslušníka francouzské Cizinecké legie, do mnoha koutů světa, takže si nyní chce užít zaslouženého odpočinku i společnosti své krásné přítelkyně Joan Hartingové. Ale nebyl by to Dabert, aby ho po nějaké době nezačalo pálit dobré bydlo… A tak jako na zavolanou přichází nabídka na ochranu soudce, rodinného přítele Joan, který je původně pozval na návštěvu k Velkým kanadským jezerům. Zdá se však, že soudci nejde jen o ochranu vlastní osoby. Podaří se i tentokrát odhalit Dabertovi zlo, které se plíží nad Hořejším jezerem?

§ § § § § § § § § § § § § § §

Krimi román Dotek zla je už čtvrtým dílem ze série Michal Dabert a pokud vám tenhle protřelý týpek, co má pro strach uděláno, padl do oka, můžete se brzo těšit na pokračování s názvem Plavba do nenávratna 🙂 . Světe div se, Dabertovi jde opět o život a jeho neutuchající ironický humor vás bude znova skvěle bavit.

Příběh je vyprávěn er-formou a celý se točí kolem sympaťáka Daberta. Bývalého příslušníka Francouzské cizinecké legie hned tak něco nerozhodí a s elegancí a přehledem se pouští do dalšího boje se zločinem, ke kterému přišel jako slepý k houslím a čtenáři, kteří ho znají, moc dobře ví, že tenhle maník se s ničím a nikým dlouho nepáře. Navíc je už z předchozího dílu tak trochu zamilovaný… no, uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. 😉

„Vy ale dovedete pokládat otázky,“ pronesl oznamovacím tónem. „Co jste vlastně zač, Mikeu?“
„To radši nechtějte vědět,“ ušklíbl se na Alexe Dabert. „Protože pak bych vás musel zabít.“ Když Dabert uviděl Alexův pohled, jeho škleb se protáhl v úsměv. „Tak se to přece říká ve filmech, ne? Ale nemusíte se zneklidňovat – jsem na vaší straně. Kromě toho s Joan za pár dní odjedeme.“
„Jste si jistý? Mám takový dojem, že matka má s vámi nějaké úmysly.“
Dabert se zasmál. „Pokud ano, nebude první, kdo měl se mnou kdy nějaké úmysly. Ale nakonec těm všem většina jejich úmyslů nevyšla.“

Autor jede v zajeté a osvědčené fazóně, v které nemůže chybět napětí, odkapávající sarkasmus ani inteligentní odhalování zločince. Pokud jste nečetli předchozí díly, ztrácet se nebudete. Autor během svého vyprávění několikrát zmíní události z ostatních případů a uvede vás letem světem do obrazu. Tentokrát je vyšetřování o něco rozvleklejší než v předchozích dílech a zápletka nabývá komplikovanějších kontur. Dabert se tolik do otevřených střetů nedostává, ale dá vám možnost sledovat jeho pracovní postupy i myšlenkové pochody, které vás dovedou k překvapujícímu závěru.

Samozřejmě nemůžou chybět, jak už jsme ostatně u Františka Niedla zvyklí a přímo to vyžadujeme, sarkastické vtípky, které sednou s milimetrovou přesností do těch správných míst a Dabertovo humorné „okopávání kotníků“ se svými přáteli je velkou zábavou v moři nebezpečí a nemilosrdných vražd.

Krimi Dotek zla je nenáročnou, přesto velmi poutavou a čtivou četbou, která jede ve vysokorychlostním tempu, a já byla opět velmi spokojena. Michal Dabert nekončí, ale s velkou parádou se k nám vrátí už v říjnu 2022 v dalším pokračování s názvem Plavba do nenávratna a je jasné, že ani tento titul mi nemá šanci utéct.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další případ světoběžníka Daberta děkuji nakladatelství Moba, na jejichž stránkách si můžete knihu Dotek zla pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Moba.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *